Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
unka je napisao:
Da za guralicu sam se uverila da može biti bacanje para jer sam dobila je na probu, dete malo gura, a i desi se da zamalo padne preko nje tako da sam odustala od bacanja para.



Odlichno :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 5:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hvala puno na odgovoru.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
tamaraft je napisao:
Hm, mislim da nepotrebno troshite novac, ova stvar ce biti zanimljiva par dana, u cilju igranja, a posle ce vam samo zauzimati mesto u stanu. Dete je u tom periodu josh malo da shvati funkciju hodalice ovog tipa, mozda ce je kasnije koristiti.

Josh uvek se kao najbolja podrshka i pomoc deci koja prohodavaju pokazuju ruke roditelja :) najteze za roditelja ali najbolje za dete, poshto dok mu drzite rukice mozete da ga istravljate i usmeravate, pomazete korachanje pokretima ruku. I pushtajte dete da se samo podize i uspravlja, a stimulishite ga postavljanjem igracaka u nivou njegovih ochiju i glave kako bi se podizalo da ih dohvati. A padanje je neshto sto ce tek postati redovna dnevna aktivnost :)

Ako je blizu pushtanja i samostalnog prohodavanja, drzite ga za benkicu iza vrata i stavljajte ruku ispred ochiju da pokusha da se uhvati za ruku. U pochetku dopushtajte da se hvata za ruku kako bi bilo sigurnije a posle ruku samo drzite kao stimulans i cilj koji dete treba da dostigne.



Vi koleginice ocigledno nemate pedijatrijsko iskustvo.Molim vas da mi objasnite koji motorni obrazac ste ispostovali kad ste dete povukli za benkicu?Ko Vas je ovo naucio prof Nada Senic?prof leposava Jovanovic?prof Radojka Kovacevic?
Dete se ne vodi za ruke vec se stimulise preko tacaka kontrole na ramenom pojasu i preko karlice,secate se ovoga zar,ne?
Pretpostavljam da ste mladi i dok ne naucite sta je odgovornost prema pacijentu treba Vam minimum 10-15 godina iskustva na decijem odeljenju,a ja ga imam vec 22 godine....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zasto onda ne podelite sa svima nama to vashe iskustvo, umesto takvog tona i rechi prekora?

Pomozite konkretnim odgovorima na pitanja korisnika, forum tome i sluzi.

A ako meni licno imate neshto da kazete koristite opciju PP, rado cu odgovoriti na sve sto vas zanima.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 8:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Licno Vama nemam sta da kazem i ne koristim pp.
Vec sam rekla da guralice najbolje postuju obrasce motornog razvoja jer se u tom polozaju tezina prebacuje na stopala i proprioceptivnim mehanizmima dete usvaja pravilnu shemu hoda.
Vodanje za ruke(posizim kad vidim dete u pozi "predajem se" dok ga roditelji tegle da hoda)
-onemogucava reprocitet u hodu
-stabilizaciju karlice(kljucna tacka kontrole za ceo zivot)
-razvoj protektivnih reakcija i
-razvoj reakcija ravnoteze.

Dete koje se podiglo(samostalno) u stojeci polozaj i jos je nesigurno trebalo bi da se drzi cvrsto za karlicu i lagano pritiska na dole da nogama posteno oseti oslonac,a ukoliko stabilno stoji ovo isto se radi preko ramenog pojasa.
Drzati dete za benkicu znaci izvoditi ga iz ravnoteze sto Vam svakako nije cilj pri prohodavanju.
Komentar o mom tonu je suvisan sva objasnjenja potrazite u recniku pod pojmom odgovornost!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Ned Okt 04, 2009 8:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
tamaraft je napisao:
dolce-vita je napisao:
Tamara,

Iskreno, jedva sam vas docekala, posto bih u ime svih nas mama kojima deca jos nisu prohodala, pitala nesto.Evo recimo moje dete ima 15 meseci i ned.dana.Jos samostalno ne hoda, znaci, drzi nas za prst, ali nece da pusti, a bukvalno zna i da trci dok nas drzi za prst.Kada pokusam da ga postavim samog i podstaknem da hoda, kao malo da mu telo ide u nazad, imam utisak da nema ravnotezu, ali ne desava se to uvek, znaci nekad mu tezina tela krene unazad, i onda se brze bolje uhvati za krevet ili ...Ali, recite mi da li imam razloga za brigu,ako mu ponekad tezina tela krene unazad?

E,o ovome pricam!!! Telo mu ide unazad i nece samostalno da prohoda jer nije siguran.Dete nije prebacilo tezinu napred i ne vlada prostorom na zadovoljavajuci nacin.Zamislite sebe da nemate ravnotezu,a neko vas drzi i daje podsticaj od pozadi iz pravca od kog panicno bezite.

Nema razloga za brigu i pokushajte ono shto sam napisala, da ga prevarite bebu tako shto cete je pridrzavati za benkicu na ledjima a ispred je mamiti da vas uhvati za ruku. A ravnotezu ce bebac sam da uspostavi kako sazreva nervni sistem, bitno je da napreduje a ne nazaduje :) i trudite se da je uvek u cipelicama koje daju shiru povrshinu oslonca nego shto su njena sama stopala, chvrste cipelice, pisali smo vec o tome.


Cipelice se koriste samo napolju u kucnim uslovima dete mora da je sto vise boso!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: