Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Ocigledno da NECE :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Savjet za vitiligo
PostPoslato: Sub Apr 25, 2009 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 11:57 pm
Postovi: 7
Lokacija: prijedor
Pozdrav za sve.Da počnem.Moja sestra ima već duže vrijeme vitiligo.Pojavilo joj se kad je počeo rat.Išla je dermatologu i rekao joj je da je to posljedica stresa.Kasnije je dobila mast Melaolin ili Melanin,tako nešto.To smo u ratu jedva nabavili iz Grčke.Međutim,kad je otišla kod drugog doktora i pokazala tu mast rekao je da to nesmije koristiti.vitiligo zahvata dio desne obrve i ispod oka.Sad koristi korektor da malo prikrije depigmentaciju.Ali,na suncu taj dio kože pocrveni.Kao da reaguje na sunce.Ne proširuje se.Zanima me gdje da ode na pregled ovdje kod nas u Republici Srpskoj?I da li ima neko od pacijenata sa sličnim slučajem i da je uspio da se izliječi?Takođe pitanje za stručno lice,koliki je procenat za izlječenje vitiliga?Puno pozdrava i nadam se da će neko ovo pročitati. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Halo
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 11:57 pm
Postovi: 7
Lokacija: prijedor
Pa dajte ljudi.Ja se nadam da će mi neko pomoći ili bar dati ime dobrog dermatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 9:54 pm
Postovi: 2
Ja imam tu pigmentaciju na desnom grudnom kosu, kada sam bio kod lekara rekao mi je da ce se to siriti na moj levi grudni kos.
Stvarno sam nesrecan zbog toga, pogotovu kad odem na plazu i svi bukvalno bulje u mene.
Lekar mi je tada preporucio lasersku operaciju dok ne napunim 18 ili vise godina, inace u novembru punim 17.
Da li se moze nekako spreciti sirenje toga ili ne? :(
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 7:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
zelim predlog ko je dobar dermatolog kod koga mogu ici na pregled povodom ovog problema....meni se prosle godine u toku trudnoce pojavila jedna bela tacka na ledjima a sada mi se to vec rasirilo na vise tacaka u toj regiji... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 6:39 pm
Postovi: 1
Imam vitiligo poslednjih 6-7 godina. Koristila sam mnogobrojne losione,
kreme, izmedju ostalog i Melangeninu plus, ali mi nista nije pomoglo.
Vitiligo se i dalje siri, a lekari o tome vrlo malo znaju (skoro nista).
Slucajno sam saznala za jednog fitoterapeuta koji leci vitiligo i narucila kremu i caj.Pokazalo se kao delotvorno, samo, u lecenju treba biti istrajan! Ostavicu vam njegov broj telefona, pa mozda nekom pomogne:
010/361-841 Georgi Rangelov


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:50 pm
Postovi: 3
poenta je da nema poente :wink: [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:50 pm
Postovi: 3
da vam kazem jednu stvar, cinjenica je da svaki lek ne pomaze svakom, sve zavisi od organizma do organizma, jer smo svi mi savrsene idividue .... sto ne znaci da da trba odustati.... necu savetovati samo cu reci sta sam ja uradila i dokle sam stigla ... vitiligo mi se pojavio za vreme bombardovanja, prosirio se u "savrsenomn" braku, tako da sam licno sigurna da je jedan od uzroka "stres".. koristila sam svasta nesto, naravno uz savete dermatologa... pocela sam sa kremom PROTOPIC ima je od 1% i 3% mislim, pomogla mi je donekle... posle toga sam pocela sa PUVA terapijom znaci solarijum ili sunce (sto nije toliko zdravo) paralelno sa tabletama MELADENINA, recimo da mi je prtopic pomogao donekle a koristila sam ga najmanje 2god, isto je bilo i sa meladininom... s tim sto na pocetku se prosire na mesta na kojima ih nisam imala i pose mesec dana krene povlacenje ... trenutno (vec godinu dana) koristim MELAGENINA PLUS losion, pomaze mi ali po meni jako sporo ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:50 pm
Postovi: 3
za Rangelova sam cula i znam ljude kojim aje pomogla njegova terapija ali pored svojih obaveza tesko bih mogla da je koristim, tu je caj koji pijes 2x pa 3x dnevno, pa suncanje najmanje 35min, pa krema, pa grejanje fenom flekice ... ja ne stizem... cula sam da se pojavila neka nova metoda " presadjivanje" valjda se tako kaze, pogment zdravog na obolelo mesto i valjda se radi 3-4 puta za mesec dana ... samo nikako da saznam gde i kako ... eto toliko od mene za sad ja se raspisala kao da me pitao neko nesto :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 8:46 pm
Postovi: 46
Moje sestre od puberteta imaju vitiligo, sada su u cetrdesetim. U toku zivota im se povecava i smanjuje na tipicnim lokacijama na celom telu. Sada je aktuelna PUVA terapija( svetlosna ter), C vit. i preparati sa bakrom(Oligovit), spominju i tahini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hallo vitiligo je izljeciv
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2009 1:58 am
Postovi: 1
Lokacija: xxx
ljudi mozda cu malo duze da pricam o tome al eto...slusajte sad:
1. i glaavno VITILIGO JE IZLJECIVVVVVV
imam vitiligo dosta vremena sve se nekako trpilo dok nije po licu pocelo da se siri. svi dermatolozi su mi rekli da tome nema lijeka kao i vama sto su rekli,,,, mazao sam se svim i svacim i nista,,,,ali sam shvatio da vitiligo nije bolest koja se lijeci nekim kremicama nego nesto iznutra nevalja... pronasao sam granu medicine koja se zove HOMEOPATIJA. ona nelijeci direktno bolest nego uzrok nastanka te bolesti...i otisao sam
i dobio informaciju da vitiligo uzrokuje jaki STRES.. Bilo mi je smijesno kao sto je i vama sada ali nako dugog ispitivanja o mom zivotu dobio sam
sitne bobice i kapi koje trebam da pijem.. poslije tog razgovora vec mi je bio malo lakse kao da sam se oslobodio necega i dobio samopouzdanja...
i jos 2 puta sam isao na kontrolu i eto ga kao sto mi je doktorica rekla poce ce se javljati sitna tackice pigmenta na mjestima gdje je zastupljen vitiligo koje ce se siriti kao sto se vitiligo sitrio i tako je vec sam dobio sitne tackice koje sse iz dana u dan sire i mnogo sam sretan....i jos nesto
ZNAM DA STE DEPRESIVNI ZBOG TE BOLESTI I JA SAM BIO ALI TO VISE POGORSAVA SITUACIJU...i nisam naveo da sam i z sarajeva i doktorica radi u sarajevu i lijecila je prije mene dosta lucajeva vitiliga....
ima jos puno toga al nemogu sad objasnjavati ev vam msn pa me dodajte [email protected]
bgm ovo nije laz prozivljavam isto sto i vi.. dodajte me pa cu vam detanjno ispricati

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim za informaciju
PostPoslato: Čet Jul 02, 2009 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 8:41 pm
Postovi: 1
Imam vitiligo od rane mladosti. Sad sam vec u ozbiljnim godinama i cuo sam da je pronadjen novi lijek u Francuskoj odnosno inekcije koje uspjesno otklanjaju vitiligo. Ako je bilo ko cuo nesto o ovome lijeku volio bih da me obavijesti o tome malo vise.
unaprijed se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 05, 2009 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 11:58 pm
Postovi: 1
joske je napisao:
Bravo za Kubance, a hoce li neko od cenjenih lekara da se malo angazuje i dodje do nekih konkretnih podataka, naziva klinike i nj
ihovog kontakta?


Neznam za lekare ali meni je prijatelj iz Amerike poslao ovaj sajt pa ga ja saljem vama http://www.cubandhealth.com/vitiligo_en.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Melasna barem- Hiperpigmentacija
PostPoslato: Ned Jul 05, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 9:54 pm
Postovi: 2
Uz pomoc clana "cholla" saznao sam da nemam vitiligo vec hiperpigmentaciju to jest podrucje pojacane pigmentacije.
Cesljao sam po google- u i hteo bi` da vas pitam da li u Beogradu ima da se nadje "Celerit Plus - Krema za izbeljivanje podrucja pojacane pigmentacije".
Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 12:31 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima :)

Ja imam vitiligo vec duze vrijeme, zadnjih par godina mi se poceo sirit po licu, a prije toga sam ga imala samo po tijelu oko nekih mladeza. Prije dvije godine sam koristila kremu i caj od dr. Rangelova i poslije 2 mjeseca su se pocele vidjet promjene, pocelo se povlacit, ali sam morala prekinut sa terapijom jer mi je lice bilo prekriveno bubuljicama zbog kreme, a inace imam cisto lice. Ove godine sam pocela da koristim samo kremu jer caj vise nemam, a malo mi je teze doci do njega. Zanima me ako je neko koristio ovu terapiju, ima li krema ikakvo dejstvo bez caja? Ne znam kako sam dobila vitiligo, ali cula sam od mnogo ljudi da je to od velikog stresa, kojeg sam imala dosta i previse u zadnjih godinu dana i u tom periodu mi se jos vise prosirio po licu, iznad obrva, po rubu kose na celu, sa obje strane nosa, oko usta, na bradu i malo kod pocetka usiju sa obje strane. Imam dosta svijetlu put i plavusa sam pa se srecom ne vidi mnogo dok ne pocnem da se suncam zbog kreme...i onda izgledam gore nego Freddy Kroeger :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: