Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Možda bi bila malo kasnije :D
Mislim da je to prevelika cena. Ipak su naša deca mala da bi im se kupovale skupe stvari, jer uvek postoji veeeelika verovatnoća da će da završi kao unkina knjiga!
Ako počnemo da im otimamo kad vidimo da im preti skoro uništenje, koliko li će se onda zbuniti?!
Unčice, šta da Vam kažem, ja sam mesecima mjaukala i kukurikala i beketala na svaku sliku koju mi je Vanja prstom pokazala.
Em je naučila, em se smejala, em je bez greške u zoo vrtu svaku životinju prepoznala.
Ovog potonjeg me je malo sram, jer je još nisam odvela na selo :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 12:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi igracke uglavnom kupujemo na decijim bazarima.To se organizuje jednom mesecno u raznim krajevima grada, roditelji prodaju igracke, knjige i garderobu svoje dece. Stvari su izuzetno ocuvane, a cene smesne. Ne znam da li tako necega ima i u BGD?
U svakom slucaju stvarno vam preporucujem ovu ediciju knjiga Sta se krije. Em jeftina, em ne moze lako da se pocepa (sem tih prozorcica, ali i onda je upotrebljivo) em super format....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, to za prodavanje decijih igracaka je SUPER,evo bas danas mi je komsinica rekla da njen mali koji sad ima 8 godina ima preko 100 automobilcica, i prosto ne zna sta ce s njima, vise nece radjati.Mislim da bi i za nas roditelje bilo to mnogo dobro, jer igracke uvek dosade, pa traze druge, nove...Tako da bi to bilo ekstra da se kupuje po bagatelnim cenama.Sto se knjiga tice, kod nas ima prodavnica tih polovnih knjiga, ja sam kupovala sebi, i videcu bas za bebca, ali sto kaze Vanjina mama, za njih jos uvek nije neka super kvalitetna knjiga jer oni to u najboljem slucaju iskrive.Npr.moj bebac, nece da cepa knjige, ali ima jednu koju mu je donela kuma za rodjendan, mnogo lepa tvrde korice, plastificirana, sve naj...Nece da je cepa, ali zato kad lista malo krivi stranice, pa sedne ne nju :D Ali u svakom slucaju, meni je drago da knjigu mnogo voli, i mislim da te tako lepe knjige ilustrovane, imaju veoma vaznu ulogu za malisane.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Dale ste mi ideju...

Mogu da se nađu knjižice od par stranica od debljeg kartona različite tematike (domaće, divlje životinje, biljke i slično), malog su formata i cena im je 100 - 150 dinara. Ima ih kod uličnih prodavaca knjiga (verovatno i u knjižarama). Za stariju decu sam videla knjige tipa obuci me: Sadrže lutku od kartona i neku nacrtanu garderobu koja se odseca i kači na njih. Isto je cena do 200 din.

Postoje i krupnije slagalice od drveta. Cena je cca 450 dinara i ima ih po knjižarama. Da vidim kako će to da pocepa? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Naravno da to nece da pocepa, pa te stvari su i napravljene za decu manjeg uzrasta. Generalno je pogresno davati im obicne knjige jer su oni mali i nemaju predstavu sta sme a sta ne sme, zato se i prave te izdrzljive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 8:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Eeeeh...ma ja sve dozvoljavam! :) Bukvalnooo sveee! :) I cjepanje knjiga, i otvaranje ladica, i izbacivanje stvari iz ladica, i paljenje muzickog stuba, i pritiskanje dugmica na tv, i setkanje i puzanje svuda po kuci (sem u wc)...ma sve, vjerujte. Naravno, uklonila sam sve stvari koje su lomljive, ostre i sa kojima bi se mogao ozlijediti. I da znate, sve te stvari koje se obicno brane djeci, mog sina zanimaju puna dva minuta! Pogleda me direkno u oci, pokaze prstom sto je uradio, i vraca se vozenju autica po dnevnoj sobi! I zaigra se narednih pola sata tako, ne provede ih histericno placuci, ko sto bi uradio da mu recimo zabranim to nesto sto je htio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 11:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
dolce-vita je napisao:
igracke uvek dosade, pa traze druge, nove...


Ja sam svojoj deci uvek jednu ili dve kutije igracaka drzala van domasaja neko vreme. Kad ih izvadim (povucem one koje su trenutno aktuelne a ove ubacim) deca se obraduju i danima igraju kao da su neve.

Inace, ja tvrdim da se igracke kote i razmnozavaju kad mi ne gledamo, jer kako objasniti da ih ima sve vise i vise... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Citiraj:
Inace, ja tvrdim da se igracke kote i razmnozavaju kad mi ne gledamo, jer kako objasniti da ih ima sve vise i vise...


Apsolutno razumna tvrdnja i ja se potpuno slažem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 2:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Oh i ja se slazem, samo ih je sve vise i vise. Inace sistem sklanjanja jednih na neko vreme primenjujem i ja ( a i ne bi stale sve u sobu odjednom)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Vanjina mama je napisao:
Citiraj:
Inace, ja tvrdim da se igracke kote i razmnozavaju kad mi ne gledamo, jer kako objasniti da ih ima sve vise i vise...


Apsolutno razumna tvrdnja i ja se potpuno slažem.


A narocito one sitne igrackice iz kinder jaja i tako te figurice... Kako sam srecna kad nadjem neku rasparnu pa bacim u smece... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Okt 05, 2009 3:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Slucajno zadjoh na bebac com
evo jedan zanimljiv tekst:
Naučite decu da sama srede svoju sobu
07:59 29.09.2009. / Izvor: Alo

Razbacane igračke, knjige i garderoba po dečjoj sobi većinu roditelja dovodi do ivice nervnog sloma. Kako deca ne prihvataju ni savete, a još manje naredbe mame i tate da dovedu svoj životni kutak u red, „Alo!“ otkriva pet saveta koje nestašni mališani rado prihvataju i ne sluteći da tako, zapravo, stiču naviku za raspremanje svog životnog prostora.

1. Police, fioke i kutije obeležite posebnim sličicama i naučite dete da u svaku od njih stavi određene vrste igračaka.

2. Ukoliko dete ne želi da pakuje igračke tamo gde ste naumili, pokušajte da od toga napravite šalu. Započnite igru „kuda ide ovaj automobilčić, kuda ide ova lutka, kuda ide ova lopta...“, pa ih, umesto na pravo mesto, stavite, na primer, u korpu za veš, kuhinjski element i slično. Dete će se smejati, a onda će pokušati da „ispravi vašu grešku“ i odneti igračku tamo gde joj je mesto.

3. Još jedna igra će biti od velike koristi, pogotovo ako imate dvoje i više dece. Podesite alarm na satu da zazvoni za deset minuta i organizujte takmičenje „pobedi sat“. Klinci će dati sve od sebe da što pre spakuju igračke gde bi trebalo, a kao nagradu pobedniku ponudite omiljeni slatkiš.

4. I igrica „ja sam špijun“ donosi dobre rezultate. Kada uđete u dečju sobu i tamo zateknete nered, kažite detetu: „Ja vidim igračku crvene boje koja nije na svom mestu, a ako pogodiš gde je i spakuješ je tamo gde stoji, idemo u šetnju“. Dete neće ni osetiti da postupa po vašim pravilima, jer će sve doživeti kao igru.

5. Deca vole da se pohvale pred starijima. Zato, svaki put kada vidite da je njihova soba pošteđena nereda, fotografišite je i pokažite tu sliku njihovim dekama, bakama, komšijama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Okt 05, 2009 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Ma sredi ih ona, ali majke mi se množe!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: