Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Moja devojčica jako,jako,jako slabo jede pa nam je doktorka preporučila iste... Da li ste koristili tako nešto? U kojim apotekama ste našli i vredi li šta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Koliko je dete? da li bas stvarno mora vestacke energetske dodatke, mozes li nekako da joj poboljsas apetit, probaj prvo prirodno, lako je dopingovati dete.Ne znam nista po apotekama, mozda da vidis da li ima nesto u FLp programu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Da vam kazem , moje je dete letos za jedan dan znalo da pojede samo jednu kiflu i jogurt, zasto prvo ne pocnete sa pikovit sirupom koji poboljsava apetit, i ima multivitaminsko dejstvo.Kakva joj je k.slika.Nama je dobra, a mislila sam da ce mu skroz opasti jer nista nije hteo da jede.Ja sam recimo toliko kukaala kod dr da nece da jede, poslala nas je na merenje, napredovao je za dva meseca 400 grama, ona kaze da je to ok i da se ona ne brine.Pikovit, cini mi se da daje znake poboljsanja.U tu svrhu, mozda je bolje da pokusate sa pikovitom npr.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 8:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Možete i sa reviton, ali ona se prodaje kataloški.
Pikovit je odličan i proveren!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 8:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Mi smo imali nedostatak gvoždja u krvi pa je pila Ferum lek sirup i tada je jako dobro jela, letos valjda vrućina pa nije jela dobro, ali to je ok kad je toplo međutim sada jako probira hranu. Kad malo zahladi ako tako nastavi moraću u konsultaciji s lekarom da ubacim Pikovit.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Letos je jela po par zalogaja barene šargarepice(čak ni celu) i 2dl jogurta...I više ništa! sada pojede za dan krušku,3-4 kašičice povrća,možda koje zrno groždja,par štapića ili smokija,par zalogaja slanine i oko 2dl jogurta... i to je sve! meso neće,ni džigericu,ni viršle ni slatkiše čak,onda vam je sve jasno. Merim je stalno i u poslednjih 5 meseci nije napredovala ništa!!zato sam i zabrinuta...Pikovit smo počeli da uzimamo pre par dana....Danas sam napravila onaj sok što si predložila ti dolce-vita, onaj sa šargarepom,cveklom i limunom... Ne želim ja da je ugojim, zato sam i tražila Vaše mišljenje mame,već se samo brinem što slabo jede,dosta se troši a ide period gripe i prehlade... Našla sam u apoteci u Takovskoj ove energetske dodatke ali ću ipak sačekati sa njima... jer što reče misty lako je dopingovati dete...Hvala puno na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Nista ne brini sva dece imaju faze kada nece da jedu i ja se slazem sa koleginicama da je Pikovit dobar izbor, nemoj nista vise, proci ce je to i pocece lepo da jede


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 4:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kupite chaj od koprive i neka popije jednu sholju u toku dana!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 10:25 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Uh caj od koprive, a kako da je nateram da to popije?
Moj dete isto brljavi kad jede i to strasno. U poslednjih godinu dana stoji na istoj kilazi (ima 2 godine, 4 meseca - 90cm 11,5 kg). Pedijatar nam je rekao da je to sasvim ok. Dosta je ziva, fizicki aktivna pa pretpostavljam da nema nekog razloga za brigu. Imam srecu sto i ono malo sto pojede je uglavnom voce i povrce, a kroz formulu koju jos uvek pije unese valjda dovoljno gvozdja. Ne razmisljam o bilo kakvim dodacima ishrani, bar ne za sad....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moje dete je za dva meseca dobilo 4oo grama.Dr kaze da to nije uopste lose, ne znam uopste kako se to gleda, ima li neka tabela donje granice?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 3:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Umesto tablice ja gledam u moje dete, to mi se cini nekako merodavnije. Moje dete je aktivno, pokretno, dobro raspolozeno, nije bledo, i sto je najbitnije ako je gladno trazi da jede. Sad sto kolicinski ne pojede mnogo....mislim da me ne brine previse. Nudim joj uvek tri obroka dnevno i izmedju voce. Dorucak probrlja (nekada i preskoci) jer ujutru cim otvori oci trazi mleko. Rucak kako kad, ali uglavnom mrlja. Posle popodnevnog spavanja jede ok. U medjuvremenu kad god trazi dobije mleko.
Meni to za sad govori da je sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: energetski dodaci ishrani
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
I, moj bebac isto mnogo voli mleko, dr nam je rekla da mu je mngo 500 ml.dnevno ali on trazi.Isto je aktivan, veseo, razdragan, dobra mu je k.slika.Nikada nije bio bled, samo mnogo slabo jede, od kako pije pikovit, da kazem da jede, dva obroka dnevno, jednom mozda voce, uvece i ujutro mleko.Inace, dok nije pio, ni to nije hteo. :(

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: