Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
tamara,ni mene ne interesuje sve to,samo sto sam hteo da kazem da ima veze izmedju svakog od nas...iako ne treba mesati kao sto si rekla,religiju i medicinu,opet neki ljudi veruju da je coveka stvorio bog pa zato sam napisao...

Dejanbg je napisao:
Ae bre Slavko... :lol:


:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Moze neko da veruje i u Mapetovce i Shtrumfove, ali medicinske chinjenice su jedno a zelje neshto drugo :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
Ma prekid je isključivo zbog tog šta se on boji da nam se ne rodi djete bez oka i sa mrkvom na čelu... Ne može shvatit da je to dalek rod i da se nebi ništa takvog dogodilo... Što se tiče crkve, možemo se mi vjenčat... a sad genetičko ispitivanje... ja sam bila i bit ću za to, jedino je problem njegova ljenost... al to se neda liječit... očigledno je lakše prekinut nego stalno visit po bolnicama i ispitivanjima... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Onda dobro razmislite da li te to osoba sa kojom zelite zivot i brak!

Na samom ste pochetku a on se tako ponasha, shta ce biti kada naidju pravi problemi u zivotu? Bezace?

Razgovarajte kao odrasli ljudi i ako vam je stalo do veze nacicete reshenje, ako njemu nije stalo, onda je bolje da to prekinete i krenete dalje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ma kakvo osmo koleno- rodjaci? Po nasim zakonima, ako se ne varam, nedozvoljeno je stupanje u brak rodjacima do treceg kolena. Znaci, cetvrto vec moze. A ako je dozvoljen brak, to onda znaci da se sansa za radjanje bolesnog deteta (po tom osnovu) veoma mala. Prakticno, ne postoji.

Ali, pradeda nije osmo koleno. Ako je zajednicki rodjak pradeda, to je prvo. Deda je drugo, otac ili majka, trece. Vi ste po toj osnovi cetvrto koleno. Ako ja to dobro racunam.


Ali, draga, ako on tako lako odustaje od svega, mislim da nije bio ni blizu ideje o zajednickoj porodici, zar ne. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
ma ima 150 tisuća načina za računanje tih koljena, a danas se računa po rimskom načinu po kojoj je svako novo rođenje novo koljeno, zajednički predak nam je prapradjed pa je poslije njega 8 rađanja i to znači da smo onda u 8. koljenu... to je rimski način brojanja koljena i po njemu se može vjenčat tek u 5. koljenu! ma nema to niš smisla... mene zanima medicinska metoda brojanja koljena, ako tko zna??? i prekinuli smo zbog djece da nebi bila bolesna... tak da... ma... nemam pojma... samo me zanima medicinska metoda brojanja koljena, zna netko???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ukrštanje u srodstvu ili konsagvinitet predstavlja ukrštanje jedinki koje imaju zajedničkog pretka u jedom od šest najbližih pokoljenja. Najuža veza u srodstvu je inbriding (incest) i ona se može ostvariti između:

* roditelja i njihove dece;
* sestre i brata;
* babe i dede sa njihovom unučadi.

Brak između srodnika izuzetno je značajan za medicinu i humanu genetiku.

Ukoliko su dve osobe u srodstvu, imaju veći ili manji broj istih gena nasleđenih od zajedničkog pretka. Što je srodstvo veće, veći je i jednaki deo genoma. Taj deo genoma može da obuhvati i alele koji u homozigotnom stanju imaju štetno dejstvo.

Konsagvinitetni brakovi su najčešći kod reproduktivno izolovanih ljudskih populacija, kao što su:

* izolovana ostrva
* planinski masivi npr. u Švedskoj
* plemenske zajednice u Andima Južne Amerike i dr.

Pored štetnih posledica, kakve su veća učestalost psihičkih bolesti i fizičkih nedostataka, u ovakvim brakovima je primećeno da dolazi i do pojave učestalije sterilnosti i osoba sa crvenom kosom.

Verovatnoća da neka osoba nosi dva ista alela tj. dva alela koji potiču od istog pretka, naziva se koeficijent inbridinga (F). Njegova vrednost zavisi od stepena srodstva roditelja i računa se po formuli :

F=( ½)n ,

gde je n stepen srodstva između osoba koje stupaju u brak, a ½ jer svaki potomak sadrži polovinu gena jednog roditelja.

Stepeni srodstva poređani od najvećeg ka manjim stepenima izgledaju ovako :

* I stepen je između roditelja i njihove dece;
* II stepen je između rođenih sestara i braće;
* III stepen je između tetaka (ujaka, stričeva) sa jedne i bratanaca (sestričina, bratanica) sa druge strane
* IV stepen je između prvih rođaka (braća i sestre od tetaka, ujaka, stričeva)
* u VI stepenusrodstva su deca prvih rođaka međusobno odnosno drugi rođaci.

Najčešći brakovi u srodstvu su između prvih rođaka, gde je proporcija zajedničkih gena 1/8. Verovatnoća da će dete prvih rođaka biti homozigot je :

F=(1/2)4 =1/16

U mnogim zemljama sveta zakon zabranjuje ovakav brak između osoba koje imaju zajedničke babu i dedu. U našoj zemlji zakon zabranjuje sklapanje brakova do VI stepena srodstva zbog mogućih negativnih posledica u potomstvu.

Najveća verovatnoća uspostavljanja homozigotnog stanja recesivnog gena je u slučaju incesta. Mada poznat u ljudskim populacijama incest je redak. Ipak, procenjeno je da se u Mičigenu (SAD) javlja oko 20 trudnoća godišnje kao rezultat incesta.

Rodoslovno stablo predstavlja prikaz jedne fenotipske osobine kod većeg broja osoba u krvnom srodstvu, u nizu generacija.

U njima se najčešće prati jedna osobina koja se ispoljava u dva alternativna oblika :

* normalan i
* nenormalan fenotip.

Fenotip određuju geni smešteni na autozomnim ili polnim hromozomima koji mogu da mutiraju (dominantna ili recesivna mutacija) tako da se razlikuju sledeći oblici nasleđivanja:

* autozomno-dominantno nasleđivanje
* autozomno-recesivno nasleđivanje
* nasleđivanje vezano za H hromozom koje može da bude:
o recesivno vezano za H ili
o dominantno vezano za H hromozom
* nasleđivanje vezano za Y hromozom (holandrično nasleđivanje)


Ostatak potrazi na WikipediJi na internetu! I kao shto vidish to shto te muchi nije neshto shto mozesh da saznash na internetu, da bi 100% znala na chemu si morate se oboje podvrgnuti genetskim ispitivanjima. A ako neko od vas dvoje ne zeli da se trudi onda nema shta da prichamo dalje...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
ajme meni, stvarno ste si dali truda, hvala puno... jučer sam baš pričala sa prijateljicom koja studira nešto u vezi medicine i rekla mi isto to, genetičko ispitivanje će mi najbolje reć... tako da... ili će bit to, ili neće biti ništa! :D hvala puno puno puno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 12, 2009 11:48 am
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
idm je napisao:
u potpunosti se slažem... samo šta mislim, da više neće biti ni potrebno genetsko istraživanje jer neće sa nama ništa biti... donio je odluku već... :( hvala vam svejedno!



Osmo koleno i nije tao blizak rod. Mislim da niste u nekom krvnom srodstvu. U široj familiji imam jedan slučaj braka između srodnika, mislim da je u pitanju 5.-o koleno, imaju dvoje dece i sve je ok. Ipak, posetite stručno lice i uradite ispitivanja. Nemojte tek tako odustati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 6:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
idm je napisao:
Ma prekid je isključivo zbog tog šta se on boji da nam se ne rodi djete bez oka i sa mrkvom na čelu... Ne može shvatit da je to dalek rod i da se nebi ništa takvog dogodilo... Što se tiče crkve, možemo se mi vjenčat... a sad genetičko ispitivanje... ja sam bila i bit ću za to, jedino je problem njegova ljenost... al to se neda liječit... očigledno je lakše prekinut nego stalno visit po bolnicama i ispitivanjima... :(


To sa mrkvom me nasmeja :lol:
U Srbiji, među narodom a mislim i da je u pitanju i pravoslavno (crkveno) računanje srodstva, vi ste četvrto koleno što baš i nije dobro za sklapanje braka. Rođeni braća i sestre se računaju kao prvo koleno, a njihovi potomci su drugo koleno (npr. brat i sestra od tetke).
1 koleno pradeda (i njegovi rođeni brat/sestra)
2 koleno deda/baba (i njihova braća/sestre po stricu/ujaku/tetki, čiji je zajednički otac pradeda /mislim na stričeve/tetke/ujake/)
3 koleno otac/majka (i njihova braća/sestre čiji su očevi/majke iz 2.og kolena)
4 koleno dete - sin/ćerka (i njegova braća/sestre čiji su očevi/majke iz 3.ćeg kolena)

Po važećem zakonu možete se venčati jer nemate zajedničkog dedu ili babu.

A što se tiče njegovog straha: Koliko je opravdan, toliko može biti i samo izgovor za prekid veze (nešto slično kada partneri "beže" od svojih hendikepiranih partnera), nešto što bih ja definisala kao strah od odgovornosti.
Genetika je sama po sebi čudna. Istina je da bliže srodstvo znači i sličnije gene a samim tim i veću verovatnoću poklapanja pogrešno mutiranih gena u kom slučaju se 100% ispoljavaju na potomka. Isto tako, ukrštanjem dve slične i moglo bi se reći bolesne jedinke, može da rezultira potpuno zdravom jedinkom (primer kod ljudi: kada gluvoneme osobe dobiju potpuno zdravo dete - lično znam za porodicu gde su oba roditelja od rođenja gluvonema, a dete sasvim normalno i inteligentno i priča 200 na sat). S druge strane dve potpuno nesrodne (hm, neko već reče - 100% nesrodstvo na planeti zemlji ne postoji) jedinke mogu dati teško bolesnog potomka.
Pa, sada neka vidi. Može da pobegne od tebe, i na kraju da dobije dete sa dve mrkve na čelu i to sa osobom sa kojom nije u srodstvu ni u 100tom kolenu i plus toga potpuno zdravom osobom.
Pitam se da li iko na ovoj planeti može da garantuje da ima potpuno "zdrave" gene i da ti geni nikako ne mogu da mutiraju na pogrešan način?

Tamara je sve to lepo objasnila, sa stanovišta medicine i na "medicinskom" jeziku.
Ja bih još dodala da prilikom svake deobe polnih ćelija (sazrevanje jajnih ćelija i spermatozoida), pošto su one jedino bitne za nasleđe, dolazi do rekombinacija i mutacija gena, pa zatim priliko spajanja jajnih ćelija (u fazi zigota najviše), ponovo dolazi do rekombinacija i mutacija, pa računajte koliko ćelija nastaje spajanjem samo dve ćelije, pa unesite u to i komplikovane uticaje okruženja, ... pa koga ne mrzi neka okvirno izračuna broj mogućih mutacija. Cilj mutacija j što veća genetska raznovrsnost u okviru vrste kako bi uvek postojao dovoljan broj jedinki da odgovori na promene okruženja i time osigura što duži opstanak vrste.
Ne mutiraju samo virusi, kod njih se mutacije samo brže ispoljavaju jer su mnogo jednostavniji organizmi.

Uh, što volim da zapetljam. :wink:

------------------xxxx----------------
Citiraj:
Izvod iz porodičnog zakona

Smetnje za sklapanje braka
Bračnost
Član 17.
Brak ne može sklopiti lice koje je već u braku.
Nesposobnost za rasuđivanje
Član 18.
Brak ne može sklopiti lice koje je nesposobno za rasuđivanje.
Krvno srodstvo
Član 19.
Brak ne mogu sklopiti krvni srodnici u pravoj liniji, a od srodnika u
pobočnoj liniji brak ne mogu sklopiti: rođeni brat i sestra, brat i sestra po ocu ili majci,
stric i sinovica, ujak i sestričina, tetka i bratanac, tetka i sestrić, deca rođene braće i
sestara, te deca braće i sestara po ocu ili majci.
Adoptivno srodstvo
Član 20.
Srodstvo zasnovano usvojenjem (adoptivno srodstvo) predstavlja
smetnju za sklapanje braka na isti način kao i krvno srodstvo.
Tazbinsko srodstvo
Član 21.
(1) Brak ne mogu sklopiti tazbinski srodnici u prvom stepenu prave
linije: svekar i snaha, zet i tašta, očuh i pastorka te maćeha i pastorak.
(2) Sud može, iz opravdanih razloga, dozvoliti sklapanje braka između
tazbinskih srodnika iz stava 1. ovog člana.
Starateljstvo
Član 22.
Brak ne mogu sklopiti staratelj i štićenik.
Maloletstvo
Član 23.
(1) Brak ne može sklopiti lice koje nije navršilo 18. godinu života.
(2) Sud može, iz opravdanih razloga, dozvoliti sklapanje braka
maloletnom licu koje je navršilo 16. godinu života, a dostiglo je telesnu i duševnu
zrelost potrebnu za vršenje prava i dužnosti u braku.
Sloboda volje
Član 24.
Brak ne može sklopiti lice čija volja nije slobodna.


----

Citiraj:
Srodstvo

Srodstvo je odnos između dviju ili više osoba zasnovan na međusobnoj vezi koja može biti biološke, sociološke ili pravne prirode.

Postoji nekoliko vrsta srodstva:
krvno srodstvo - biološke je naravi i temelji se na krvnoj vezi, a definira se kao odnos dviju osoba povezanih podrijetlom, bilo da potječu jedna od druge (npr. otac i sin), ili od zajedničkog pretka (npr. stric i nećak).
tazbinsko srodstvo - sociološko-pravne je naravi, a definira se kao odnos između jedne osobe i srodnika njezinog bračnog druga (npr. svekar i snaha, punica i zet, šogor i šogorica, itd.). Temelj tazbinskog srodstva je postojanje braka.
građansko srodstvo ili srodstvo po posvojenju - temelji se na činjenici posvojenja, a definira se kao odnos između posvojčeta (posvojenika) i posvojitelja te njegovih krvnih srodnika.
duhovno srodstvo ili srodstvo po krštenju - kumstvo
srodstvo po mlijeku - između dojilje i dojenog djeteta i njegovih potomaka.

Računanje krvnog srodstva (lat. computatio) je razvrstavanje krvnih srodnika po linijama (lozama) i stupnjevima. Postoji nekoliko sustava računanja. U hrvatskom pravnom sustavu primjenjuje se tzv. computatio civilis, dok u kanonskom pravu vrijedi tzv. computatio naturalis.

Postoje dvije linije - uspravna (linea recta) i pobočna linija (linea transversa).
Uspravnu liniju čine osobe koje potječu jedna od druge, odnosno preci (ascedenti) i potomci (descedenti): pradjed - djed - otac - sin - unuk - praunuk. Ovisno o perspektivi, razlikuje se ushodna (srodnički niz gleda se od potomaka prema precima: unuk - sin - otac - djed) te nishodna linija (srodnički niz gleda se od predaka prema potomcima: djed - otac - sin - unuk).
Pobočnu liniju (naziva se još i kolateralnom linijom) čine osobe koje ne potječu jedna od druge, već imaju zajedničkog pretka: braća, stric - nećak, bratići, itd. Pobočni srodnici (kolaterali) mogu biti punokrvni (ako imaju oba zajednička roditelja - germani) ili polukrvni (ako imaju samo zajedničkog oca - consanguinei, ili samo zajedničku majku - uterini).

Unutar loza (linija) srodnici se razvrstavaju po stupnjevima (Computatio civilis) ili oi koljenima (Computatio naturalis)

Computatio civilis
Još je u rimskom pravu vrijedilo pravilo quot generationes tot gradus (prijevod: Koliko poroda toliko stupnjeva). Tako se prema tom pravilo stupanj srodstva utvrđuje na način da se uzima u obzir broj poroda u obje linije, osim rođenje zajedničko pretka. To znači da su npr. brat i sestra u drugom stupnju srodstva, budući da su potrebna dva poroda (gledajući od zajedničkog pretka); bratići su i četvrtom stupnju srodstva, budući da su potrebna četiri poroda (gledajući od zajedničkog pretka): rođenje njihovih roditelja, a zatim njihovo rođenje; ujak i nećak su u trećem stupnju srodstva, budući da su potrebna tri poroda (porod ujaka, porod ujakovog brata, odnosno nećakovog oca, te rođenje nećaka).

Computatio naturalis
Prema sustavu koji se primjenjuje u kanonskom pravu, stupanj srodstva računa se tako da se gleda broj poroda samo u jednoj pobočnoj liniji, pa su tako brat i sestra u prvom koljenu, bratići u drugom, a ako linije nisu jednake tada se stupanj srodstva gleda po duljoj liniji od zajedničkog pretka, pa su tako stric i nećak u drugom koljenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
pa baš u tom i jest problem što ima 150 000 načina brojanja tih koljena... i sad ti svatko kaže drugačije... fućkaš ti to... po rimskom, tj. kanonskom smo u 8. ti kažeš u 4. po onom načinu, mislim da je to germanski... a medicina ima drugačije brojanje... i sad je pitanje koje je to koljeno... a to da mu neka žena koja mu nije ništa u rodu može rodit malog majmuna je isto činjenica... al kao, ovak postoje više šansi da rodim žabu... nema tu logike... samo genetsko ispitivanje može meni dat odgovor što u hrvatskoj dođe oko 1000 kuna koliko sam čula... a sad trenutno nemam ni 5 kuna a kamoli 1000...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
idm je napisao:
pa baš u tom i jest problem što ima 150 000 načina brojanja tih koljena... i sad ti svatko kaže drugačije... fućkaš ti to... po rimskom, tj. kanonskom smo u 8. ti kažeš u 4. po onom načinu, mislim da je to germanski... a medicina ima drugačije brojanje... i sad je pitanje koje je to koljeno... a to da mu neka žena koja mu nije ništa u rodu može rodit malog majmuna je isto činjenica... al kao, ovak postoje više šansi da rodim žabu... nema tu logike... samo genetsko ispitivanje može meni dat odgovor što u hrvatskoj dođe oko 1000 kuna koliko sam čula... a sad trenutno nemam ni 5 kuna a kamoli 1000...


Najsigurnije ti je medicinsko brojanje, mislim, jer bi trebalo da bude zasnovano na genetici.

Razmislite sada ovako (oboje, i ti i on): Bili ste u vezi, bili ste intimni i šta da se desila neželjena trudnoća? Da li bi "mladi gospodin" samo oprao ruke ili bi preuzeo i odgovornost? Kao, nije znao da ste u rodu pa se plaši frankenštajna? Odjednom je sada postao prosvećeno biće?

Genetsko ispitivanje može pojedinačno da vam da odgovor koliko ste genetski zdravi pojedinačno, ali nije nikakva garancija za buduća pokolenja. U pitanju je samo verovatnoća. Obožavam školski primer verovatnoće - bacanje novčića. Pošto postoje dve strane, glava i pismo, da bi se dobio jedan od ta dva rezultata verovatnoća je 50%. Ali, to ne znači da će od 10 bacanja pet biti glava i pet pismo, već mogu da budu sve glave, samo jedna glava, 8 glava, ... Magični odnos 50:50 dostiže se velikim brojem bacanja, a opet veća je verovatnoća da će bacač pre zaraditi teniski lakat od bacanja novčića nego što će taj odnos biti 50:50.
Ne kažem da je genetsko ispitivanje čista glupost, bacanje para. Ono može biti jako korisno ukoliko je osoba nosilac neke teške genetske bolesti, pa bolje je da ostane bez potomstva nego da rodi dete bez ikakve šanse za srećom.
Druga stvar, pošto ste rođaci i znate zajedničkog pretka i veliki deo rodbine, potekle od tog zajedničkog pretka ili njegovih rođeni braća/sestara, i ako nema "kritičnih" slučajeva, onda bi se mogli smatrati sigurnim i bez genetskog ispitivanja. Uostalom, to su pitanja koja će te oboje, zajedno ili potpuno odvojeno, pri odlučivanju na potomstvo, dobijati u cilju procene rizika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
Ja sam od početka bila za to ispitivanje, ipak je sigurnije nego čisto brojanje koljena... Stvar je u njegovoj glavi da je bolje spriječit nego liječit i zato je on i prekinuo... A s obzirom da je meni bilo stvarno savršeno s njim ja ću sad svijet preokrenut naopačke samo da ne budem bez njega još mjesec dana jer mi je to predugo :) e da on ovo čita... :) al nemamo isto mišljenje o tome i nekak mi se čini da ću ipak morat nastavit bez njega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:07 am
Postovi: 27
Imam slican problem! Nisam mogao da verujem! Slupao sam nov auto koliko sam bio nervozan,hteo sam da se pojedem ziv! :( Vec sam 9 godina sa devojkom (verenicom) i pre neki dan je dosao njen deda iz inostranstva,koji nam je pricao kako smo,ja i ona u srodstvu.Tj,jesmo! :( Ovako stoje stvari,moj deda( ili pradeda,nisam tacno zapazio!! ja mislim da je deda) je BRAT od strica sa njenim dedom ( pradedom )....I sad ne znamo sta da radimo..Molimo da pomognete nekako.Procitao sam predhodnu situaciju u kojoj se nasla "idm" i ako bi mogli da mi objasnite kako se racunaju ta kolena ( i jedan i drugi nacin ) i kolike su sanse da dete ispadne nakaza? :( :( Hvala svakome ko odgovori!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Dosta ste daleki, mislim da nemate brige... U svakom slucaju idite u genetsko savetovaliste. I bitno je da li je deda ili pradeda, ima uticaja na daljinu, ne znam kako najbitnije nisi zapamtio!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: