Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: alergija Koprivnjaca!!!!!
PostPoslato: Ned Jul 05, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 5:49 pm
Postovi: 8
Lokacija: Finska....
ustanovi su mi aletgiju " KOPRIVNJACA " pa bih htela upitat da li je kod nas poznata ta vrsta alergija ,da napomenem da ranije nikad nisam imala alergiju i jako me zabrinjava to , da napomenem da zivim u Finskoj ali nisu upoznati sa tom vrstom alergije nesto strucno.....ako bih neko hteo da mi pomogne oko ove vrste alerije bice mi od koristi velike i bar na kratko objasni sve....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koprivnjača
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2009 12:07 pm
Postovi: 4
Koprivnjača ili urtikarija nastaje najčešće kada je uzrok alergije nešto u ili od hrane. Najpoznatije su koprivnjača zbog jagoda i zbog jaja.
Izgleda kao sitne bubuljčice po telu ili kao crvenilo nepravilnog oblika, a svrbi ako se češe. Nestaje posle par dana od uzimanja hrane na koju ste alergični, ali se ipak javite alergologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alergija Koprivnjaca!!!!!
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 12:12 am
Postovi: 36
ako su ti utvrdili koprivnjacu ili kako je zovu u medicini urtikariju..onda mora da su ti i utvrdili od cega je dobijas..da li to dobijas od hrane..ili pa od recimo spoljnih uticaja...prasina i sl....onda dobije prepisanu terapiju koju koristis samo kad imas koprivnjacu a ne uvek..ja je imam od malena i zivim snjom eto stalno..izgubi se na nekoliko meseci,godina pa se opet pojavi i tako..ali dobro ja imam i astmu pa ako mi ne izbije to na kozi preko koprivnjace ja dobijem napad i sl..sto ne znaci za tebe ni u kom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alergija Koprivnjaca!!!!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 5:49 pm
Postovi: 8
Lokacija: Finska....
nisu mi utvrdili od cega mi je nastala koprivnjaca niti su mi reki nesto konkretno neznam ni sama kako sam je dobila tu alerguju ,u Finskoj gde zivim neznju bas puno o koprivanjci ......ako jos neko zna nesto o ovoj vrsti alergije neka mi kaze svaki savet mi je dobro dosao....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alergija Koprivnjaca!!!!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
Emma72,

Mozda vas lekar ne zna ili ne zeli da se upusta, ali je nemoguce da niko u Finskoj od lekara ne zna za urtikariju! Trebalo bi da potrazite dobrog alergologa da vas pregleda. Obicno se rade testovi na alergije. Postoje brzi testovi gde se proverava da li ste alergicni na poznate i ceste alergene iz hrane i zivotne sredine. Postoje i oni detaljniji, gde je broj alergena koji se ispituju mnogo veci. Kad vam utvrdi uzrok alergijske reakcije, doktor alergolog prepisuje i terapiju. Bilo bi dobro da pre posete lekaru napravite detaljan spisak svega sto ste jeli dva dana pre pojave urtikarije. Sto detaljnije to bolje. Na primer, ako ste jeli neki keks - navedite sve namirnice koje su u tom keksu, isto i za sokove, hleb, varivo... Taj spisak moze mnogo da pomogne pri ispitivanju. Sa alergijama se ne treba igrati!

macence


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alergija Koprivnjaca!!!!!
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 5:49 pm
Postovi: 8
Lokacija: Finska....
bas tako svrab je cesci i kao bubuljice su mi po telu samo znam pratila sma to da je sktivnije akd je malo toplije isla sam na test i kao na polen sam alergicna tako je test pokazao i tacno je pojavi se pa opet nestene sve je tacno strah me da je ne izleciva ova aletrgija sto je moguce da ce me stalno pratiti kroz zivot ...nikad ranije nisam imala to sto me mnogo cudi i tek prosle godine se pojavilo ....ocajna sam ne mogu ama bas nista da obucem sto je najgore i na suce ne smijem jer je jos gore onda sve crvenilo .....moram detaljinije kod alergologa na detaljiniji pregled ...bas me cudi da u Finksoj ne znaju nista o ovoj vrsti alergije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: