Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: JASLICE (VRTIC)
PostPoslato: Sre Maj 11, 2005 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Ajmo ljudi da vas cujem!
Sta cete kad budete pocele da radite (ako radite)?
Da li ste se informisale o nekim jaslicama posto je prijavljivanje u toku, a guzve su velike?
Zanimaju me i privatne varijante (donja granica, cene).
Ja nocas nisam spavala od razmisljanja gde cu sa Enicom kad bude doslo vreme.
Bilo bi super kad bi mi mame cija su deca vec u vrticu ili jaslicama, dale neka uputstva i preporuke. Zivim u centru Beograda, tako da bi mi to podrucje najvise odgovaralo.
A moze i ako znate neku zenu koja bi cuvala 11-mesecnu bebu. Naravno, samo sa preporukom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 1:31 am
Postovi: 38
Lokacija: novi sad
Bilo bi najbolje kad bi ti mogla da ostanes sto duze sa svojom bebom, naravno ako ti je posao takav ili mozes da muljas neki godisnji, bolovanje i sl. :wink: Sve je to lepo u tim jaslicama i te tete su super ali imaju puno dece u grupi pa je dete cesto nepresvuceno, nije sve pojelo itd... A i mali su pa ce ti nedaj boze svakih 10 dana doneti neki virus ili prehladu pa vise neces raditi nego sto hoces. Ja sam sve to prosla sa mojim starijim sinom. Cula sam da neki ortopedi ako beba nije prohodala produzuje bolovanje jos 4 meseca...raspitaj se malo o tome nemogu bas sve da ti napisem ovde...

Pozdrav i sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 6:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Hm...To sa hodanjem je vrlo interesantno...A sto se muljanja tice, to svakako! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 3:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Ja mislim da jaslice i nisu tako lose resenje.

Starije dete mi je krenulo u jaslice sa 12,5 meseci, i ja sam bila prezadovoljna. Njoj je sasvim sigurno lepse sa decom nego sa jednom osobom u kuci. Tacno je da su prehlade cescem ali jednom mora kroz to da prodje, pre ili kasnije. Sada ima tri godine i mnogo jaci imunitet, i obozava vrtic.

Mladje dete sada ima 9,5 meseci i bas sam u dilemi sta cu sa njim kad pocnem da radim, a to je uskoro. Naime, bila sam sigurna da ce i on ici u vrtic, ali mi pedijatar savetuje da njega ne ukljucujem u kolektiv tako rano jer postoji sansa da ima astmu (ima ekcem i imao je vec jednu opstrukciju), tako da ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 8:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
U koje jasle ti je islo dete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 10:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Isla je u privatni vrtic na Novom Beogradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 10:56 pm
Postovi: 26
Moj sin Boris sada ima 13 meseci, a ja sam na bolovanju....
Po isteku porodiljskog moj pedijatar mi je dao dijagnozu, kao Boki ima asmaticne napade, ide na inhalacije i sl.Na komisiji sam dobila 2 meseca bolovanja, a sad cu ponovo jos 2. To je inace maximum. Onda malo godisnji, pa jos jedno bolovanje i prodje leto. Ako si zainteresovana za jaslice, konkurs je sad u maju, a grupa polazi u septembru. Ja cu Bokija prijaviti, jer sam cula samo reci pohvale za jaslice Carolija u Zemunu. Moje drugarice sin je sa godinu i po dosao iz jaslica i trazio joj nosu....
Mozda da razmislis i o drugoj bebi, to je najduze bolovanje.............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Moje mladje dete ima sada 9,5 meseci, i ja bi uskoro trebala da se vratim na posao. On je stvarno imao opstrukcije i sumnjaju na astmu, pa mi reci da li je dovoljno misljenje pedijatra za komisiju, ili moram kod specijaliste?
Mogla bi da probam da ostanem jos malo sa njima kuci.

Inace ja sam rodila dve deteta, jedno za drugim, tako da sam vec 3,5 godine na bolovanju :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 20, 2005 8:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
larisa je napisao:
Ako si zainteresovana za jaslice, konkurs je sad u maju, a grupa polazi u septembru.

Nema mesta... :o

Mozda da razmislis i o drugoj bebi, to je najduze bolovanje.............


Jos da imam gde da je smestim...Suprug i ja vec spavamo u dnevnoj sobi koja je takodje kuhinja i trpezarija. :-? Osim toga, nema baka i deka u blizini niti druge pomoci, pa vec sad lagano ludim. Kad bih rodila jos jedno, totalno bih zanemarila Enicu, a to nema sanse da se desi.
Muljacemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 10:56 pm
Postovi: 26
Ja sam od pedijatra dobila uput za specijalistu (Tirsova), pa nakon toga opet od pedijatra dobila uput za komisiju, pa sa svim ti na komisiju. Dobra stvar je sto ti odobravaju 2 meseca bolovanja odjednom inace se ide na svakih mesec dana.............
Posto ja planiram drugo zakoji mesec (cekamo da prohoda Boki, jer ima 11.5 kg, pa bas nije zgodno da trudna nosam debeljucu), reci mi kako to izgleda. Kazu da je prve 3 godine haos, a da je nakon toga mnogo lakse kada je mala razlika u godinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 10:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Jos mi reci gde si isla na komisiju?

Kod nas je mala razlika izmedju dece - 2 godine i meseca dana. Cerkica je starija.
Ima to svoje dobre i lose strane. Meni je to sada OK. Imali smo momente kada sam bila u potpunom ludilu, ali takve momente imas i sa jednim detetom.
Sada je sve bolje. Ma kada su zdravi, sve je OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 23, 2005 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 10:56 pm
Postovi: 26
Firma mi je na Paliluli, pa sam isla tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jooooj taj vrtic!!!!
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Iako je ova tema bila naceta davno, meni je ona aktuelna, bar u mojoj glavi, jer se dvoumim da li da dete od 3.godine upisem u vrtic na jesen, a imam i mladjeg sina koji ce tada imati 10.meseci.Pedijatar nam ne preporucuje vrtic za starijeg sina, jer moze cesto biti prehladjen, pa samim tim bi prenosio virus i na mladjeg sincica.Preporucuje nam, socijalizacije radi, da upisemo dete u skolicu aikida, gde je malo decice i boravi se svega 2h. tamo bi istrosio svoju energiju, napunio baterije, i bio sa decicom...kakva su Vasa iskustva... :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: