Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 12:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da li postoji neki vitaminski i/ili mineralni preparat kojim bi bilo moguće ojačati zube?

Imam dva problema:
1. Zubi mi pucaju i lome se. Uglavnom me ne boli, samo se desi da zuba jednostavno više nema, ostane koren, kao da je prerezan testerom. Nekad lomi se i otpada deo po deo (najčešće bez bolova). Trenutno se jedan klati, ne iz korena, polomljen je i boli kada zaboravim pa zagrizem.
2. UŽASNO SE PLAŠIM ZUBARA, a i nemam para za popravke zuba. Nikad, nisam bila kod zubara (znam, greška :oops: ).

Pitam se da li u ovakvim situacijama mogu da pomognu specijalne paste za pranje zuba. Npr. Vademecum Titanium Strong? Ja sam veliki skeptik po tom pitanju.

Usput, da napomenem, da generalno imam problem sa skeletom: definitivno nije u pitaju osteoroporoza nego su mi kosti više "bebeće", nemaju potrebnu čvrstinu. Možda je to povezano. I jedan i drugi problem vučem još iz najranijeg detinjstva.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jačanje zubi, nadogradnja, zubna pasta....
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da se nadovežem na prethodno...
Zub koji se klatio je bio polomljen i taj deo je otpao. Ostao je samo koren. U razgovoru sam saznala da postoji mogućnost nadogradnje takvog zuba. Interesuje me da li postoji nekakav rok za nadogradnju i koliko otprilike to košta.

Zbunjuje me to što ovoga puta zub nije bio ni iznutra oštećen, a pukao je.
Napominjem da nemam problema sa upalom i krvarenjem desni.

Da li neko ima da preporuči neku zubnu pastu? Koristim colgate propolis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
U nadi da će neko znati bilo kakav odgovor...

Da li postoji nešto što bi ojačalo zube? Prvenstveno mislim na vitamine i minerale.

Primetila sam da posle većeg fizičkog napora, obavezno zaradim "upalu" desni i da pomaže kalcijum i ispiranje čajem od kamilice.
Kao da gubim kalicijum?! :-? Što mi deluje prilično čudno zbog toga što dosta kalicijuma unosim kroz ishranu, plus oligovit gotovo svakodnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 2:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Ono što bi rešilo problem, ili ga bar ublažilo, je nekoliko poseta stomatologu. Nema zubne paste ni dodatka ishrani koji bi bio od koristi. Odgovaram na ovaj post samo zato što niko drugi neće. Zaboravite instant rešenja i ozbiljno se uhvatite u koštac sa problemom, jer neće proći sam od sebe, biće samo gore.

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 5:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 6:21 am
Postovi: 23
da meni otpadne komadic zuba vristeci bih otrcala kod zubara i molila sve bogove da ostane na tom jednom komadicu a tebi se desava da puknu na pola, polako se krune a jedan se i klati. Mislim da bi strah od gubitka zuba trebao da bude prioritet, najblaze receno. nema toliko loseg zubara koji moze da opravda odlaganje odlaska. zamisli da se neka devojka plasi ginekologa a sumnja da je trudna, dok nedelje prolaze... podjednako besmisleno. ili sto moj otac vec 15 godina odlaze uklanjanje zucne kese koja moze da pukne bilo kada jer zdere. kad ima problema - raspitati se za doktora i resiti problem :)
ako si u BGu mogu da ti na pp preporucim mog, ne dize paniku nikad i vrlo je profesionalan i ljubazan. od fobije od zubara sam u par odlazaka dosla do toga da bih sama isla i bez razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ako neko ZAISTA NEMA PARA za odlazak kod zubara? Šta onda, opljačkati banku? Nije u pitanju samo strah.
Dragi moji, u ovoj zemlji, na žalost, ima ljudi koji nemaju para ni za redovne troškove, a kamoli za vanredne.
Pokušavam da dođem do dugotrajnijeg rešenja koje sebi mogu priuštiti. Ovako, sa stomatolozima zub po zub i eto "bačenog automobila", a možda i stana (na kraju ispadne jeftinija veštačka vilica). Ovde, nadogradnja zuba (jednog jedinog) košta minimum 60 EUR-a i to nije jedini trošak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Jasno mi je da je društveni trenutak takav da mnogo ljudi nema novca za veće zahvate na svojim zubima. I jasno mi je da je oralno zdravlje nacije, posle godina nemaštine, loših navika i zanemarivanja katastrofalno. To su činjenice sa kojima se i sam svakodnevno suočavam.
Troškovi održavanja svoga zdravlja nikako nisu vanredni, to bi trebalo da bude negde ukalkulisano u porodični budžet, kad već država nije u stanju da obezbedi svojim građanima besplatno lečenje, ali to je već sasvim druga i obimna tema.
Ne bih baš preterivao sa poređenjem redovnih poseta stomatologu sa "bačenim stanom (???)". U većini privatnih stomatoloških ordinacija je pregled besplatan, pa bi tu pogodnost trebalo iskoristiti, i ako treba posetiti više stomatologa da bi se došlo do nekog prihvatljivog rešenja. U domovima zdravlja su cene nešto niže nego u privatnim ordinacijama, tako da postoji i mogućnost kombinovanja, pa da se tako dođe do nekog povoljnog odnosa cene i kvaliteta.
Kako bilo, na ovom forumu (kao ni na bilo kojem drugom, uz svu našu dobru volju i trud), bez bar jedne posete stomatologu, nije moguće dati rešenje problema. Potreban je Vaš veći lični angažman, raspitajte se malo okolo, u skoro svakoj zgradi postoji privatna stomatološka ordinacija, svaka opština ima po dom zdravlja, a Beograd, Novi Sad, Pančevo, Niš, Kosovska Mitrovica i Kragujevac imaju i fakultete, gde vam potrebnu pomoć mogu ukazati i studenti, bez novčane naknade ili po znatno povoljnijim cenama, a uz nadzor svojih nastavnika kao garant kvaliteta. Koristite sva dostupna sredstva. Kad ima volje ima i načina, verujte mi. Samo hrabro i odlučno! Sve najbolje želim.

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Zaboleo Muju zub i rešio da ga vadi.
Ode kod jednog zubara.
Mujo: Koliko košta vađenje zuba?
Zubar br1: 50 maraka bez anestezije, 100 maraka sa anestezijom.
Razmišlja Mujo, ima samo 50 maraka, šta da radi?
Ode Mujo kod drugog zubara.
Mujo: Koliko košta vađenje zuba?
Zubar br.2: 50 maraka bez anestezije, 100 maraka sa anestezijom.
Mujo: Može vađenje sa anestezijom.
Zubar mu udari anesteziju i kaže mu da sačeka u hodniku. Mujo izađe iz ordinacije i pravo kod zubara br.1 i kaže: Ja bih da mi izvadite zub bez anestezije.
Nakon intervencije zubar br.1 mu kaže: Čestitam, vi ste baš hrabar čovek, bez anestezije a ni glasa ne pustiste.

Bilo bi ulkalisano u budžet kada taj budžet ne bi bilo u deficitu u samom startu. Znate ono, ne primim platu a već je unapred sve (i više od toga) potrošeno i to na najosnovnije stvari tako da je sve preko toga (čak i bitne stvari poput redovnog preventivnog lečenja) luksuz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
:) Eto, Muja se snašao!

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 6:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Meni se desilo isto sto i Remi, pukao zub , ostao samo koren, danas mi je dr to obradio, i rekao da se vidimo uskoro za nadogradnju.Bas kao i Remi jeste finansijsku tesko to podneti, ali razmisljam, bolje da nadogradim nego da bude rupa, i opet posle mora most koji je skuplji.D ali neko moze da mi kaze kolika je prosecna cena te nadogradnje?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 2:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:39 am
Postovi: 86
Imala sam fobiju od zubara i to jos od malih nogu.Ali, nisam ja to umislila nego je vecina drzavnih zubara ili nestrucno koliko treba, ili je mrzovoljno da ti nesto odradi kako treba,a tek pridike i dernjava ako te nesto i malo zaboli, moras da cutis... :o (Naravno cast izuzetcima ,ne odnosi se na sve, ali na veliku vecinu....)
Godinama sam odlagala odlazak kod zubara, jer su mi drzavni sredili nekoliko zuba. :cry:
Kako su privatni zubari postali jeftiniji i pristupacniji, bez razmisljanja sam na preporuku prijatelja otisla kod jednog. Zubar je divan, ispricala sam mu da se plasim da posecujem zubare. Strpljivo me saslusao,pregledao mi zube i poceo sa sredjivanjem.Imala sam i puknuti zub koji je imao podosta upaljen koren, lecio ga je maltene 6 meseci ,ojacao koren i nadogradio zub.Prezadovoljna sam njegovim radom.Za manje od godinu dana mi sredio zube cakum pakum. Sada imam lep i beo osmeh :D . Posto sam odlazila 2-3 puta mesecno na redovne torture i sredjivanje mojih zuba, budzet mi skoro i nije osetio.Nemam veliku platu ,zivim kao podstanar a imam lepe zube :lol:
Sada su privatni zubari mnogo pristupacniji i u dogovoru s njima, mnogi daju placanje tako vecih popravki na mesecne rate, pa ja mislim da covek koji ima mesecno za cigare, za pivo i tako neke nepotrebne stvari :roll: moze sebi da priusti popravku zuba i da se zrtvuje radi zdravlja.

_________________
LJUDI SU CUDO,ZATO IM SE I CUDIMO...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da me još malo grdite ili da se možda nađe neko sa odgovorom i privremenom pomoći. Prvo, kada kažem da nemam novca još i za zubara to znači da STVARNO NEMAM.
Drugo, ovih dana sam ostala ponovo bez još jednog zuba - isti način, do korena. Kada, nemam pojma. Danas sam pri žvakanju hrane primetila nešto kao kosku, kad ono: preostali delić zuba. Gde je ostatak i kada je ispao nemam pojma. 99,99% sam sigurna da to nije bilo danas. Nije samo to što je ispao već što kao da je istruleo - izmrvila sam ga ne baš jakim pritiskom između zuba i šokirala sam se. Kao da ga je nešto "pojelo".
I onda dođem do (možda tačnog) zaključka: Već gotovo nedelju dana me muči desni sinus - zapušena nozdrva, bol u sinusu, par dana me bolelo grlo pa prestalo, bez temperature, - da me to nije napao nikakav virus, već da je sve krenulo od tog zuba??? A ja nisam ni znala da nemam zub! Mislim, nisam od onih koji bulje u ogledalo - ne ispitujem ni lice a kamoli usnu šupljinu. Zubi i desni me ne bole, niti imam problema sa toplo-hladno. Možda i nije povezano.
I da dodam, ovakve stvari mi se uglavnom dešavaju kada je hladno.
Šta mislite o onim zubnim pastama koje reklamiraju za jačanje zubne gleđi? Da li makar malo deluju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Pon Dec 21, 2009 3:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Privremena pomoć prosto ne postoji. Nikakva zubna pasta neće rešiti problem. Poseta stomatologu je jedino rešenje. Pregled je najčešće besplatan, i dobar je prvi korak ka rešenju ili bar prepoznavanju problema.

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 2:07 am
Postovi: 38
Slazem se sa kolegom apsolutno nedostatak materijalnih sredstava jeste problem ali kao sto je kolega naveo sve privatne ordinacije rade uglavnom rpvi pregled besplatan a studenti na stomatoloskom fakultetu u Beogradu jako dobro rade i prilicno jeftino ...pa shodno tome moze covek da se odrekne par kafa po kaficima i eto jedne posete i resenja nekih problema ...pozzz

p.s. pozzz kolega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
remi je napisao:
Da me još malo grdite ili da se možda nađe neko sa odgovorom i privremenom pomoći. Prvo, kada kažem da nemam novca još i za zubara to znači da STVARNO NEMAM.
Drugo, ovih dana sam ostala ponovo bez još jednog zuba - isti način, do korena. Kada, nemam pojma. Danas sam pri žvakanju hrane primetila nešto kao kosku, kad ono: preostali delić zuba. Gde je ostatak i kada je ispao nemam pojma. 99,99% sam sigurna da to nije bilo danas. Nije samo to što je ispao već što kao da je istruleo - izmrvila sam ga ne baš jakim pritiskom između zuba i šokirala sam se. Kao da ga je nešto "pojelo".
I onda dođem do (možda tačnog) zaključka: Već gotovo nedelju dana me muči desni sinus - zapušena nozdrva, bol u sinusu, par dana me bolelo grlo pa prestalo, bez temperature, - da me to nije napao nikakav virus, već da je sve krenulo od tog zuba??? A ja nisam ni znala da nemam zub! Mislim, nisam od onih koji bulje u ogledalo - ne ispitujem ni lice a kamoli usnu šupljinu. Zubi i desni me ne bole, niti imam problema sa toplo-hladno. Možda i nije povezano.
I da dodam, ovakve stvari mi se uglavnom dešavaju kada je hladno.
Šta mislite o onim zubnim pastama koje reklamiraju za jačanje zubne gleđi? Da li makar malo deluju.


Remi, aposolutno znam kako ti je.Danas nadogradnju naplacuju i po 100 e, a da ne pricam most.Ali, treba da se trudimo da ne doje do toga,ali ipak mislim da je sramno da se stoamtoloske usluge toliko naplacuju.Npr.popravka je 1500 dinara, za nase uslove mnogo, a zub s kvari koliko god da ih cuvamo.To sto se tebi desilo sa zubom i meni je,polomila mi se krunica :-? Korenje imam, ali eto bolje i ta nadogradnjamnego rupa, ili nedaj Boze da mi ode i korenje , a most je nesmem ni da zamsilim koliko :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: