Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako podnose toplotu vase bebe i bebani?
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Joj uzasa grozno je vreme te kisa te sunce sparno svaki dan uzas!

Mi jedan dan spavamo jedan ne nekad hoce da jede nekad ne jedino sto pije puno tecnosti!

Kako vi prolazite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 3:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Iskreno: grozno. Moja cera ima trenutno gips na obe nego (kao pantalone sa razrezom za pelenu) nervozna je i znoji se kao luda. Drzim stalno sve otvoreno, ukljucen nam je ventilator. Presvlacim je na svakih sat vremena. Umivamo se stalno, brisemo vlaznim rukavicama. Najgore je sto ona hoce da joj je noga stalno "sakrivena" da je niko ne dira, pa moram jos i da je pokrijem. Ne vredi objasnjenje da smo same kuci....ccc
Danas i juce sva sreca nije toliko toplo (nisam mislila nikada da cu se radovati kisi u sred leta) ali u kuci se temperatura spustila za svega 1 stepen.... Jedino sto sam primetila kako je temperatura malo splasla napolju, tako je manje nervozna....
Trudim se da pije dosta tecnosti a sto se hrane tice tako je i kod nas. Nekad jede a nekad i nece.... Lubenica pali uvek ;o)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Stvarno grozno, nervozna je kao pas, ujedala bi da moze. Napunila je 7 meseci i uzasno se znoji, ali bas grozno. Ja ne znam da li je normalno da se toliko znoji, u proseku glavica joj je mokra svakih 10 min. ja je obrisem i za 10 min sve ispocetka, sve graske znoja vidim u kosici, sva sreca pa jos i nema bas nesto kose . Poceli smo da nosimo sandalice i stopala su joj isto mokra, strasno! Ima li neko iskustva sa znojenjem bebe???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 9:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Arijana, je li joj obuvate carapice, one kupe znoj, nista samo tusiranje, i kod nas je tako, a bebu mozete komotno i bosu na ovu vrucinu.U kolicima moze biti bosa.Mi imamo kosicu sto je najgore, ima pozadi loknice, bilo nam je zao da ga sisamo,a li Boga,mi u ponedelajk ce morati :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Ona je meni samo dva tri sata u cipelicama, samo jedno vreme dok gaca po podu, obavezno sa carapicama, dok se seta u kolicima i jeste bosa jer je tada sve interesantno i nema gde da se dize i staje na noge, ali dok je u pokretu moze se sve cediti sa nje. Presvlacim je nekoliko puta dnevno. Ja se ne znojim ni upola toliko. Bas mi je to strasno, pocela sam da se pitam da li je normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
to se izgleda pitaju sve mame :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Poremetila je spavanje na vrucini i jako bude razdrazljiva i naliva se tecnoscu.
Klima pomaze, velika kvadratura pa ne rashadi previse, a i daleko je od njene sobe tako da bolje spava dok je ukljucena klima, a vrata odskrinuta. Jos malo i prodje leto onda ce nam biti zao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 01, 2009 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
da verovarno ce nam biti zao jer onda pocinju sve mogiuce i nemoguce prehlade i ostali problemi.

Mi se borimo sa vrucinom tusiranjem pa u bazencic bez caraapica pa i u kuci bez icega i ja bih skinula sa sebe sve kako je toplo a sta fali bar njemu nije tako toplo!
\
Sigurno da se znoje pa znojimo se i mi a sto tecnosti popije to je neverovatno nije ni cudo sto se znoji :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kod nas sva sreca nije toplo. Prvi put u zivotu se radujem sto sem par dana nije bilo do sad velikih vrucina. U medjuvremenu smo dobili kraci gips, pa je podnosljivije ali i dalje cim je toplije svrbi i provodimo dane ceskajuci se.
Osecam se doduse nekako potisteno kao da mi je neko ukrao ovo leto. Toliko smo planova imali, moje dete obozava vodu, bazene, a sad nista. Razmisljam se dogodine je u vrticu a ja na poslu i ovako opusteno leto kao sto je ovo moglo da bude necemo vise imati.
A sto se jeseni i zime tice, ja licno nisam primetila da je moje dete vise tad bolesno.
Inace bas sam pricala sa jednom prijateljicom i kaze da su kod njih na klinici radili neka ispitivanja. Dve grupe dece, jedna su dobijala vise vitamina a druga prala ruke kad god je to trebalo. I ova druga su bila ta koja su se bolje drzala i manje bila bolesna. Tako da ona prica ma pusti ga da se valja u prasini to poboljsava imuni sistem, ne pije vodu. Naravno dete ne treba drzati pod staklenim zvonom i brisuckati dezinfektom sve i svasta, ali eto, definitivno dobra preventiva mnogo znaci!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: