Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
imam problem vec par dana i ne znam sta mi se desava. Sedeo sam sa stolicom i odjenom mi pao mrak na oci i samo sto nisam pao u nesvest ali me brzo proslo i od tada mi je stalno muka i na svaki nagli pokret muti mi se vid i osecam se malaksalao. merio sam pritisak i bio je uvek ok, nemam prolov, ne boli me nista, ne kasljem, ne znam sta to moze biti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Javi se ORL-u, moguce upala unutrasnjeg dela uha ili proksimalnu polozajnu vrtoglavicu (krisitalici Ca u tecnosti uha) koje ometa centar za ravnotezu, ugrubo receno. Ako imas povracanje i vrtoglavice pored ostalog navedenog, vrlo verovatno je to uzrok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
nisam povracao nijednom, samo mi je stalno muka i imam vrtoglavicu, osim toga, nista drugo me ne muci... javicu se sutra onda ORL-u pa cu videti. Zaboravio sam da kazem da me u zadnih pola godinu muci zestoka glavobolja, nekada je jedan kafetin to sve resavao a sada su one ucestale i sve jace... Jel to ima neke veze sa tim ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 11:00 am
Postovi: 6
Mozda se radi o problemima vratne kicme javi se neurologu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 8:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Mislim da vam je machine dobro odgovorio,
moguca upala vestibularnog zivca.

migrenozne glavobolje su cesto povezane sa vrtoglavicama, sto ni u vasem slucaju nije u potpunosti iskljuceno, mada simptomi koje opisujete vise govore u prilog direktnom problemu sa centrom za ravnotezu.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 1:40 pm
Postovi: 4
Imam 26 godina, od pre nekoliko dana imam slicne probleme kao svrle. Pocelo je sve pre 4 dana ujutru kada sam se budio (jos nisam ni otvorio oci) zavrtelo mi se u glavi. To je trajalo ne vise od 5 sekundi, pa posle kada sam ustajao iz kreveta
jos jednom sve isto. Nakon minut ili dva pocelo mi se povracati a kasnije sam imao neki blazi oblik proliva. Od tada svaki dan imam jaku kratkotrajnu vrtoglavicu, uglavnom je to prilikom ustajanja ili odlazenja u krevet, s tim da mi se danas prvi put desilo dok sam sedeo nepomicno i gledao televizor. Problem sa vidom i zujanje u usima nemam.
I tako iz dana u dan, jaka vrtoglavica se desi dnevno 2-3 puta u kratkom vremenskom intervalu uz mucninu, a uglavnom je to blazi oblik, najcesce prilikom pomeranja glave. A kada duze vreme ne pomeram glavu skroz prestane. Glavobolje u skorije vreme nisam imao. Citajuci po nekim forumima dosao sam do saznanja da moze biti uzrok i stres i nerviranje, i odmah sam pomislio da je sigurno to jer sam se strasno iznervirao dan pre prvog napada. Od tada me i malo srce boli s vremena na vreme, a redje i leva strana vrata. Medjutim, od tada se ne nerviram, uglavnom sam kuci ali vrtoglavice ne prestaju.
Takodje, ne znam da li ima nekakve veze ali pre mesec dana sam poceo da nosim naocare. Vec nekoliko godina ne vidim dobro a zahvaljujuci mojoj nemarnosti nisam otisao na vreme na pregled tako da mi je sad dioptrija -2.5 i -2.0 uz cilindre od
-0.75. Kako nisam ranije nosio naocare znalo mi se zavrtiti u prvih 5-6 dana prilikom naglih pokreta, ali to je bilo mnogo blaze nego sada.
Ja cu svakako da odem kod doktora, medjutim bas mi je isteklo zdravsteno osiguranje pa moram vaditi novu knjizicu, a to zna da potraje. Zato se prvo obracam ovde, ako neko zna sta moze biti, jer slucaj nije potpuno isto kao svrletov.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 5:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Zeroo, detaljnije o vasoj bolesti i tome kako se leci mozete procitati na: http://www.csr.rs/inner_2.php?strana=2

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavica i mucnina
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 1:40 pm
Postovi: 4
drdusan,
citajuci tekst sa linka zakljucio sam da se ne radi o ozbiljnom problemu, da tako nesto traje do nedelju ili dve i da prodje samo od sebe. Medjutim, sad je proslo mesec ipo dana a vrtoglavice su jos uvek prisutne. Posle prvih 10-ak dana pocela je da popusta, polako sam ustajao i legao, tako da mi se u tim situacijama nije vrtelo ili mi se zavrtelo malo. A u toku dana samo malo prilikom naglih pokreta jer sam vec bio ponekad i zaboravio na problem. Ipak, bilo je i dana kada sam imao osecaj kao da trebam da cinim dodatne napore kako bih odrzao glavu u uspravnom polozaju (to mi se i trenutno desava, zato pisem ovo pismo). I to tako traje nepromenjeno vise od mesec dana.
Kod doktora nisam isao, najvise zbog nedostatka vremena i zbog toga sto se ceka i po 2 nedelje za jedan pregled, a i procitao sam na ovom forumu da se pacijenti salju na snimanje vratnog dela kicme i glave, a nalazi budu uglavnom uredni, pa lekari ne znaju sta je uzrok. Da zivim u Beogradu vec bih vas davno posetio, ali posto zbog obaveza nisam u mogucnosti da putujem interesuje me da li znate nekog kolegu u Novom Sadu koji leci BPPV?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: