Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Meda
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pitanje je vise psiholoske prirode...

Moj sin ima 16 meseci..kad je imao godinu dana ja sam pocela da radim..i od tad ga cuva babysiterka i moja mama ponekad...jako drustveno dete, veseo je, voli da je u guzvi i svuda ga vodimo sa nama kad negde idemo...od starta nisam imala problem sa odvajanjem, cak cesto spava kod moje mame na dan, dva ili kod moje sestre bez problema...e sad u cemu je problem: u poslednje vreme je poceo da se vezuje za medu, da spava sa njim, da ga stalno ljubi i hoce da ga nosa sa sobom...da li to znaci da je usamljen (inace mu je tata cesto odsutan) i da mu nedostajemo? Od pre neki dan je cak poceo da place kad idem na posao, sto nije nikad radio (iako se svako jutro mazimo i cmacemo u krevetu suprug i ja sa njim, dok ne krenemo na posao)...Koliko to moze da utice na samopouzdanje? Znam da se deca cesto vezuju za neke igracke bas zbog toga i jer se osecaju sigurnijim. Sta islite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Mislim da je to onaj odgovor koji najviše mrzim da čujem: faza.

Verovatno mu nedostajete, a možda mu je i malo dosadno. Pokušajte da ga zamajete nečim drugim. Ukoliko na kratko zaboravi na medu, to je prvi korak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ma znam i ja da je faza. Ja ga lako zainteresujem sa necim drugim, pa ostavi medu...nenosa ga bas stalno. Kazu mi da je dobro protiv stresa od odvajanja, prenosi na medu, a i kazu da mu je sad vreme da sam osvaja socijalni prostor (tako se strucnjaci izrazavaju) i da se vise vezuje nego pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 4:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vi niste imali takvu neku stvarchicu za koju ste bili vezani kada ste bili mali? :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 6:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja mislim da to i nije faza. Vec jednostavno kako rastu tako polako pocinju da se vezuju za stvari. Moja cera sad kada idemo napolje obavezno nosi neku igracku sa sobom (iako joj ne treba).
I kod nas je doduse otac jako cesto (i dugo) odsutan. Ali ona ga uvek kaznjava kada se vrati. Obraduje mu se, ali recimo ne da mu da je prepovije, nece da ide sa njim da spavaju, i tako da kazem nekom vrstom ignorisanja ga kaznjava za to sto ju je recimo ostavio na dve nedelje i sl. To je ocigledno njen nacin da se izbori sa celom situacijom. Mozda ce ostaviti traga na njenu psihu, ali na zalost posao mog muza je takav da zahteva da bude cesto odsutan od kuce i kako trenutno zivimo od njegove plate, mozemo takvom zivotu samo da se adaptiramo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Ned Okt 18, 2009 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mojoj mladjoj je meda omiljen i proputovao je s nama hiljade kilometara: Egipat, Grcka, Turska, Italija... Sav je ofucan, otpadale su mu ruke i noge i jos uvek spava s njim... Inace je predskolac. Dete, ne meda. :) Omiljen joj je od kad je bila bas, bas mala, ni ne secam se od kad.

Mene to ne brine, ona ne pokazue nikakve druge simptome usamljenosti, drustvena je, vesela, za..bant, opasnica... Ali, meda je meda. Samo ga nekad uzme s dva prsta i kaze "fuuuj, za pranje!" i operemo ga u masini. Strpljivo saceka noc ili dve da se osusi, i opet po starom.

A sav je, mucenik, uceban... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Ned Okt 18, 2009 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
I meni se čini da je to relativno uobičajena pojava među decom. Deca naših prijatelja imaju mede, lutke, ćebenca koja nose u jaslice, spavaju sa njima.... Ja sam mislila da moja deca nemaju potrebu za tim "prelaznim objektom" jer se nisu u ranom detinjstvu odvajala od mene, dugo su dojene, nisu išle u vrtiće a ja nisam radila...
Ali sad ova najmanja, koja je još beba (6 meseci) ima svoje omiljeno ćebence. U autosedištu samo uz njega zaspi, čak i kod kuće (što je meni totalno SF jer se starija još uspavljuje na sisi) mlađa samo zagrli ćebence i zaspi. Tako da je to ipak do deteta.
Na vašem mestu trudila bih se da svaki slobodan trenutak provedem sa detetom (što verovatno i radite). I ne brinite puno, za njegovo samopouzdanje važna je ljubav bez osude koju prima od roditelja, baka i ostalih.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 9:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Tamaraft, jeste imala sam i ja cebu (cebence), i to dosta dugo...Moj muz misli da ja panicim, i sam mi kaze ''a i ti si imala cebu jako dugo, i ne fali ti samopouzdanja u opste''....hvala svima na odgovorima, nego to tako uvek ide sa prvim detetom...sve ono oko cega brinemo sa prvim, sa dugim (ako bog da) necemo ni primetiti... inace ceo vikend je bio bez mede i nije ga trazio u opste..
pozdravcic svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Muz je u pravu :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Kad smo kod teme vezanosti...dokle su decaci vise vezaniji za mame..i kad pocinju da budu vise vezani za tate..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Uh da je odgajanje deteta i psihologija deteta tako egzaktna nauka ne bi bilo ovoliko pitanja nu ovom podforumu :)

To je tako relativna i individualna stvar, zavisi od toga kakav je otac, pre svega, da li je i koliko privrzen detetu ili ne, da li se igra da njim, pricha, druzi, presvlachi, druzi...da li dostupan, ili je na poslu i van kuce po ceo dan pa dete nema dobru osnovu za vezivanje za oca kao za majku.

Isto tako, kada ce dete motorichki i psihichki biti spremno za obavljanej nekih fizichkih i psihickih aktivnosti zavisi od toga koliko je dete pshifizichki spremno, kako teche motorni razvoj i sazrevanje, kada ce biti spremno da se igra komplikovanijih igara tipa igara sa loptom, i drugih igara koje su kako bi rekli "mushke", ali opet ako se otac ne prijavi kao suigrach opet nema tog vezivanja. Tako da mnogo toga zavisi i od odrasle osobe :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 1:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj decak je vise vezaniji za tatu, i ja sam iskreno ljubomorna :( Samnom je stalno, tata radi, pa kad g vidi, ja vise ne postojim, a i ovako kad je kuc vise hoce k njemu, ne znam zasto, i da li je to neka faza.

P.S Dea, ti ces uspeti da odvojis tvog decaka od mede, a sta ja da radim sa prstom? :( :( :( :(

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meda
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mislila si verovatno na D.J.
Moja cera trenutno obozava dinosauruse i samo o njima prica po ceo dan. Svi zivi se iscudjavaju kad im kazem koji joj je trenutno fetis (pogotovo sto je izgleda vecini to ne vezivo za devojcicu). Ali mi smo u DIno fazi.....
Inace tatu strasno kaznjava ako je duze vreme bio na putu. Ako padne ili pocne da place on naravno odmah zastiticniki otvori ruke za zagrljaj a ona ga samo eskivira i dotrci kod mene. Nece da je presvlaci, nece da je uspavljuje (iako je recimo ja vise ne uspavljujem pa bi mi bilo logicno da bar njega koristi za to) i sl.Trenutno ne mogu svega da se setim, ali ima tu jos stavki.
Dakle teska kaznjavanja, a opet svaki put kada udje na vrate se beskonacno obraduje sto ga vidi....
Meni prosto dodje zao sto ona mora kroz sve to da prolazi, ali na zalost nemamo izbora....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: