Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sre Avg 26, 2009 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
Pre dva meseca, doktor, inače i prijatelj, je otpustio moju majku kući, ne dajući nam nadu za ikakvo izlečenje i sa prognozom- još mesec, mesec ipo. U pitanju je rak debelog creva sa metastazama, koji je već uspešno operisan pre 4 godine. Nisam se pomirila sa tim, nego sam krenula u, pokazaće se, uspešnu borbu za produženje njenog života. Na kontrolnom pregledu, doktor je bio oduševljen njenim stanjem i rekao je:" To što joj dajete, samo nastavite"
Mama je na nogama, obavlja sve kućne i baštenske(!) poslove. :D :D :D
Danas verujem da su čuda moguća jer sam joj sigurno produžila život.
Zanimljivo je to da, od svih pojedinačnih troškova za lekove, naskuplje je bilo samo putovanje kolima po, čini mi se, glavni lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sre Avg 26, 2009 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
Veka, kazite jos koji je to bio lek sto ste dali mami?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sre Avg 26, 2009 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
Dvoumila sam se da li da napišem sve podatke koje imam, jer ovaj način lečenja spada u alternativnu medicinu, a ovo je, ipak, medicinski forum, pa ne znam da li ću biti brisana.
Ali, evo:
U pitanju je koren divlje ciklame koji sam dobila u Stalaću, i još neki koren koji je koristio za obloge. Uz to sam dobila i uputstvo kako da to pripremim. Uz to, dajem joj i semenke kajsije (kao dodatni izvor vitamina B-17) i cink u tabletama.
Dalje, dajem joj lekove za jačanje imuniteta: "Noni", aloju, "protektin" tablete, C-vitamin, kompeks B vitamina, "Totema"-gvožđe, matičnu mleč i kozje mleko. Uz to i mnogo strpljenja, jer su neke od navedenih stvari vrlo neprijatnog ukusa za konzumiranje.
Ja ne znam šta joj je od navedenog više pomoglo, ali znam da je promena nabolje evidentna.
Ako ste u Bg, i više vas interesuje, mogu vam pokazati rezultate da ih uporedite. Takođe, na PP, ću vam dati svoj broj telefona, kao i br. telefona ovih divnih ljudi u Stalaću.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
Samo da napomenem još nešto. Ja ne prodajem ništa, samo želim da još neko oseti radost kad vidi svoje bližnje kako se vraćaju u život.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 5:31 pm
Postovi: 1
veka01 je napisao:
Samo da napomenem još nešto. Ja ne prodajem ništa, samo želim da još neko oseti radost kad vidi svoje bližnje kako se vraćaju u život.

molim vas nemojte svoje bliznje muciti kojekakvim travavarima.sumska ciklama,cajevi nekog Jovica iz Smedereva,melemi Milete iz Krusevca su samo gluposti,mucenje bolesnika.moja mama je mesec dana zvakala gorke trave,mesec dana pila ciklamu,pila meleme,pored bolesti se jos mucila sa tim i nista.znam da se ljudi hvataju za slamku kao sto sam i ja,jurila trazila,mileta iz krusevca mi je rekao da sto posto leci rak pluca,plakala sam preko telefona i molila ga da me ne laze,rekao je da leci,i sta sad?kakav je to covek?moze se koristiti zeolit,Qenzim,noni,ali to nije lek.Doktori imaju nacina da lece ali ako se doslo na vreme,ako je kasno nista ne pomaze.Citajuci ove forume dobijala sam snagu i nadu da je moguce,citala o optimizmu,do zadnjeg dana nisam verovala,ni sad ne verujem,toliko sam bila optimisticna zajedno sa porodicom da su svi mislili kako je vec izlecena,ah da i b17 sam nabavila.iskoristite vreme koje imate na najbolji nacin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 2:24 am
Postovi: 1
dragana djordjevic je napisao:
veka01 je napisao:
Samo da napomenem još nešto. Ja ne prodajem ništa, samo želim da još neko oseti radost kad vidi svoje bližnje kako se vraćaju u život.

molim vas nemojte svoje bliznje muciti kojekakvim travavarima.sumska ciklama,cajevi nekog Jovica iz Smedereva,melemi Milete iz Krusevca su samo gluposti,mucenje bolesnika.moja mama je mesec dana zvakala gorke trave,mesec dana pila ciklamu,pila meleme,pored bolesti se jos mucila sa tim i nista.znam da se ljudi hvataju za slamku kao sto sam i ja,jurila trazila,mileta iz krusevca mi je rekao da sto posto leci rak pluca,plakala sam preko telefona i molila ga da me ne laze,rekao je da leci,i sta sad?kakav je to covek?moze se koristiti zeolit,Qenzim,noni,ali to nije lek.Doktori imaju nacina da lece ali ako se doslo na vreme,ako je kasno nista ne pomaze.Citajuci ove forume dobijala sam snagu i nadu da je moguce,citala o optimizmu,do zadnjeg dana nisam verovala,ni sad ne verujem,toliko sam bila optimisticna zajedno sa porodicom da su svi mislili kako je vec izlecena,ah da i b17 sam nabavila.iskoristite vreme koje imate na najbolji nacin


Nažalost, ovi tekstovi su probudili u meni ono što sada već godinama pokušavam bezuspešno zaboraviti. Naime Pre 15 godina moja majka se razbolela od karcinoma pluća. Kasno smo saznali i kad je otišla u bolnicu nakon nedelju dana samo sam bila pozvana i na nimalo lep način mi je rečeno da vodim majku kući da njoj nema pomoći i da neće izdržati više od šest meseci. Na moje pitanje da li bi bilo šta moglo pomoći odgovor je bio kategoričan ne. Zaista je tako i bilo. Lekarovo predvidjanje se obistinilo. Svo to vreme sam provela uz mamu koja je bila svesna celo vreme. Želela sam iskoristiti svaki momenat da budem uz nju.
Napustila sam posao i šest meseci sam 24 časa bila uz nju. Pevale smo, pričale smo, ćutale smo, kad je ona povraćala imala sam utisak da i ja u isti momenat to isto radim, kad je imala temperaturu i meni je lice bilo crveno, kad su bolovi počeli davala sam joj inekcije a ona me je molila da izadjem napolje dok inekcija ne počne delovati da ne bi slušala kako ona jauče. Bilo je strašno, izdržala sam zbog nje, ali od tada pa do dan danas nikad ali zaista nikad neću sebi oprostiti što nisam nešto probala, nisam tragala za bilo kakvim lekovima pa makar to bile i trave.
Teške su to patnje za bolesnika, porodicu, prijatelje i većina prihvati činjenice verujući doktorima, kao i ja, i pokušala sam iskroristiti svaki trenutak koji nam je ostao na što bolji način. Medjutim, koliko god je taj osećaj nemoći, boli, tuge, pa čak i neke ljutnje kod mene tada bio jak, još je jači sada i posle toliko vremena osećaj da sam užasno pogrešila što nešto nisam probala uraditi.

Iz tog razloga i pišem ovo, ne znam za trave, ali ako se negde nešto može naći prirodno, kao što je recimo Rejši gljiva i ako svi znamo da u tim zemljama gde ona uspeva i gde se ona koristi je najmanji procenat obolelih od karcinoma zašto se ne bi pokušalo sa tako nečim?

Mogu izneti samo moj stav u koji sam ubedjena, u takvim situacijama treba prihvatiti činjenice jer čovek koji je uz voljene sa takvom bolesti mora biti jak prvenstveno zbog njih, ali se nikada do zadnjeg dana ne treba miriti sa sudbinom, jer niko od nas ne zna koja nam je sudbina. Treba pokušati sve i biti uporan do zadnjeg momenta. Šta ima većeg, jačeg u životu od toga ako uspemo makar i jedan dan nekom produžiti život.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 30, 2009 10:55 am
Postovi: 2
Lek postoji on je u nama, dokaz za to je placebo efekat samo treba pronaći skriveni prekidač u ljudskom mozgu. Sve ostalo su potrebne stepenice ka vrhu gde je ozdravljenje.
Brojs, voda, trave, petrolej ,sokovi, informacije sve pomaže samo pronađite predhodno prekidač. Tražite i tragajte od detinjstava, pitajte ih , podržite ,uveriti i verujte da bi i oni verovali. Bog je velik i pred njim je medicina samo delić kompleksnog mehanizma našeg bivstvovanja. To je lek i izlečenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
O cemu se radi? Lek je..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Prethodno,iznad moje pisamce je greska.Izvinite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 14, 2009 6:06 pm
Postovi: 10
BRANKOV je napisao:
Lek postoji on je u nama, dokaz za to je placebo efekat samo treba pronaći skriveni prekidač u ljudskom mozgu. Sve ostalo su potrebne stepenice ka vrhu gde je ozdravljenje.
Brojs, voda, trave, petrolej ,sokovi, informacije sve pomaže samo pronađite predhodno prekidač. Tražite i tragajte od detinjstava, pitajte ih , podržite ,uveriti i verujte da bi i oni verovali. Bog je velik i pred njim je medicina samo delić kompleksnog mehanizma našeg bivstvovanja. To je lek i izlečenje.


Hocete da kazhete da je Bog u stvari lek ili placebo? Kakav ste idealista,kamo srece da je u zhivotu sve tako dostupno. Bog nije doktor,Bog nas ne lechi,Bog ne zaradjuje za nas,Bog ne uchi za nas. Bog nam samo daje shanse da to sve uchinimo personalno. Medicina je shansa za izlechenje a ne neki mehanizam koji je tu zbog sushtine nasheg postojanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
Draga Nina60 pazlivo sam citala sve sto si pisala,upravo sada ja hodam po taj put sa tom razlikom sto ja sam probala sve sto sam cula,kupila sam sve ,samo da bi imala vise nade da ke se sve srediti,da bolest jednog dana nestane,ali do sada nikakve rezultate!!! Ali ja ipak ne odustajem,jos trazim nove ljekove,nove caeve,kad su vec doktori digle ruke,neku i ja od mog oca,on je meni sve....I sada vas molim najvise na svijetu,ako iko nesto zna za lecenje karcinoma pluca sa metastaza u mozgu,recite mi,bicu vam zahvalna najvise,bilo da se radi za alternativnu medicinu,klasicnu,....OCAJNO VAS MOLIM...NESTRPLIVO CEKAM VAS ODGOVOR...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lažna nada? -meni nije
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
Ja sam iznela svoje iskustvo koje još traje. Posle prve ture ispijanja, mama je napravila pauzu i nakon 20-25 dana ponovo su se javili raniji simptomi. Posle dosta ubeđivanja, nevoljno je pristala da nastavi. Rečeno mi je da nije smela da prekida jer, praktično, sad počinje iz početka. Stanje se opet popravlja na moju radost. Da podsetim- u junu je lekarska prognoza bila: mesec do mesec ipo.
Svesna sam da na ovaj način kradem vreme i ne znam dokle će to trajati. Suprug mi govori da ne budem tužna nego da budem srećna jer je svako novo jutro koje mama dočeka dar od boga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: