Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Moj sin je dobio ime po Banovic Strahinji :) Mom muzu se jako svidjeo taj film, i moralo je biti Strahinja. Znate, kod nas u CG muzevi daju imena prvopodjenim sinovima! Tako je kako je... :roll: Inace, muska imena koja se meni svidjaju su: Kosta (tako ce mi se zvati drugi sin ako ga budem imala), lijepo mi je i David, i Oliver, i Davor, Jovan, Bogdan, Damjan...mada svidja mi se i Mateo, mada mislim da nije pravoslavno ime.
E sad, sto se tice zenskih imena, svidja mi se jedno jedino vec godinama, i to cu ime dati cerki (ako je budem imala, naravno) i nece mi biti stalo ako to bude ispucano ime u to vrijeme, a to je Anika. Jednostavno sam odusevljena tim imenom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
ja tj. moja majka kada je trebala da krsti dete,napisali smo oko 100-ak imena(jos ih cuvam),ako ne i vise,i po azbucnom redu sve.......a na kraju ipak su roditelji izabrali ime za bebicu.treba bebi dati ime ono koje se roditeljima svidja........meni je omiljeno Nemanja,Silvija i Eleonora.........ta tri imena su mi nekako draga.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo tek sad gvirnuh ovde. Moja cerka se zove Isabel Amelie


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
Dea je napisao:
Evo tek sad gvirnuh ovde. Moja cerka se zove Isabel Amelie


Dea,vrlo lepo ime za cerkicu...ja sam moju r.rodjaku htela da nazovem Djurdja Emili,posto je rodjena na Djurdjevdan,a Emiliija sam aj trebala da se zovem,al iniej mi dala tetka,pa se ona zove Milica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
svakom detetu prilici neko ime, jednostavno dete ima lice za neko ime. Ja sam mom sinu dala ime tek kada sam ga videla na prvom podoju. Imali smo nekoliko muskih imena spremljenih, posto smo znali da ce biti decak, ali tek kada sam ga uyela u ruke resila sam da bude Jovan. Inace opcije su bile Dimitrije, Lazar i Jovan.
Lepo je musko ime Vladan.
Za devojcicu NIna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa sva imenu su lepa.........ruzno ime ne postoji,mada danas novoj generaciji su stara srpska imena bzv(iako ima dosta lepih).Takodje ja sam u spanskim serijama vidjala neka imena koja su zapravo stara srpska imena(npr.Veronika).

evo mozda malo smesno i glupo,ali ja i moja sekica dajemo ime bebi lutki,i onda svaki dan samo dopisujemo imena,imamo citavu svescicu gde za svako slovo imamo dosta imena..i tako mi se igramo sa tom bebom,kao da je prava,ali samo nema ime.meni su lepa Ekatarina,Glorija,Doroteja,Zvezdana,Jordanka,Kleopatra,Nastasija,Ognjenka,Silvija,Stevanija,Tilija.............i mnoga druga lepa imena........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 10:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
Evo ja da pomognem buducim roditeljima u odabiru imena za devojcicu...........
Ana,Andjela,Anka,Aleks,Aleksandra,Anabela,Andrea,Andrijana,Aurora,Andjelka,Aleksija,Anastasija,Angelina,Andja,Andjelija,Anica,Anka,Antonina,Bojana,Branka,Beba,Beti,Biljana,Bisenija,Biserka,Bogdanka,Bozana,Branislava,Branka,Bobana,Vanja,Valentina,Vasilija,Vladica,verica,Vera,Vesna,Visnja,Viktorija,Veronika,Vaneas,Valerija,Violeta,Glorija.Georgina,Gordana,Goca,Dunja,Dara,Danka,Dora,Doris,Dorotea,Doroteja,Dragana,Dusica,Dika,Duska,Darija,Daliborka,Danica,DobrilaDragicaDanijela,Djurdjina,Djurdja,Djurdjevka,Djurica,Ena,Eleonora,Elena,Ema,Emilija,Ekatarina,Eva,Esma,Zana,Zeljka,Zaklina,Zdenka,Zdravka,Zana,Zvezdana,Zlatija,Zorana,Zorka,ivet,Ivka,Ivana,Irena,Irina,Isela,Isabela,Iva,Ika,Ivanka,isidora,Jasna,Jasmina,Jaca,Jelena,jana.jagoda,Jadranka,jasminka,Jevrosima,Jefimija,Jovana,Jordanka,Julija,Julijana,Julka,Klaudija,Klara,Klarisa,Dristina,Kata,Klodet,Dasija,Katarina,Katica,Kleopatra,Lara,Lena,Lenor,Lana,Leposava,Lidija,Ljiljana,Ljubica,Marija,marta,Matijana,maja,Mira,Mirka,Marina,margarita,mia,Mina,Magdalena,Natalija,natasa,Nevena,Nata,Nadja,Nina,nastasija,nevena,Nedeljka,Novka,Njegoslava,Ognjenka,Olivera,Olja,Olgica,Olga,Obrenija,Petra,Pauna,*,Ruza,Ruzica,Radivojka,Radinka,Radmila,Radojka,Rumenka,Silvija,Suzana,Sanja,Stanica.Stasa,Sava,saveta,Sandra,Savka,Senka,Slavica,Slobodanka,Soja,Sonja,Sofija,Stana,Stanojla,Stevanija,Stevka,Stoja,Stojana,Talija,Tilija,Tanja,Tatijana,Tamara,Tina,Teodora,Todora,Tomanija.Tomka,Cana,Cirka,Cetka,Una,Ubavka,Franciska,Fernanda,Fanija,Hulija,Helena,Hana,Hristina,Cana,caca,Coja,Cveta,Cvetana,Cvetanka,Caslava,Dzenana,Sajla,Sana,Sena..............msm da od ovih svih imena,svaki roditelj moze da nadje jedno za svoju kcerku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Da li se mama opredelila za ime ili jos uvek istrazuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
mene pitate???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
ne, pitam isidoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 12:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Opredelila sam se za dva. Dozvolicu suprugu da izabere jedno od ta dva, uz blagu sugestiju koje je lepse, ali tako da to izgleda kao njegova ideja... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 9:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
vrlo pametno isidora, to mi zene obicno tako vesto uradimo, koja su to dva imena, ako nije tajna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: