Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cvrsta hrana...
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 8:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Drage mame,
kada ste Vi uvele cvrstu hranu kod vasih bebica?!
Ja sam svom starijem sinu, kojem sada vec 3.godinice, pocela da dajem sargarepicu i jabukice tek sa 6.meseci.Dojila sam ga i pedijatri su savetovali nikako pre tog perioda.
Imam i mladjeg sina, kojem je 4.meseca, i sada nam pedijatar savetuje da mogu vec poceti sa uvodjenjem cvrste hrane.Takodje, moja bebica samo siska!
STA VI MISITE O TOME I KAKVA SU VASA ISKUSTVA, JER STVARNO NE ZNAM DA LI DA CEKAM JOS ILI DA POCNEM SA UVODJENJEM PAPICE?iNACE, BEBICA JE NAPREDNA I FINO SIKI... :P
POZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Draga Asja,moj sin je nazalost vrlo rano morao da predje na adaptirano mleko.A bebe na adaptiranom mleku,kako nam je rekao nas pedijatar,ranije krecu sa cvrstom hranom.To ranije kod nas je bilo sa 4,5 meseca.Sto znaci,da je sikio bilo bi bar sa pet i po,mozda sa sest.
Inace,Svetska zdravstvena ogranizacija preporucuje ishranu majcinim mlekom do navrsenih sest meseci zivota.Inace,evo nekoliko znakova koji ukazuju da je beba spremna za taj preokret...
-Nestao je reflex "guranja" hrane iz usta
-Fino sedi
-Dok dojite bebu ona cesto izbacuje bradavicu iz usta,okrece se oko sebe,sve je drugo vise zanima,pa vam se cini da hranjenje traje citavu vecnost
-drzi kasicicu,igra se njom i stavlja je u usta
Ali licno,moj savet je,ako dobro siki,ne menjajte nista...Sacekajte sest meseci...Da sam imala tu srecu da dojim,sigurno bih tako uradila...Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 10:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
U pravu si Marija, vec sam napomenula da sam svog starijeg decaka dojila i samim tim uvela mu cvrstu hranu tek sa 6.meseci.Inace, sikio je do 13.meseci. Plasim se da su mozda stavovi pedijatara, u ovom momentu, napredniji i da zato savetuju ranije uvodjenje cvrste hrane.
Moj mladji sin za koji dan puni cetiri meseca, a sada ima 8.200gr., sto je prilicno dobro, napreduje samo siskanjem... :P Mozda cemo ipak odloziti cvrstu papicu... :roll:
Pozz za mariju o njenu bebicu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 10:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
U pravu si Marija, vec sam napomenula da sam svog starijeg decaka dojila i samim tim uvela mu cvrstu hranu tek sa 6.meseci.Inace, sikio je do 13.meseci. Plasim se da su mozda stavovi pedijatara, u ovom momentu, napredniji i da zato savetuju ranije uvodjenje cvrste hrane.
Moj mladji sin za koji dan puni cetiri meseca, a sada ima 8.200gr., sto je prilicno dobro, napreduje samo siskanjem... :P Mozda cemo ipak odloziti cvrstu papicu... :roll:
Pozz za mariju r i njenu bebicu :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: