Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Preporucite mi dobrog doktora za sterilitet u bg!
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 1:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Preporucite mi dobrog doktora za sterilitet u Bg!
Posle 1 god "lecenja" u privatnoj klinici i sumnjive terapije (to tek sad vidim) hocu da promenim lekara.
Molim za vasa iskustva!
meni je 33 godine a suprugu 32 i vec nam se zuri :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 4:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 4:19 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
I ja bih volela da znam odgovor na to pitanje.

Za sada su najpoznatije privatne ordinacije u Jovanovoj, Jevremovoj i Intermedicus BIS, i oni rade godinama.

Postoje jos dve novije ordinacije Ivanovic i Garalejic, gde su iskustva razlicita (kao i kod gore pomenutih).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 1:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Hvala na odgovoru,
intersuje me da li ste culi za nekog dobrog doktora (znaci sa iskustvom i da je voljan da se posveti pacijentu) u GAK Narodni Front?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Draga Bibi,
Ja nisam imala problem sa tim, ali prijatelji mojih prijatelja jesu. Znam da su isli u Jovanovu (ili Jevremovu - jedna od te dve ulice) i da su posle 3 godine bezuspesnog lutanja tu konacno nasli pravog dr i sada imaju bebu od 5 meseci! Ne znam detalje (ime doktora i sl), pokusacu da se raspitam, ako u medjuvremenu ne saznas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Ja sam se opredelila za Dr. Spremovic koja radi u BIS intermedicus to je inace Radunoviceva (ili Raduloviceva uvek pobrkam uglavnom direktor je Visegradske) ordinacija.
Sa Elijanom Gerlajic ili kako se vec preziva nemam pozitivno iskustvo. Naime pozvala sam je po preporuci ona je rekla ok 50E konsultacije i pominjala operaciju jajovoda za koju svi ostali lekari kazu da ima manje uspesnosti nego vantelesna. Nije mi se dopala mislim da teprvo finansijski iscrpe a onda krpe sta se moze skrpiti. Kazu da je veliki strucnjak ali i veliki derikoza.
Npr. moja doktorka kad mi je preporucila vantelesnu ja sam je pitala da li treba privatno kod nje ona je rekla da nema potrebe nego da to odradimo na klinici. Meni se to dopalo jer sam stekla utisak da nije od onih koja svoje pacijente vuce privatno i otima im pare.
Ako vec hoces da ides u Jevremovu idi kod Vlaisavljevica (Slovenac) tamo je najbolji ali dolazi jednom mescno.
Pozdrav

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 15, 2006 8:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da li trazis lekara radi asistirane oplodnje

ili

dobrog dijagnosticara

nije mi jasno, da li ste oboje postavili dijagnoze i znate na cemu ste ili jos uvek tragate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Stvorena je slika da se sterilitet leči IVF-om!?
Nažalost situacija u SCG je takva da se sterilitetom bave perinatolozi, ili lekari koji se nikad na svojoj klinici nisu bavili IVF-om!
Događaju se situacije da se prvo odradi nekoliko IVF pa se vrća na HSG koji je preskočen.
Događa se da se nakon IVF-om dobijene bebe ostaje trudan spontano itd. itd.
Što se tiče operativnog rešavanja steriliteta, uspeh kod odabranih slučajeva ide i do 70-80%, to je mišljenje i šefa Dr Vlaisavljevića, ProfTomaževića.
IVF se rezervisan za jako mali % slučajeva, ostali se uspešno rešavaju drugim metodama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 1:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Zasto onda moja doktorka kaze da je uspeh operacije jajovoda(skidanje priraslica i sredjivanje fimbrija) jako malo uspesno kaze manje nego IVF?

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 1:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Situacija je sledeca :
vec godinu dana smo na "posmatranju"..prvo smo imali halmidiju,pa izleceli, pa pracenje folikula, pa stimulacija jajnika klomifenom,pa stimulacija prekinuta jer folikuli ne pucaju i od njih nastaju ciste, pa 3 meseca bez terapije i rezultat opet isti "nerupturirani folikuli" na oba jajnika do 35 mm velicine. hormoni u normalnim granicama. Spermogram muza prosecan
Dijagnoza bi bila "moji hormoni luduju u drugom delu ciklusa, a ne znamo zasto" :(
ne trazim doktora za IVF, vec da pokusam prirodno da zatrudnim uz neki hormonski tretman ako je zaista to problem.
Uvek sam mislila da je IVF neka poslednja sansa ako ne mozes da zatrudnis a ovde ispada da to preporucuju ko lek za kasalj!! :((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 17, 2006 9:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
[quote="Blonde"]Ja sam se opredelila za Dr. Spremovic koja radi u BIS intermedicus to je inace Radunoviceva (ili Raduloviceva uvek pobrkam uglavnom direktor je Visegradske) ordinacija.

Koja je ovo klinika i gde se nalazi? Kakve su cene?. Moze malo vise detalja o njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 17, 2006 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Adresa: Bulevar Avnoj-a 45i
Mesto: Novi Beograd
Telefon: 011 311 4537
Fax: Fax: 011 313 0827
Web sajt:
Opis delatnosti Sterilitet - stimulacija i nadzor ovulacije, intrauterina inseminacija (IUI), vantelesna oplodnja - in vitro fertilizacija (IVF), mikromanipulacija (ICSI), blastocista;
Patologija trudnoce;
Prenatalna dijagnostika - biopsija cupica (CVS), amniocentteza, cordocenteza;
Ultrazvucna dijagnostika - ekspertski ultrazvuk, doppler, color doppler;
Rano utvrdjivanje pola ploda;
Ginekologija - endokrinologija, Papanikolau (PA), kolposkopiju;
Laboratorija - biohemijska i hematoloska.

ICSI je 1600 eur bez lekova naravno!
Mislim da su konsultacije oko 2000 din. Vrlo korektno jer obicno traze oko 50eur u drugim ordinacijama. Pozovite pa se raspitajte mozda su menjali cene jer ja sve sto mogu da odradim na klinici kod Dr. Spremovic ja radim tamo sad ce mi raditi histeroskopiju tako da jedino kad krenem u sledeci postupak idem u BIS Intermedicus. Doktorka je vrlo korektna i sve sto moze da vam uradi na klinici besplatno to i uradi. Jedino zbog starosti opreme u Visegradskoj za IVF radicu u BIS-u.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
blonde,
-ko ce da ti prepisuje hormone u toj ordinaciji
-ko ce da radi punkciju i vracanje
-i ko je njihov mikrobiolog, odnosno mikrobiolozi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 5:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Vlasnik BIS-a je Dr. Radulovic (ili Radunovic uvek pobrkam prezime uglavnom znam da je direktor bolnice u Visegradskoj) on radi punkciju i embrio transfer a moja doktorka Dr. Spremovic je ginekolog-endokrinolog i ona odredjuje sta treba da uzimam i u kojim dozama (ona mi je vodila i prvi postupak i imala sam 18 jajnih celija izvadjenih bilo je jos koje su ostale jer nisu bile dovoljne velicine). Za biologa jos neznam koji ce biti jer planiram da radim tek posle leta.
:wink:

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da li vec sad znas koji protokol ce da primenjuju, onaj dugi od 20 dana ciklusa ili ratki kao kod doce.

da li zamrzavaju embrione?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Nadovezala bih se na Bibi 1973...ne trazim doktora za IVF, vec da pokusam prirodno da zatrudnim uz neki hormonski tretman ako je zaista to problem. ....da ne pisem moja lecenja....da zaista kod koga otici da se proprate hormoni...i da se pokusa na najzdraviji nacin ako mogu tako da kazem,zatrudni...mislim prirodnim putem

hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: