Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Metastaze dojke, pluca...
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Novi smo u svemu ovome.. radi se o mojoj mami koja je cutala o promenama na grudima.. To je sada sve uzelo maha, a mi smo sve odkrili u zadnjih nedelju dana. Sve deluje vise nego strasno, a ovo sto cu sada napisati je dijagnoza sa konzilijuma za dojke.
Nista mi nije jasno, pa se nadam da ce neko da mi prevede na srpski i da mi kaze bilo sta sto se moze uciniti.

Dg: Tu mammae permagna sin. cum meta lenticularis cutis sin. Lymphadenopathia sxille sin i effusio pleurale bill. praec dex.

potrebno je uraditi biopsiju sa PH nalazom, EHO srca sa EF i FS
.

Posto ne znam ni sta je ovo sto pise, ne znam da li je potrebno pisati jos detalja!
Hvala unapred i kuckacemo se! Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Lymphadenopathia-uvecanje limfnog cvora
biopsija sa pH se radi da se vidi da nije nesto maligno
To je sve sto znam neka vam neko od doktora malo bolje objasni ja stvarno se ne razumem u ovo.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Hvala u svakom slucaju.
Napisacu ipak ono sto znam, dok cekamo dalje analize i rezultate..
Mama ima kancer na obe dojke, na levoj je ocigledan jer je cela dojka kao kamen, metastaze se prosirila i na pluca, a sumnjaju i na plucnu maramicu, pluca su puna vode, a ima tecnost i u desnom delu stomaka. Nakon eha srca videce kakva je situacija tu.
Nju par meseci bole i ledja, mislili smo da je zbog diskus hernije, da li je moguce da je krenulo i na kicmu ili kosti, jer je mama u zadnje vreme pod bolovima, kaze da je bole ledja, kuk, slabo i tesko hoda!? :cry:
....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zao mi je
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Znam koliki je to sok, razumem koliko ti je sada tesko ali moras da izdrzis i da budes jaka sada si joj najpotrebnija, ja sam prosla kroz slicnu situaciju prosle godine....moja mama je sada,slobodno mogu da kazem dobro...jako su mi pomogli na ovom forumu...drzim vam fige


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zao mi je
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 2:56 pm
Postovi: 2
smalijana je napisao:
Znam koliki je to sok, razumem koliko ti je sada tesko ali moras da izdrzis i da budes jaka sada si joj najpotrebnija, ja sam prosla kroz slicnu situaciju prosle godine....moja mama je sada,slobodno mogu da kazem dobro...jako su mi pomogli na ovom forumu...drzim vam fige


Pozdrav, i ja imam slicnu situaciju, naime moja majka ima rak dojke sa metastazama u kostima i to skoro svim ,sve se jako brzo prosirilio. isla je na palijativno zracenje. mozes li ti da mi kazes sta su tvojoj preporucili i kako se oporavila, hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Ljudi moji, poludecu, vreme nam odmice, svaki dan mi je tako dragocen i vazan, a kod nas se nista ne desava, stojimo u mestu jer dok onaj napise uput, drugi odobre, pa cekamo konzilijum, pa zaborave da napisu sve potrebne analize, a mi mrcvarimo mamu milion puta do Nisa, Prokuplja i nazad, sa svim bolovima...
Izvinjavam se strucnim licima ovog foruma, ne mislim da budem gruba, ali sam preplasena i ocajna, priznajem.

Situacija je za sada ovakva: eho srca nije "siguran", jer na UZ se nije lepo videlo srce zbog mase na levoj dojci, uzet je isecak i cekamo i cekamo rezultate sa patologije, pa ce nam valjda vec prdloziti sta posle.

-Smalijana, drago mi je da cujem da je nekom bolje, nadam se da ces ako ti nije tesko da napises malo detalja-kako se nekad osecala, kakvu je terapiju imala, kako je podnela i kako jo je sada. Sve najbolje vam zalim.
-LECKA, kako ti se mama sada oseca, ima li bolove, da li joj terapija pomaze.. ne umem da vam opisem kako se osecam dok pisem o ovim stvarima, tesko mi je sto vidim da ima jos ljudi koji prolaze kroz ovaj kosmar.. Ljubim vas i navijam za vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 2:56 pm
Postovi: 2
mimika je napisao:
Ljudi moji, poludecu, vreme nam odmice, svaki dan mi je tako dragocen i vazan, a kod nas se nista ne desava, stojimo u mestu jer dok onaj napise uput, drugi odobre, pa cekamo konzilijum, pa zaborave da napisu sve potrebne analize, a mi mrcvarimo mamu milion puta do Nisa, Prokuplja i nazad, sa svim bolovima...
Izvinjavam se strucnim licima ovog foruma, ne mislim da budem gruba, ali sam preplasena i ocajna, priznajem.

Situacija je za sada ovakva: eho srca nije "siguran", jer na UZ se nije lepo videlo srce zbog mase na levoj dojci, uzet je isecak i cekamo i cekamo rezultate sa patologije, pa ce nam valjda vec prdloziti sta posle.

-Smalijana, drago mi je da cujem da je nekom bolje, nadam se da ces ako ti nije tesko da napises malo detalja-kako se nekad osecala, kakvu je terapiju imala, kako je podnela i kako jo je sada. Sve najbolje vam zalim.
-LECKA, kako ti se mama sada oseca, ima li bolove, da li joj terapija pomaze.. ne umem da vam opisem kako se osecam dok pisem o ovim stvarima, tesko mi je sto vidim da ima jos ljudi koji prolaze kroz ovaj kosmar.. Ljubim vas i navijam za vas!


Pozdrav svim borcima, ima nas jako puno. mama je jako lose temperatura i bolovi zadnjih dana ne prestaju mi u kuci smo ludi ne znamo sta cemo i kako pomoci. i ja sam jako lose mislim da polako ludim a okolina me samo cudno gleda i dozivljava. jeste resili sta za mamu ima li kakvih novih nalaza
pozz svima i drzite se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Stgli su rezultati sa patologije. ne znam odavde puno da kazem, veceras idem kod mojih pa cu videti, jedino znam da je HER-2 jako pozitivan.
Metastaze su svugda rasirene, dojke,ima i na plucima i izmedje 4-5 prsljena, konzilijum je predlozio hemioterapiju od ponedeljka...
Plasim se kako ce mama to podneti, ali u njenom slucaju o operaciji ne razmislju :(

Imam pitanje za one koji posete temu..
Sta moze koristiti protiv mucnina nakon terapije, jer se plasim zato sto ne moze da se sagne da povraca jer je bole ledja.
Cula sam za ZOFRAN, i neki drugi lek domace proizvodnje-ne znam sada tacno naziv, znacu veceras, koji ima isti sastav kao ovaj gorepomenuti, da li neko ima jos koji savet, preporuku...

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
LECKA, zao mi je zbog tvoje mame, ne znam sta da ti kazem, ali mi se dize kosa na glavi i od citanja. To su tako strasne stvari, a najgore je sto nam se voljeni muce u boli, a ne mozemo nikako da im pomognemo :cry:
Zelim vam sve najbolje...drzite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: metastaza dojke, pluća
PostPoslato: Sub Jul 19, 2008 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 8:33 pm
Postovi: 82
Lokacija: Tivat
Mome ocu su davali klometol protiv mučnine nakon hemioterapije i trebao je da pije dosta tekućine. Dobar je i GD 100, samo je skup. Pokušaj nešto od toga, želim ti sve najbolje, tebi i mami naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 12:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
GD100 je u stvari extrat gljive Ganoderma Lucidum tj. poznatija kao reishi, tj. sastav je "100gr proizvoda sadrži: 99,7g Ganoderma ulje i 0,3g vitamin E" sto se moze i videti na sajtu proizvodjaca SASTAV TABLETA GD-100.
Za tu gjivu se kaze da ima antivirusno i antibakterijsko dejstvo a da polisaharadi te gljive imaju i antikancerogeno dejstvo i da pomaze prilikom hemoterapija i zracenja (paznja: alternativna medicina ). Vise o samoj gljivi na http://www.reishi.co.yu/.

Ne znam koliko kosta GD100 mislim da je preko 5000 din. :o , ali znam da extrat Ganoderma Lucidum u kapsulama koji se zove reishi power kosta oko 1500 din. mesecna doza, ima da se kupi u City passage-u u Beogradu na Obilicevom vencu. A sveza gandoderma lucidum tj. reishi gljiva kosta oko 600 din. 50 grama to je doza za pravljenje caja za oko 10-dana. A vitamine E (koji je pored gandoderme sastojak GD-100) isto imate da kupite u kapsulama i kombinacijom toga i kapsula reishi power ili spremanja caja eto gaunos sastojaka koji su u GD-100.

Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Da li je neko cuo nesto o tabletama ONDASAN protiv mucnina.
Hvala svima na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ondasan
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 12:28 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Pogledaj na sledecem linku

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?p=97911


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 2:20 am
Postovi: 1
Da li neko zna nesto vise o Tarcevi izuzev onoga sto mozemo naci na internetu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 24, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 6:01 pm
Postovi: 1
Ivana_82 je napisao:
Ne znam koliko kosta GD100 mislim da je preko 5000 din. :o , ali znam da extrat Ganoderma Lucidum u kapsulama koji se zove reishi power kosta oko 1500 din. mesecna doza, ima da se kupi u City passage-u u Beogradu na Obilicevom vencu. A sveza gandoderma lucidum tj. reishi gljiva kosta oko 600 din. 50 grama to je doza za pravljenje caja za oko 10-dana. A vitamine E (koji je pored gandoderme sastojak GD-100) isto imate da kupite u kapsulama i kombinacijom toga i kapsula reishi power ili spremanja caja eto gaunos sastojaka koji su u GD-100.
Pozz!


Cao Ivana, da li znas mozda gde ima da se kupi sveza Reisi gljiva? Hvala ti unapred. Em je jeftinije a em imam vise poverenja da je to to, ne verujem mnogo ovim farmaceutima. :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: