Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Heliko bakterija - terapija?
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 1:50 pm
Postovi: 13
DA li neko zna kako se efikasno leci Heliko bakterija i koliko dugo?
Citala sam da je dobar bagremov med i propolis uzimati mesec dva i bakterija se izbaci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nije to nista strasno....
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 4:03 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd/Belgrade
Pre nekoliko godina imao sam tegobe izazvane upravo delovanjem Helicobacter-pylori. Zato smatram da mogu da ti pružim neke korisne informacije.
Kao prvo, potrebno je da znaš da je ova infekcija izlečiva, vrlo brzo, ali koliko znam samo antibiotskom terapijom. Priče o „lečenju“ medom i propolisom prepusti onima koji su ti to savetovali, neka je oni tako izbacuju. Med i propolis možeš uzimati kao dodatak ishrani, za jačanje imuniteta, ali ne kao terapiju.
Pretpostavlja se da je oko 260 miliona ljudi samo na „Zapadu“ inficirano ovom bakterijom. Veliki broj osoba je nosi u sebi čitavog života, a da se ona ne aktivira, ili stvara vrlo retke i blage reakcije. Jedna od najčešćih rekacija kod ove infekcije (to je bio moj glavni simptom), jesu česte i jake mučnine, i povremeni osećaj stranog tela u grlu (to je posledica delovanja kiseline tzv refluks, koji ne mora uvek biti izazvan od Helicobacter-pylori, najčešće je to zbog ishrane).
Helicobacter-pylori se detektuje u organizmu na 3 načina
1. invazivnom metodom – gastroskopija (što je ujedno najsigurnija metoda)
2. ureaza test
3. analiza krvi (što je najmanje sigurn metod za utvrđivanje, iz više razloga)

Kod mene su tegobe trajale jako dugo, jer nije odmah postavljena prava dijagnoza. Prvo se sumnjalo na alergiju na hranu, zatim na poremećaj varenja. Tegobe, simptomi su mi bili sledeći – česte mučnine (posebno kod nekog stresa, obilnijeg oborka ili napora), gubitak apetita, spontani gubitak telesne težine, bolovi ili grčevi u stomaku (posebno sa leve strane, prema rebarnom luku), osećaj pečenja u jednjaku i preosetljivost na neke prehrmabene proizvode.
Terapija mi je trajala oko 2 nedelje, i sastojala se od lekova
• kliacil
• kontrolok
• sinacilin 500mg

Posle terapije tegobe su brzo nestale (zapravo poboljšanje se oseća već tokom same terapije, prvo počnu da nestaju mučnine).
Helicobacter-pylori se MORA lečiti jer je terapija brza, laka i jednostavna, a vrlo je uspešna, često se kombinuje sa nekom dijetom. Nakon terapije se radi ponovno kontrolni test za 6 meseci. Infkecija koja se ne leči može, nakon određenog vremena da dovede do ozbiljnih problema – refluks, čir, rak želuca ili jednjaka.
Ne znam koji se sada antibiotici upotrebljavaju za lečenje, verovatno ima novih i boljih, ali meni je pomoglo potpuno.
Trenutno, pošto kod Helicobacter-pylori postoji sklonost ka recidivu (eto kod mene posle 6 godina), ću morati da se opet testiram, jer su mi zadnjih mesec dana učestale mučnine. Ovoga puta neću čekati, kao ranije, da se stanje pogorša.
Inače infkecija može da se pokrene iz više razloga, kod mene oba puta zbog stresa (koji je ubitačan za želudac). No, razlog je potpuno nebitan, važno je da se infekcija leči, i to da se terapija počne što pre. Zašto trpeti neprijatnosti, i mučiti sebe, kada se sve uspešno i brzo sanira.
Toliko od mene, i nadam se da sam ti pomogao. Ako te nešto još zanima samo pitaj, možeš i kao privatnu poruku.

_________________
Labor omnia vincit improbus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Heliko bakterija - terapija?
PostPoslato: Sub Okt 09, 2010 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 5:58 pm
Postovi: 37
Ja sam imala silne probleme sa zeludcem i napokon sam saznala da mi je test na helico bakteriju pozitivan (da nisam citala na netu o ovome jos dugo bih se vucarala po domu zdravlja a moja doktorka se ne bi setila da mi da da uradim analizu krvi)
Prepisala mi je sinacilin na 12h po 2 kapsule, zymbaktar na 12h po 1 i contoloc 2 puta dnevno pre jela.
Ja ovaj zymbactar ne mogu da progutam nikako,a ako ga izdrobim to je toliko gorko i ja stvarno ne mogu da ga popijem...
A inace spomenula sam joj da imam poteskoca sa gutanjem tableta... Kapsule otvorim i tako ih pijem ali ono ne mogu nikako...
Zanima me da li bi ona mogla da mi promeni taj zymbaktar sa necim drugim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Heliko bakterija - terapija?
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 5:58 pm
Postovi: 37
Ima li nekog da mi odgovori??? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Heliko bakterija - terapija?
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Kapsule ne smete nikako otvarati i tako ih piti,jer one onda ne deluju,i nemojte mrviti tablete,nego ih gutajte cele.Opustite se i zamislite da nemate ništa u ustima,pa onda popijte punu čašu vode.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: