Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li u trudnoci treba da idem na onkoloski pregled?
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 11:07 pm
Postovi: 1
Postovani,

Imam nepunih 27 godina. Prosle godine u oktobru sam na Studentskoj poliklinici u Beogradu bila na UZ pregledu grudi i dobila sledecu dijagnozu:

desna dojka: difuzno Dysplazio fibrocystica spoj donjeg unutrasnjeg kvadranta hiperhofena formacija vel. 11.5 x 10.6mm Fibroadenoma

leva dojka: spoljni kvadrant Dzsplasio fibrocistica pararaoralno hiperehpgena formacija vel. 10.0 x 5.6 mm Fibroadenoma

Zakljucak:
DISPLAZIO FIBROCISTICA BILL-
fIBROADENOMA MAMMAE DEX-
fIBROADENOMA MAMMAE SIN

i trazen je pregled onkologa. Kad sam otisla na Onkologiju dobila sam dijagnozu:


Dysplasio mammae billateralis Obs. fibroadenoma mammae billateralis.
Nalaz:
Donosi uradjen UZ dojki na kome se opisuju obostrano u dojkama sol. promene po tipu fibroadenoma. Palpatorno obostrano normalno razvijeno zlezdano tkivo, karakteristicno za uzrast , s tim sto se u predelu donjeg lateralnog kv. desne dojke izdvaja ovoidna jasno ogranicena, elasticna promena koja bi mogla odgovarati UZ-cno opisanoj solidnoj promeni promera do 1 cm, benignih karakteristika. UZ-cno opisanu promenu u levoj dojci klinicki ne izdvajam.
Za sada nema indikacija za hiruskom intervencijom.

Ove dijagnoze sam dobila u oktobru i novembru prosle godine. Lekar na Onkologiji mi je zakazao kontrolu za ovaj novembar, ali je i naglasio da ako zatrudnim u medjuvremenu ne dolazim.

Zatrudnela sam i kada sam sada otisla na ginekoloski pregled ginekolog me je pitao za istoriju bolesti u porodici i ja sam napomenula rak po majcinoj liniji i da sam ja isla na ove preglede na sta je on nesto rekao tipa-treba to da se prati, ali ne sada.

Ja sada ne znam da li treba da idem na ovaj zakazani pregled u novembru ili cak m ozda ranije (ja sam tek usla u 2. mesec trudnoce)? Ili treba da sacekam dok prodje i porodjaj i dojenje...?

Izvinite na dugom mailu i hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li u trudnoci treba da idem na onkoloski pregled?
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 10:22 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Nisam lekar, i ne znam na kakav pregled treba da odes, ali reci cu ti da sam ja u prvom mesecu trudnoce isla na UZ dojki, zbog nekih cvorica, pa se ispostavilo da je masno tkivo. Znaci, trudnoca nije bila smetnja za UZ pregled dojki.
AKo ides samo na UZ, onda nema problema, a ako ides i na jos neki pregled, ne znam.
Nadam se da ce ti neko iskusniji i strucniji odgovoriti.

_________________
Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li u trudnoci treba da idem na onkoloski pregled?
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 1:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ako ce se pregled zavrsiti na palpatornom pregledu i UZ onda idi,ali nikako mamografija, znaci nikao rentgen


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: