Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Biocularna diplopia (potrebna pomoć -dijagnostika)
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:22 am
Postovi: 1
Javljam se iz podgorice,moj sin 10 god starosti ima konstatovanu diplopiu,ja dodajem na osnovu konsultacije sa
internetom binocularna diplopia,pregled kod oftamologa,konstavan minorno plus pogoršanje vida(bez naloga
za nošenje naočara)posle trostrukog nakapavanja(da bi se proširile zenice)sjutra-dan su se javile duple slike u vidnom
polju(prije dvadesetak dana).Uopšte problemi sa vidom su nastali prije oko 40 dana,u privatnoj ordinaciji prvenstveno
konstatovano jedno oko +0,25 a drugo +0,50.(nije pomoglo) zatim drugi put +50 sverno za oba oka(nije pomoglo)onda
tek ovaj specijalistički nalaz koji sam prethodno naveo sa nakapavanjem(i savjet da nema potrebe za dioptrijom)gdje se potom javlja diplopia.Povremeno se dešava da mu se povrati vid potpuno-uperiodima kad ide u školu od 14 h do 19 h(vrijeme prije i toku školskih časova)Prije nekoliko dana se desilo od 23 h uveče do sjutra dan u slično vrijeme,da vidi bez smetnji (besprekorno),Ima vrtoglavice povremeno,nekad manje a nekad više izražene.Prilkom pogoršanja vida,u vremenu nastajanja duplih slika,dolazi do bolova u očima sa vrtoglavicom.Ukoliko se jave bolovi u očima kod već postojećih dvo slika,onda doživljava da se duple slike još više razdvajaju(udaljavaju).U periodima kad se vid vraća u normalu,dvoslike
se nekad sporije a nekad brže stope u jednu sliku(normalan vid)i tada vidi bez greške.Prvih dvadesetak dana sa pogoršanjem vida imao je konstantnu glavobolju sa obje strane u predjelu slepočnice(iznad oba uva)Nalaz krvi(komplet krvna slika)BO.Magnetna rezonanca-mozak BO.magnetna angiografija BO.
Lokalni neurolog želi da me uputi na UDK u tiršovoj ulici u Beogradu.Zvao sam tamo,ali oni nemaju ofta-neurologa koji
bi valjda trebalo da izvrši dijagnostiku.Ja bih sad Vas zamolio da me uputite na pravi kontakt-adresu koga da tražim za dijagnostiku,odnosno gdje u Beogradu mogu da nađem čoveka koji ima tu duplu specijalnost,da li je to VMA,da li sveti Vid,
očna klinika,možda neka privatna(ostrog-klinika zbog detaljnog snimka)...Kome je najbolje da se javim i gdje bi moglo najbrže da se završi dijagnostika -liječenje. u nadi da ću dobiti odgovor što skorije HVALA .



Ne znam kako bih mogao da Vam riječima opišem koliko mi je potrebna ova informacija,jer za taj pregled dijagnostiku i liječenje treba u oba pravca preći 1000 km.Unaprijed HVALA.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: