Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 11:00 am
Postovi: 13
Lokacija: boegrad
Pozdrav mame!
Ja stvarno ne znam kud vam se zuri sa tim nosama?I ko Vam je rekao da deca moraju na nosu?Moja deca su obe skinule bez problema pelene sa dve godine i koji dan. Stariju sam od 10 meseci stavljali na nosu, oblacili je leti u kupace gacice jer smo bili u krizi sa novcem pa kao pelene jel luksuz...kad sam videla da to ne pali, dogovorila sam se sa njom da ona sam a kaze kad joj se piski ili kaki. Kad je krenula drugu godinu u vrtic(nije jos imala dve godine) vaspitacice su kukale, mora da skine pelenu, nije to dobro....i svaki dan je prale i vracale mi mokre gacice. Onda sam ja poludela i rekla im da se ostave toga. A sa njom sam resila kad sama skine pampers stavicemo je na nosu da piski. Tako je i bilo kad smo prestali da je forsiramo posle par dana je sama skinula pelenu i trazila nosu. Posle toga samo tu noc smo joj stavili pèelenu i nije se upiskila. Od tog dana vise nenosi pelenu.Ni nocu ni danju, znaci nudili smo joj hiljade puta da piski,stalno je nutkali i nismo joj vise uopste stavljali pelenu. A sa mladjom je islo malo bolje jer ona odavno hoce da piski kao velika na solju tako da ona je isto bez problema skinula pelenu ali uopste nije koristila nosu. I njoj nismo stavljali nocu samo prvu noc i nismo vise.Ali ponavljam trazili smo od njih da nam kazu kad ce da piske i da same skinu pelene.Sve je bilo relativno brzo gotovo. Mada ja smatram da moraju da sazreju da u njihovim malim glavicama skontaju sta treba da rade a ne gde. Nosa je tu samo olaksavajuca okolnost, alatka tj. pomagalo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Možda si u pravu mamara...nijedno dete do veka nije nosilo pelene pa neće ni moje... ja sam možda i pod uticajem bake koja stalno ponavlja kako je njen sin, dragi nam tata, naučio na nošu sa 8 meseci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 11:00 am
Postovi: 13
Lokacija: boegrad
djidji je napisao:
Možda si u pravu mamara...nijedno dete do veka nije nosilo pelene pa neće ni moje... ja sam možda i pod uticajem bake koja stalno ponavlja kako je njen sin, dragi nam tata, naučio na nošu sa 8 meseci :D

Samo zanemarujes cinjenicu da je tad retko ko nosio papirne pelene nosile su se pamucne, i deca nisu htela da budu mokra. Ja sam isto kao mala nosila papirne pelene i navikla se rano na nosu ali nisam ocekivala da mi to i deca rade. Pa pogledaj koliko se samo trude ovi iz pampersa da naprave pelenu koja ce deci da odaje osecaj da su suvi?Bice dobro ako nam buduca deca nebudu jos duze nosila pelene.....to je bar moje misljenje..... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 30, 2009 2:04 pm
Postovi: 1
Evo i ja da dam neki savet oko skidanja pelena!Mog sina sam pocela da stavljam na nosu cim je poceo stabilno sam da sedi (negde oko 8 meseci).Cim ustane ja ga stavim na nosu sednem pored njega donesem igracke i tako sedimo i igramo se po pola sata.Pavle je vrlo rano naucio da trazi nosu kad mu se kaki i mogao je da se iskontrolise.Piskio je u pelene d 21.meseca a onda sam mu jedan dan skinula pelene i obukla gacice.Tog dana je upiskio sve gacice i sorcice pa je masina morala da pere.Kada se upiskio ja sam donela nosu i rekla da to nije lepo da se piski u gace i da treba mamu da zove.Sutradan je bila bolja situacija zvao je mamu ali jos uvek nije mogao da zadrzi mokracu,ali i to je napredak!!!.Treci dan je upiski samo jedne gacice i pelene su zaboravljene!!!!Uspeli smo za tri dana!!!!!!NE ODUSTAJTE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 5:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Mi smo poceli sa nosom odma posle prvog rodjendana. Bilo je super sama je pricala kad kaki i stavljali smo je posle toga. Jedno vreme je stalno trazila nosu mislili smo brzo ce se odvici od pelena, onda je pocela da slabo trazi da je ponekada stavimo ne forsiram previse samo mi nije jasno kako je u pocetku stalno trazila i obavljala sve u nonu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 9:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Ja nisam forsirala nošu, jer su me vaspitačice u vrtiću uverile da će Vanja lakše prihvatiti običaj idenja na nošu kad počnu sva deca u isto vreme da se za nju spremaju.
Pošto je ona septembarsko dete, u februaru ove godine su počeli sve da stavljaju na nošu i ona je polako počela da stiče predstavu o tome. Par meseci kasnije znala je šta treba da radi kad je skinem i stavim da sedi, ali nije još ovladala kontolom.
Pre dve nedelje smo bile na moru i tu smo završile situaciju, posle idenja u "tupaćim daćama", par piškenja u lepe "daće" i dva noćna potapanja, napokon smo rekli ZBOGOM, PELENE!!!
Mada, i dalje nosi noću, ali uopšte se ne zamaram oko toga. Tek dve nedelje je gologuza!!!!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: