Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pirincane pahuljice
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
evo blizi nam se uvodjenje cvrste hrane, verovatno ćemo početi za zitaricama tj pirincanim pahuljicama, pa imam par pitanja. Koju marku pahuljica ste kupovali? Videla sam Hipove i piše u upustvu za pripremanje da se pomesa 100 ml prokuvane vode i 100 ml prokuvanog punomasnog mleka i onda se u to stave pahuljice. Nije mi jasno to punomaskog mleka, jer sam mislila da pomesam sa svojim mlekom, ali koliko znam da ono ne sme da se prokuvava. Kako ste ih vi spremali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pirincane pahuljice
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 12:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ti dodaj pola prokljucale vode (sa tim razmuti kasicu) i onda svoje mleko (uvek bolje nego kravlje, a uostalom ako tek krecete sad sa cvrstom hranom znaci da je bebac jos mali pa je opet tvoje mleko bolje), najbolje ako je temperature tela (sveze iz sike).
Ja nisam to imala pa sam pravila sa formulom, mada vecina kasica koje sam koristila (a nisu bile omiljene mojoj ceri) nisu uopste zahtevale bilo sta drugo sem vode....
A sad ovde na trzistu ima puno kasica, uglavnom sam koristila Hipove i Nestline,a ima i onih DM-ovih....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pirincane pahuljice
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 10:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
da li neko ima iskustva sa nemackom markom Holle ili holandskom Biobim. Spremam se da narucim preko jednog sajta te pahuljice i jos nesto za moju devojcicu pa kod njih imaju da se kupe te dve marke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pirincane pahuljice
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 11:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
mate i pahuljice koje se mogu pripremati sa vodom, ne znam da li ima nesto od milupinih, one su jako ukusne, jesu malo skuplje ali su jako ukusne.Ima kukuruz i pirinac, i jos neke za bebu tog uzrasta.Ako jos uvek imate dilemu kako da od svog mleka napravite kasicu, koje ne sme da se prokuvava, pozovite halo bebu 3237-357, 358 ili idite na sajt www.kibid.rs, tu imate strucnjake nutricioniste koji uvek odgovore na pitanja o ishrani , ali halo beba je brza :) Ja sam mom bebcu po savetu pedijatra vec od cetvrtog meseca kuvala milupu ali sa adapt.formulom, jer ja nisam dojila, tako da ne bih mogla da vam dam savet bas po pitanju vaseg mleka, tako da najbolje pozovite ili pitajte kibid.Ili poslusajte Deu, nisam znala da vam je odgovorila, a za pomenute marke nisam cula.Meni je milupa bila ok. i sad je ponekad jedemo.



Pozzzzzzzzzz

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pirincane pahuljice
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 10:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
hvala za ovaj sajt, super je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: