Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 29, 2009 3:32 pm
Postovi: 2
Tata mi je u januaru operisao rak debelog creva. Lekar je rekao da je bila pocetna faza, da je to otstranio i da se nigde nije prosirilo. Posle toga je primio par preventivnih terapija. On se odlicno oseca, od operacije se ugojio 12kg, nista ga ne boli, sve super. Prekjuce je krenuo na kontrole, vadio je krv i sve je u granicama normale, juce ode na ultrazvuk i kazu mu da se tumor prosiro na jetru, ali da se ne vidi koliki deo jetre je zahvacen pa mora sutra na ct skener. Ja sam van sebe. Zanima me kako tumor moze toliko da se prosiri, a da on nema nijedan simptom, da ga nista ne boli, da dobija na tezini? Sta se desava dalje ako ct kaze da je zahvatilo celu jetru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 4:27 pm
Postovi: 66
Lena, sta je dalje bilo? I moj tata je u slicnoj situaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Jetra ne boli. Moj otac nema nikakve bolove u predelu jetre uprkos tome sto ima vise od 20 metastaza na njoj, odnosno uprkos tome sto je ,,difuzno prozeta sekundarnim depozitima''.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ono sto odlikuje karcinome je bas to sto covek ne oseca nikakve simptome,a rak ga moze izjedati,i izjedati...to je vrlo nezgodno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 7:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Draga Lena!
Ukoliko je na jetri jedna metastaza na operabilnom mestu,ona ce se zbog dobrog stanja Vaseg oceta operisati.
Ukoliko ih ima vise to nikako ne znaci kraj.Ne znam koji je protokol Vas otac primao,ali verovatno ce sada dobiti lek Xelodu(vrsta pametne hemoterapije koja deluje direktno na celije tumora,a ne na zdrava tkiva).Xeloda dovodi jako cesto do smanjenja i dugotrajnog drzanja pod kontrolom jetrenih metastaza.Ako ni ona ne pomogne postoje i druge terapije tzv.monoklonska antitela,u ovom slucaju Avastin.To se sve jako uspesno primenjuje i vrlo pomaze drzanju bolesti pod kontrolomi povlacenju promena.
Kakva mu je biohemija?Kakav je ostatak ultrazvucnog nalaza?
Pozdrav!
Ovim nikako bitka nije izgubljena!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 8:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ja bih zapitao ne kako da on nije imao bolove nego KAKO JE MOGUCE !!! da primi preventivne terapije a bolest da se prosiri dalje? To pokazuje pogubnost hemoterapije. Kao majka moje drugarice: rak je metastazirao od primarnog karcinoma dojke na kosti leve noge, u toku ,,terapije'' bolest se prosirila i na desnu nogu i umrla je u najstrasnijim mukama, spaljena, otrovana i razorena iznutra! Kao jedan prijatelj koji je operisao karcinom debelog creva sa metastazama na jetri a u toku terapije, bolest se prosirila na pluca! Kao bivsi direktor direkcije za uredjenje Panceva koji je oboleo od raka pluca, primio terapiju ,,pametnim citostaticima'', bolest se dvostruko uvecala prema CT skeneru nakon te tarapije i umro je posle 15 dana, kao moja rodjaka, iz BiH, koja je 2006. godine primila Avastin na VMA i umrla 20 dana posle njega. Prethodno, bolest jeste metastazirala, ali da se lecila prirodnim putem, svakako bi zivela duze, mozda i do danas.

Nikakvi hemioprotokoli ne mogu da zamene imunoloski sistem coveka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Odluke su licna stvar!Covek sa njima zivi.
Pokusjte da procitate nesto o biologiji tumora,inteligentni ste,videcete zasto na nekoga neka terapija deluje ,a na drugog ne.
Terapija onkoloskih pacijenata je stvar zainteresovanosti lekara dobre dijagnostike u hodu(da se na vreme otkriju bolest i eventualno sirenje bolesti) i zainteresovanosti pacijenta.Ko je Vama rekao da je to sto radite lose.Nije sigurno,ali nije dovoljno.Na malignitete treba pucati iz svih oruzja.Na Vase argumente mogu povuci jos 50,a sta je sa onim ljudima koji nisu probali hemo,lecili se alternativom i umrli...,a sta je sa onim ljudima koji su izleceni posle dobre hemo,pa makar iz 5 og pokusaja.
Ja razumem da tako ostro branite svoj stav,jer imate potrebu da ste apsolutno u pravu,ali niste!Ono sto Vasem ocu pomaze i daj Boze da ga izleci je Segidrin!To je antikancerski lek,sa citostatskim svojstvima,na zalost nedovoljno se korist!!!Ni on ne deluje svima!!!Videla sam ljude koje je izlecio,videla sam ljude koje nije!
Xeloda i Avastin i mnogi drugi su odlicni lekovi i ne treba ih propustiti zato sto nekome nisu pomogli.Pa koliko ljudi umre od antibiotika,a koliko vise njih se izleci...
I Vasem ocu i Vama zelim mnogo zdravlja i nadam se da ce mu Segidrin pomoci do izlecenja!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ne tezim tome da sam apsolutno u pravu, daleko bilo. Nemam formalno obrazovanje onkologa i to mi ne daje za pravo da smatram sebe autoritetom u ovoj oblasti. Jesam mozda autoritet u oblasti sociologije, ali ovde ne :wink: Opet, to ne znaci da neke stvari ne razumem, jer sam ogroman broj cinjenica naucio u poslednjih nekoliko meseci od kada je nesreca snasla moju porodicu.

Avastin je, koliko sam procitao, ,,lek'' koji produzuje zivot za nekoliko meseci. Dakle, to nije nikakvo izlecenje. Mom ocu najpre pomaze odlicna ishrana i velika kolicina tecnosti. Segidrin je tu verovatno od koristi. Medjutim, primarno je ono sto unosi u usta svih ovih meseci i ono sto unosi u um, jer je okruzen ljubavlju i pozitivnom atmosferom u kuci.

Oko Segidrina, gresite. On NEMA citostaticka dejstva, naprotiv. Segidrin (Hidrazin-sulfat) ne deluje na maligne celije, on ih ne unistava. To je lek protiv Kaheksije, tj. propadanja organizma koje kancer povlaci za sobom. Kaheksija se javlja kao posledica nenormalnog metabolizma ugljenih hidrata, proteina i masti. Za razliku od zdravih celija, koje kiseonik koriste da izvuku energiju iz glukoze i proizvedu ugljendioksid i vodu (nusprodukti ovog procesa), vecina kancerogenih celija ima drugacije metode razlaganja glukoze za stvaranje njima potrebne energije. Krajnji proizvod energetskog ciklusa kancerogenih celija, ciklusa koji se odvija bez prisustva kiseonika, jesu ogromne kolicine mlecne kiseline. Mlecna kiselina, kao i proizvodi raspadanja proteina i masti, ulazi u krv, bubrege i jetru i, uz trosenje ogromnih kolicina energije, ponovo se pretvara u glukozu. Zatim se ta glukoza vraca u kancerogene celije, koje je koriste za energetske potrebe, proizvode, opet, sve vece kolicine mlecne kiseline, pa se nedostatak energije ponavlja. Naucnici navodno smatraju da je ovaj pogubni ciklus objasnjenje kako rak i sida odvode telo na put bez povratka.
Time sto blokra taj enzim, on dovodi do toga da maligne celije ostaju bez energije koja im je neophodna i da tumor polako nestaje.

Ruska studija pokazala je zapanjujuce rezultate i NAPROSTO JE SKANDALOZNO, DJAVOLSKI, SATANSKI, da je Nacionalni institut za borbu protiv raka u SAD lazirao rezultate Lenjingradske studije samo da bi ocuvao vlastiti profit koristeci nesrece ljudi da bi na njima trosio svoje neefikasne lekove.

Izvolite i procitajte studiju (koja se odnosi samo na tumore mozga):
http://www.seanet.com/~webgirl/AN_research/hydra1.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promene na jetri, molim za pomoc
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Oko Segidrina niste u pravu.Mehanizm dejstva Sgidrinaa je vise nego kompleksan i da on jeste citostatik!To je samo deo njegovog mehanizma dejstva,ali sad nemam vremena!Potpuno ste u pravu za Lenjingradsku studiju,a za Avastin opet niste u pravu.Lecenje onkoloskih pacijenata je vis od komplikovano,ali je jako uspesno.Ponavljam,zavisi od lekara,znanja i zainteresovanosti,pacijentai finansija,.Nestreca je velika i Vama i tati zelim veliku pobedu

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: