Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SIMPTOMI POTRESA MOZGA,MOLIM VAS HITNO!!!!!
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 10:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Dete je palo na glavu, isao je uz namestaj posto uci da hoda i kada je krenuo da se uhvati za vetrinicu, promasio je i pao :( Posle toga mu se spavalo, ali ja sam ga namerno drzala budnim da bih videla reakcije.Jeno vreme se igrao, smejao, i na kraju zaspao, nije povracao, ali sadje noc i on spava i ja ne znam sta dfa radim.U mraku su mu bile rasirene zenice, idem da vidim da li normalno dise, molim vas neka mi neko kaze sta da radim, da li je dete u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
kako je reagovao neposredno posle pada? je li gubio svest ili je odmah poceo da place?

ako nije povracao, i nije gubio svest, i nije imao neuobicajeno ponasanje, lici da je sve ok.

moje starije dete je pala sa kreveta na sprat, u snu. osim sto se uplasila, i sto je nas preplasila, sve je bilo ok. nastavila da spava. hocu da kazem da se nama cesto cini da je neki pad ili udarac mnogo strasniji nego sto zaista jeste.

srecno, nadam se da je sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Kao što Vam reče Isidora ako nije gubio svest i povraćao ne bi trebalo da bude ništa strašno... moja baka je govorila: - kada dete pada Bog podmetne jastuk :wink: Pa čak i kad dete dobije potres mozga,čisto da znate osnovna terapija je mirovanje... opustite se, probajte da spavate zajedno sa svojim mališanom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 10:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
kao sto su rekle mame to ponekad izgleda jako dramaticno a ispostavi se da nije nista...nama se desio grozan pad nesto pre prvog rodjendana, sa metar i po je skocio na glavu...strasno...jako je plakao, povratio je od silnog naprezanja, mi smo ga doduse odmah odveli na dezurstvo, oni dali uput za bolnicu za svaki slucaj i eto sve je dobro ispalo...snimili smo glavu, vadili krv...ali sam se dobrano isprepadala...
moj malisa je jako nemiran, imali smo puno padova, i koliko sam ja shvatila opasno je kada dete povraca, neutesno place i gubi svest...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 9:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Ujutro je bio raspolozen, i nije povracao.Ceo dan je bio da kazem raspolozen, jedino sto je malo bio kenjkav zbog zubica.Uzas, strasno kako to u trenutku zna da bude tragicno i traumaticnko za majku.U trenutku poomislim da sam najgora majka na svetu :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nemoj da se toliko potresas, svako dete padne ponekad. Znam koliko je nama majkama to strasno, ali oni su vecinom ko od gume i retko kad im se nesto ozbiljno desi (hvala Bogu!).
Meni je licno najstrasnije bilo kada je moja cerka pala i udarila desni (naravno u tom trenutku nisam znala sta je tacno udarila). I onda je ustala kao grof Drakula potpuno krvavih usta. Krv je tekla i tekla a ja nisam mogla da ustanovim odakle. Bila sam blizu da zovem hitnu pomoc. Tako je bilo dva sata ja potpuno odlepila.
Ujutru odemo kod zubara - nije se ni videlo da je negde nesto povredila....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 8:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
blue_bear412 je napisao:
koliko sam ja shvatila opasno je kada dete povraca, neutesno place i gubi svest...


Opasno je i ako ne place. To moze da bude opasnije nego kad place, jbg, kad se udari normalno je da place. i od bola i od straha, ali kad ne place... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
pa da ako izgubi svest tesko da ce da place :o ....ne treba paniciti, nema deteta koje nje palo...licno mislim da svaka majka moze po ponasanju i izgledu da zakljuci treba li da ga odvede od lekara ili ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Treba ti samo još iskustva :) .... brzo ćeš se navići na bupkanja i modrice pogotovo ako tvoje dete želi da bude samostalno kao moja devojčica koja mi od kad je prohodala gura ruke kad hoću da joj pomognem a sad ume i da kaže: -neee...jaaa! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
evo iskusne majke da se opet javi :D , mi smo sinoc imali pravu dramu, moj sin od 19m je pao sa stolice na glavu i nista, bio je veseo,jeo, igrao se sa decom ali posle tri sata je pocelo povracanje, na dijeti je tako da preko hrane nije moglo da krene...dobro sam se setila da je bio pao i naravno ajde na dezurstvao, bolnica, snimanje, sto cuda..besana noc, ali sve je dobro sto se dobro svrsi...danas mu je ok...sam pad nije izgledao strasno jer je on ustao i nastvaio, cuo se jak udarac ali on je bio skroz ok....medjutim posle su se svi uspanicili i lekari koji su ga pregledali i ja ali dobro sad je to vec polako iza nas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
evo iskusne majke da se opet javi :D , mi smo sinoc imali pravu dramu, moj sin od 19m je pao sa stolice na glavu i nista, bio je veseo,jeo, igrao se sa decom ali posle tri sata je pocelo povracanje, na dijeti je tako da preko hrane nije moglo da krene...dobro sam se setila da je bio pao i naravno ajde na dezurstvao, bolnica, snimanje, sto cuda..besana noc, ali sve je dobro sto se dobro svrsi...danas mu je ok...sam pad nije izgledao strasno jer je on ustao i nastvaio, cuo se jak udarac ali on je bio skroz ok....medjutim posle su se svi uspanicili i lekari koji su ga pregledali i ja ali dobro sad je to vec polako iza nas...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: