Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 7:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Već duže vreme mi otiču noge i to prvo krene od skočnih zglobova obostrano, pa se posle penje. Izaziva osećaj teških nogu, bolove i ukočenost.
Imam problema sa koksartozom i velikim oštećenjem zglobova kukova. Primetila sam da otok nestaje kada mirujem, znači ležanje u krevetu. Preko vikenda je otok nestao da bi se već u ponedeljak ponovo javio (na poslu sedim 8h, kancelarijski posao). Ne primećujem da imam vene.
Interesuje me da li može uzrok biti problem sa kukovima?
Koje analize treba uraditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 11:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imam vec godinama slican problem. Jos u mladosti mi se dogadjalo da odem u goste pa kad krenem kuci ne mogu da obujem cipele koliko mi oteknu noge. Onda je godinama bilo sve ok, dok nisam pala i pokidala tetive na jednoj nozi. Posle gipsa mi je celih godinu dana jako oticala noga, pa se smirilo. Par godina posle toga jedno vece na moru su mi otekle noge. Pomislila sam da je to prolazni problem (jer leti inace i mogu zbog vrucine da oticu noge) ali nije bio. Otoka je bilo i zimi, i to od stopala do potkolenice. Ortoped mi je merio protok limfe. Dobila sam carape za vene (nemam izrazene vene nit nekih problema sa njima) i zaista pomazu. Na svu srecu danas te carape ne izgledaju onako strasno kao nekad vec mozes da biras boju pa recimo ja imam crne koje izgledaju kao i obicne carape, sem sto su debljeg tkanja. Leti nosim dokolenice.
Pomogla mi je limfna drenaza dok sam isla na nju. Nocu podignem noge (mogu to da namestim na krevetu) a kod obicnog kreveta se to lako postize stavljanjem jastuka ispod duseka gde su ti noge. Ako ustanem sa otokom onda stavim bandazer koji to regulise.
Pre par meseci sam povredila prst na nozi i ponovo imam otok (doduse samo na tom stopalu). Ali kada je vruce osecam tu tezinu u nogama.
Ja taj moj problem povezujem sa Kronovom bolescu. Zbog nje mi je stomak cesto naduven i pritiska te puteve gde prolazi limfa pa verovatno zbog toga ne moze da se vrati kako treba vec ostaje "zaglavljena" u nogama. Mozda je kod tebe razlog kuk, ali u svakom slucaju mislim da treba da odes kod lekara. Ne znam kako se tacno zove taj pregled (znam na nemackom ali ti to ne znaci nista) ali meri se protok limfe. Nista ne boli i kratko traje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 12:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
I ja mislim da je problem zbog kukova i da mi više ne odgovara ni dugo sedenje. Ne otiče to generalno nešto previše, ali je vidljivo i smeta mi a koče mi se kukovi, lumbalni deo leđa, dok u skočnim zglobovima imam samo osećaj pritiska.
Imam nameru da idem kod lekara ovih dana, međutim plašim se da ću dobiti odgvor tipa: To je zbog toga i toga, ništa se tu ne može, ćuti i trpi... A to mi se prilično često dešavalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
... oticanje nogu ... U ponedeljak ujutru ništa, do tri već vidljiv otok, povećava se do petka, vikendom se kao nešto smanji, svake naredne sedmice gore: na kraju mi smeta i prilikom kucanja na tastaturi. Odem na odmor, iskoristim ga "korisno" za lutanje od lekara do lekara - analize u redu, srce u redu, pritisak u redu, ... sve u redu. Otok nestane i pored toga što sam bila prinuđena na nemoguća pešačenja (nemam auto, a taksi misaona imenica, gradski prevoz nepredvidiv). I, na kraju dođem do sasvim banalnog rešenja: GLAVNI I JEDINI KRIVAC je bila PITA SA SPANAĆEM (iz pekare) koju sam jela gotovo svaki radni dan, eliminišem je i nema više otoka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Stvarno? To mi zvuci nekako....cudno. Da se nije to slucajno poklopilo? Eto i ja koja cesto imam problema sa otocima imam periode kad sve bude jednostavno ok.
sem ako u piti nema nekog specificnog sastojka????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 7:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
I ja mislim da nije spanać krivac već neki drugi sastojak, ili, za mene, pogrešna kombinacija, jer se dešavalo da u piti spanaća bude u hemijskim tragovima. U svakom slučaju, pita jeste bila krivac za oticanje. Mada, spanać zna itekako da pravi probleme, pa čak i da dovodi do pogrešnog zaključka kako "spanaćojedac" ima kamen u bubregu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2010 7:39 pm
Postovi: 1
Da li neko moze da kaze sta mi se desava sa nogom? Pre nedelju dana otekao mi je list na desnoj nozi, skoro duplo. Odmah sam otisla kod lekara. Uradili su ultrazvuk vena i bubrega i rentgen pluca i svi nalazi su dobri. Poslali me kuci. Noga i dalje periodicno otice (samo desna), boli me kad hodam , zateze i imam utisak kao da se nesto stalno pomera unutra u misicu. Svaki savet je dobrodosao.Kome da se obratim dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 8:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
vaskularni hirurg
reumatolog
dermatolog

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oticanje nogu. Koje analize uraditi?
PostPoslato: Čet Jan 20, 2011 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2011 1:16 am
Postovi: 1
Draga Hipicimi,

meni se pre izvesnog vremena javio isti problem. Oticanje lista na desnoj nozi. S vremena na vreme se pojavi, jutros ponovo nakon više meseci. Budući da trenutno nemam zdravstveno osiguranje (napunio sam 26 u aprilu 2010, letos diplomirao, tako da tek rešavam status) zanima me da li ste Vi pronašli uzrok problema? Zanima me jer su simptomi kod mene veoma slični. Nadam se da je kod Vas sada sve dobro. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: