Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dilema
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 2:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Da li ste davali krompiric u 4.mesecu vasoj bebici. Sta ste uopšte davali u tom periodu?
Do sada sam davala jabukicu i sargarepicu...MOLIM VAS, sve sam zaboravila ne znam od suvisne brige sta da dam bebi a da ne pogresim... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Ako je krompir domaci, bez vestackog djubriva, neprskan (tj. organski gajen) onda moze, u suprotnom krompir predstavlja jednu od toksicnijih namirnica i ne treba ga davati pre 8. meseca. Ja sam uspela da nabavim takav krompir pa sam ga davala u 4. mesecu :).

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
E da jos jedan detalj....Nikada i nikako nemoj davati proklijao krompir!Ni slucajno....Cak i kad bebac jos poraste....NIKADA

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 6:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Moze malo vise detalja oko proklijalog krompira? Ako se klica tek pojavila (oko 0.5 mm) da li onda sme da se daje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Pa moj vam je savet da budete iskljucivi,dakle bez obzira kolika je klica ako znaci ipak postoji nemojte takav krompir davati bebi.Proklijao krompir nije preporucljiv za ishranu odojceta jer sadrzi otrivni alkaloid solanin koji se u jelu zadrzava i nakon kuvanja te je u mogucnosti da izazove trovanje!!
A evo jos malo saveta sta se NIKAKO ne preporucuje
MED-uvodi se tek kad dete naouni godinu dana ali i tada treba biti oprezan i kupovati ga samo od poznatih i pouzdanih proizvodjaca!Polenom se naime u med mogu uneti spore botulizma koje pak mogu dovesti do ozbiljnog oblika trovanja narocito za decu ispod godinu dana.Isticem da se ove spore nalaza u svega deset posto uzoraka meda ali ipak treba ga izbegavati do godinu dana.
COKOLADA-preporucljiva namirnica ali ne za dete do godinu dana!Kakao iz cokolade moze da izazove alergiju!Posto je bogata masnocama ni starijoj deci je ne treba davati svakodnevno.
TOPLJENI SIREVI-nikako nisu za bebe.Za njih se preporucuje samo mlad sir.
INDUSTRIJSKE SUPE I ZACINI TIPA VEGETA-sadrze hemijske aditive kako bi poboljsali ukus i sto duze trajale,nemaju nikakvu nutritivnu vrednost a sadrze i veeeliki procenat soli
SIROVA JAJA-jaja u ishrani dece obavezno moraju biti termicki dobro obradjena,kako bi se unistili svi eventualni mikroorganizmi!!
SUHOMESNATI PROIZVODI-sadrze dosta aditiva koji kod bebe mogu da izazovu poremecaje varenja
VISOKOALERGIJSKE NAMIRNICE-jaja,riba,jezgricasto i jagodicasto voce,namirnice koje sadrze gluten nikako se ne daju pre sestog meseca a ako neko od roditelja pati od alergija ove namirnice se uvode tek sa godinu dana.
Eto,mozda sam bila opsirna ali zelela sam bar malo da pomognem.Pozdrav!!!!

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 17, 2006 3:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Auuuu! Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: