Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u vratu
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
Koji je konstantan vec par godina (da naglasim leva strana) i skoro da mi je postao normalna pojava ali ono sto me brine je da mogu da napipam sa leve strane oko potiljacnog dela neku kako bih se izrazio "kuglicu" velicine oko 2-3 cm sa unutrasnje strane (koju i drugi mogu da osete dodirom)
Sta da radim i sta to moze biti??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 5:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Moze biti svasta i nista. Mislim da bi bilo najbolje da se javite lekaru radi pregleda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 8:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
Jos nesto (da bih bio miran) na MR pregledu od pre par godina (4 mozda) je konstatovano da je naznacena asimetrija u VB slivu, sa dominintnom desnom AV4, filiformni protok u levoj AV4, odgovara konstitucionalnoj hipoplaziji (varijetet)...
O cemu se tu radi, da li to moze da se iskomplikuje i da li ima veze sa onom sto sam opisivao "kuglicom" i sa "pucanjem" u vratu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
VB je skracenica za vertebrobazilarni i odnosi se na krvne sudove koji su zaduzeni za snabdevanje baze lobanje i mozdanih struktura koje se tu nalaze.
Sto se tice "pucanja" u vratu, to najverovatnije ima veze sa degenerativnim promenama u vratnoj kicmi.
Znam da se ponavljam, ali ipak mislim da bi bilo dobro da se javite lekaru da se ne biste nepotrebno plasili, a i nema razloga da bol trpite godinama, a da ne radite nista na otkrivanju uzroka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
Hvala Veljko na pomoci, samo reci kome doktoru da se obratim, endokrinologu ili ortopedu ili nekom drugom?
I ta hipoplazija jel strasna ili sta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 05, 2009 9:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
"Hipoplazija" znaci da je neki deo tela (ili neki organ) slabije razvijen nego sto je uobicajeno. Medjutim, za hipoplaziju krvnih sudova baze lobanje morate pitati neurologa.
Sto se tice Vasih tegoba, s obzirom da jos nije nadjen glavni uzrok, u obzir dolaze fizijatar, neurolog ili ortoped.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
Jos jedno pitanje koje me zanima, da li je ta hipoplazija verteblarnog sliva uobicajna pojava i da li je vremenom izleciva ili se stanje pogorsava??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 9:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Neki organ, ili tkivo, pa i krvni sud, mogu da budu manji od uobicajenog (prosecnog), a da uopste ne postoje tegobe. S obzirom da hipoplazija spada u razvojne poremecaje (tj. nesto je manje razvijeno nego sto je uobicajeno), na nju se ne moze uticati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 07, 2009 7:59 pm
Postovi: 7
Lokacija: senta
DA LI BI NEKO MOGAO DA MI POMOGNE VEC GODINU DANA SE MUCIM.IMAM 24 GOD.PRE GODINU DANA JE POCELA DA MI TRNE RUKA I POLA GRUDNOG KOSA SA LEVE STRANE KAO I BOL I PODRHTAVANJE RUKE,SLABOST U TOJ RUCI,ZATIM BOL U VRATU MUCNINA I NESVESTICE,TRNE I BOLI OKO DOJKE IMAM OSECAJ KAO DA JE OTECENA ALI KADA LEGNEM I OPUSTIM MISICE SVE TO PRODJE,KAD SEDIM ILI DUZE STOJIM SIMPTOMI SE VRACAJU.BILA SAM KOD HIRURGA ON ME POSLAO KOD RADIOLOGA DA SNIMIM VRATNI DEO KICME,NALAZ JE SLEDECI UNCARTHROSIS VERT.CERVICALIS ZATIM SAM BILA NA ENMG LEVE RUKE ZAKLJUCAK JE EMG UKAZUJE NA POSLEDICE LEZIJE PROKSIMALNOG DELA LEVOG PLEXUS BRACHIALISA I MIOTOMA C6/C7,RADJENA MR VRATNOG DELA I LEVE RUKE ZAKLJUCAK JE DISKARTROZA C3-7 NIVOA BEZ KOMPROMITACIJE MEDULE UZ FORAMINALNE STENOZE.U PROJEKCIJI BRAHIJALNIH PLEKSUSA BEZ MANIFESTNIH PATOLOSKIH PROMENA.BILA SAM NA FIZIKALNOJ TERAPIJI 15 TRETMANA I U BANJI 10 NIJE MI POMOGLO,SAD JE POCELA DA ME BOLI I LEVA RUKA MOLIM VAS AKO JE NEKO IMAO SLICNO ISKUSTVO DA MI POMOGNE,HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Opis nalaza na rentgenskom snimku, MR i EMG izgledaju dosta ozbilhjno za nekoga ko je tako mlad. Ako vec dosadasnja fizikalna terapija nije pomogla, dolazi u obzir konsultacija neurologa, neurohirurga ili ortopeda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 07, 2009 7:59 pm
Postovi: 7
Lokacija: senta
hvala vam na tako brzom odgovoru,sve ove tegobe sam pocela osetiti kada sam kosila travu i osetila sam da sam preopteretila levu ruku poceo je da me boli i pecka pazuh zatim da mi zateze misice dojke,sada imam osecaj da mi je ta dojka otecena ala sve to prodje kada legnem,kako stanem na noge simptomi se vracaju prilikom istezanja sam ukljestila torakalni prsljen koji kada kazem doktoru kaze nije to vec je sve to od vratnog dela otuda i problem sa pazuhom i dojkom.4meseca mi je bila utrnuta cela leva strana sad je to proslo ali su ostale nesvestice mucnina bol u ramenu vratu i taj osecaj otecene dojke,molim vas sta vi mislite KRVNA SLIKA U REDU STITNA ZLEZDA OK PREGLED KOD KARDIOLOGA OK,JEDNA DOKTORICA JE DALA JOS JEDNU DIJAGNOZU TOS.L.SIN.SUSP.RADICULOPATHIA,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:15 pm
Postovi: 2
da li bi nekao mogao da mi objasni nalaze?MR PREGLED CERVIKALNOG SEGMENTA KICMENOG STUBA,
NACINJENI SU T1W T2W SAGITALI TOMOGRAMI CERVIKALNOG SEGMENTA KICME OD KRANIOCERVIKALNOG PRELAZA DO Th4 NIVOA KAO I T2W TRANSVERZALNI TOMOGRAMI C3-Th1 SEGMENTA.URADJENI SU I T1W-T1W-FSKORONALNI TOMOGRAMI VRATA I GORNJE APERTURE TORAKSA.
RELATIVNO ISPRAVLJENA CERVIKALNA LORDOZA,UMERENA CERVIKOTORAKALNA SKOLIOZA.ODRZAN JE KORPOREALNI POREDAK,NEMA DISLOKACIJA,VERTEBRALNIH KOLAPSA NITI ZNAKOVA INFILTRATIVNIH LEZIJA PRSLJENSKIH TELA.KICMENA MOZDINA JE NORMALNE MORFOLOGIJE,BEZ FOKALNIH ILI DIFUZNIH PATOLOSKIH PROMENA SIGNALA I BEZ SIRINGSA.NA C3-4 NIVOU SE VIDI POCETNO ANULARNO BUBRENJE IV DISKA PRACENO OBODNOM SPONDILOFITOZOM UZ REDUKCIJU PREDNJEG LIKVORSKOG PROSTORA.IV FORAMENI SUZENI OBOSTRANO.NA C4-5 SE VIDI POCETNO ANULARNO BUBRENJE IV DISKA PRACENO OBODNOM SPONDILOFITOZOM UZ REDUKCIJU PREDNJEG LIKVORSKOG PROSTORA.IV FORAMENI SUZENI OBOSTRANO.NA C5-6 SE VIDI ANULARNO BUBRENJE IV DISKA PRACENO OBODNOM SPONDILOFITOZOM UZ REDUKCIJU PREDNJEG LIKVORSKOG PROSTORA.MEDULA NIJE KOMPROMITOVANA.IV FORAMEN SUZENI OBOSTRANO VISE LEVI.NA C6-7 SE VIDI POCETNO ANULARNO BUBRENJE IV DISKA PRACENO OBODNOM SPONDILOFITOZOM UZ REDUKCIJU PREDNJEG LIKVORSKOG PROSTORA.IV FORAMENI UMERENO SUZENI OBOSTRANO VISE LEVI.
PRIKAZANE ANATOMSKO MORFOLOSKE STRUKTURE VRATA I GORNJE APERTURE TORAKSA BEZ MANIFESTNIH PATOLOSKIH PROMENA.MANJI LIMFNI CVOROVI JOGULARNE GRUPE OBOSTRANO VELICINE DO 8mm.MOLIM VAS AKO MOZE NEKO DA MI POMOGNE HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Smanjena normalna zakrivljenost vratne kicme (gledano iz profila); umerena krivina prelaska vratnog u grudni deo kicme (gledano spreda); U trecem, cetvrtom, petom i sestom medjuprsljenskom prostoru se vidi otecenost vratnog diskusa sa blaguim degenerativnim promenama; medjuprsljenski otvori su obostrano suzeni; ostali opis nalaza je uredan.
Same po sebi, ovako opisane promene ne deluju dramaticno, ali bi ipak bilo najbolje da se javite lekaru koji Vas je poslao na MR kicme za detaljnije tumacenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:15 pm
Postovi: 2
hvala vam na odgovoru.Postovani ja imam tegobe kao sto su bol u vratu cudan osecaj ispod dojke,bol u levoj ruci kao i utrnulost malog prsta.bol spazam misica koji zahvataju i dojku su prisutni samo sa leve strane,dok lezim sve prodje kako ustanem svi simptomi su prisutni,ponekad nesvestice i muka.cudan osecaj u ramenu i kljucnoj kosti,kod nas me je pregledao ortoped,fizijatar internista i nista,ovo traje vec duze vreme i ne prolazi dosta stvara nervozu i napetost.molim vas da li mozete pomoci.od lekova pijem midocalm,bromazepan 1,5mg i milgamma ali ne pomaze.blagi spazam i prisutan svakodnevo u ramenu ispod dojke i vratu,isla sam na fizikalnu ali ne pomaze,molim vas za pomoc,HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:15 pm
Postovi: 2
hvala vam na odgovoru.Postovani ja imam tegobe kao sto su bol u vratu cudan osecaj ispod dojke,bol u levoj ruci kao i utrnulost malog prsta.bol spazam misica koji zahvataju i dojku su prisutni samo sa leve strane,dok lezim sve prodje kako ustanem svi simptomi su prisutni,ponekad nesvestice i muka.cudan osecaj u ramenu i kljucnoj kosti,kod nas me je pregledao ortoped,fizijatar internista i nista,ovo traje vec duze vreme i ne prolazi dosta stvara nervozu i napetost.molim vas da li mozete pomoci.od lekova pijem midocalm,bromazepan 1,5mg i milgamma ali ne pomaze.blagi spazam i prisutan svakodnevo u ramenu ispod dojke i vratu,isla sam na fizikalnu ali ne pomaze,molim vas za pomoc,HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: