Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BEBA MANJA OD PROSEKA ZA NEDELJU TRUDNOCE U KOJOJ SE NALAZI
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 12:22 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima.
Poslednju menstruaciju imala sam 5.9.Ciklusi mi, najcesce,traju 28 dana.Po mojim proracunima zatrudnila sam tacno na plodne dane, odnosno tacno na ovulaciju 18. ili 19.9. kada sam imala i odnose.Poslije toga nisam imala odnose dok nisam uradila test na trudnocu koji je bio pozitivan.
Na prvi pregled otisla sam kada sam, po mojoj proceni, bila vec u 7 nedelji trudnoce 19.10. (otprilike, 6+2 ili 6+3, racunajuci od prvog dana poslednje menstruacije).Medjutim, po ultrazvuku velicina bebe je bila svega 0,31 cm.Doktorka mi tada nista nije rekla osim da je sve u redu, da je beba malena i da ce se puno bolje videti iduci put.Cula sam srce moje bebe na ultrazvuku, dobila uputnicu za pretrage iz krvi i urina i narucena sam na ponovni pregled za 15 dana.Bris i papa su bili uredni.Nemam nikakva krvarenja,sekrete, bakterije, upale... grlic je cvrst.Nemam nikave bolove, jajnici su uredni...
2.11. (nakon 14 dana) sam otisla na drugi pregled.Svi nalazi krvi i urina su mi bili uredni pa cak i iznenadjujuci za trudnicu.Tada sam, u odnosu na poslednju mestruaciju, bila vec 9 nedelja trudnoce.Na UZ pregledu mi je receno da se beba lepo razvija i da se lepo razvila od proslog puta.Opet smo slusali njeno srce koje kuca bas onako kako bi i trebalo kucati.Ovaj put njena duzina iznosila je 1,24 cm.Medjutim na polasku, doktorka mi je rekla da je beba nesto manja od proseka nedelje trudnoce u kojoj se nalazim.Nedelju dana otprilike.Pitala sam je ima li razloga za paniku.Ona je rekla da cemo pratiti sve i da mi ne moze nista reci.Pitala me je da li smo muz i ja bili sitne bebe na porodjaju.Nismo, ja sam bila "skolskih" dimenzija a on nesto krupniji, oko 4 kg.Tada sam joj rekla da nisam mogla ni 7 dana kasnije zatrudniti jer nisam imala odnose.Moglo je jedino kasnije doci do oplodnje ukoliko mi je ovulacija kasnila koji dan.Narucena sam na ponovni pregled za 15 dana.Ici cu 16.11.
Naravno, otisla sam iz ordinacije veoma zabrinuta i odmah pocela da placem.Od tada istrazujem po netu i trazim nesto ohrabrujuce i optimisticno.Medjutim, nasla sam i dobre i lose mogucnosti i sada vise ne znam sta da mislim.Preplasena sam i neprestano razmisljam o tome i molim se da sve bude u redu sa mojom bebom.Molim vas pomozite mi vasim misljenjem i vasim iskustvima.
Poljubac za sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEBA MANJA OD PROSEKA ZA NEDELJU TRUDNOCE U KOJOJ SE NALAZI
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Da li doktorka računa nedelje trudnoće isto kao i Vi?
Medicinski se preračunava od prvog dana poslednjeg ciklusa, kada zapravo i niste trudni. Po proračunima koje sam ja imala kada sam bila trudna i kad sam se porodila, značilo je da sam zatrudnela istog dana kad sam dobila poslednju menstruaciju.
Provereno znam da nisam :)
Nemojte de nervirati, još je rano za loše pretpostavke. Probajte da se smirite i sačekate drugi pregled.
Ja Vam držim fige i mislim da će sve biti Ok. Javite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEBA MANJA OD PROSEKA ZA NEDELJU TRUDNOCE U KOJOJ SE NALAZI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 12:07 pm
Postovi: 40
ja sam se porodila pocetkom februara ove god. tokom cele trudnoce je beba bila manja nego sto su ocekivali, tj po dimenzijama sa uz je trudnoca bila nedelju dana u odnosu na starost trudnoce odredjenu na osnovu poslednjeg dana ciklusa. na kraju sam rodila zdravog i pravog decaka od 3350gr :)
sada sam opet trudna, u osmom mesecu, i opet je beba nedelju dana "mladja" po dimenzijama, u odnosu na starost po ciklusu. osim ako se gledaju dimenzije glavice, onda je nedelju dana stariji.
sve je to statistika i zavisi od softvera koji se koristi na uz, tako da, draga buduca mama, nemas razloga za brigu, opusti se i uzivaj u trudnoci. jedino je vazno da se beba lepo razvija, a zaboravi sve ostalo, mere, proracune, ocekivane dimenzije, tu nema nikakvog pravila

sve najbolje i veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEBA MANJA OD PROSEKA ZA NEDELJU TRUDNOCE U KOJOJ SE NALAZI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
kako si se porodila u februaru ove godine, a sada si osmi mesec??? :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEBA MANJA OD PROSEKA ZA NEDELJU TRUDNOCE U KOJOJ SE NALAZI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 12:07 pm
Postovi: 40
bas tako :D
razlika izmedju dve bebe je trebala da bude 11 meseci (termin mi je krajem decembra), ali izgleda da ce ovaj malisa da porani, pa ce razlika biti jos manja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEBA MANJA OD PROSEKA ZA NEDELJU TRUDNOCE U KOJOJ SE NALAZI
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I ja sam isto racunala i racunala, i nikako mi nije bilo jasno.... Nadam se da imas nekog ko ce ti pomoci sa dve male bebe. U svakom slucaju zelim ti sve najbolje....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: