Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bris grla
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Koliko vremena po prestanku uzimanja antibiotika treba da prodje da bi bris iz grla dao prave rezultate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Minimum nedelju dana.
Kako ti je ćerkica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 12:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Temperatura je prosla ali kasalj nikako. Brine me sto kaslje vec 9 nedelja. Sada se briga povecala jer 18-tog mora na operaciju kuka (trecu po redu) i kasalj moze da bude problem. Tako da sam resila dok sam u BGD-u da je odvedem da joj urade bris, ali to mogu tek po prestanku uzimanja antibiotika (da bih bila sigurna da je nalaz tacan). U svakom slucaju hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo spremamo se u ponedeljak da uradimo bris grla. Ima li neko predlog gde bih to na Novom Beogradu mogla da uradim?
Inace kasalj se nikako ne smiruje, popila je gomilu sirupa, antibiotika....ja vise nemam pojma sta da radim, osecam se bespomocno. Kasalj je tkz. zreo sa slajmom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 07, 2009 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
Dea, možda je trebalo odmah da uradite bris iz nosa, mi smo sa temperaturom odmah uradili , dobili antibiotik širokog spektra i nakon 4 dana imali rezultate da je u pitanju bakterija .
Sva sreća antibiotik je delovao na nju, ali sad znamo ako se vrati kako da se borimo .
Probaj sirup Prospan( ali proveri sa pedijatrom) , nama je pomogao, i lupkaj bebca po leđima da se šlajm odlepi.
Srećno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 07, 2009 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa u Nemackoj cak ni u hitnoj pomoci nisu radili bris, a kod pedijatra smo bili zbog kaslja bar tri puta. Dobila je antibiotik sirokog spektra koji je sredio temperaturu ali ne i kasalj. Prospan kao i jos tri sirupa smo popili po celu flasicu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
Kako ste sad ?
Jasno mi je, jer i mi smo kod drzavnih lekara tako prolazili, a sad redovno idemo kod privatnog, koji i koja nam ne prepisuje lek dok se ne uradi ili bris, ili krvna skika , korpokultura, u zavisnosti od stanja.
Pozdrav, nadam se da ste sad već bolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 12:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Danas posle podne nam je gotov rezultat brisa (radili smo i nos i grlo), pa cemo znati. Ona i dalje kaslje istim intenzitetom.
U Nemackoj nema privatnih i drzavnih lekara, ali ima regularnih i privatnih osiguranika. Razlika je drasticna u placanju osiguranja i na zalost ja to u trenutku ne mogu da izfinansiram.
Videcemo, prosto vise nisam pametna sta da radim, a najgore je sto kako sad stvari stoje ce operacija ipak morati da se pomera....
Jedna poznanica mi rece da joj je kod slicnog problema pomoglo kada je inhalirala dete. Sad je samo pitanje sta staviti kao inhalacionu materiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo dobili smo nalaze ima Staphylococcus aureus u nosnom brisu koji je naravno rezitentan na Amoxicillin koji je i pila kao terapiju a senzitivan na sve ostalo. Pise da je kolicina cista kultura pa sam zbunjena. Ako idemo na OP da li ova bakterija mora da se leci i da li je opasna za anesteziju (intubaciju)? U grlu pise da je nadjena normalna bakterijska flora....
Da li ovo moze da bude razlog ovako dugom kaslju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Moze,ali zasto Vam dete ne pregleda i pulmolog//alergolog?
Dok se ne izleci infekcija,dete ne moze na opnikako,ma sta vam u Nemackoj rekli.

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 11:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 7:06 pm
Postovi: 58
kako ste sad Dea, šta ste uradili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 11:00 am
Postovi: 13
Lokacija: boegrad
Dea je napisao:
Evo dobili smo nalaze ima Staphylococcus aureus u nosnom brisu koji je naravno rezitentan na Amoxicillin koji je i pila kao terapiju a senzitivan na sve ostalo. Pise da je kolicina cista kultura pa sam zbunjena. Ako idemo na OP da li ova bakterija mora da se leci i da li je opasna za anesteziju (intubaciju)? U grlu pise da je nadjena normalna bakterijska flora....
Da li ovo moze da bude razlog ovako dugom kaslju?

Dea ako ti nesto znaci ja imam dve devojcice, od 5.5 i 2.5 godine, mladja malena mi je imala probleme oko kaslja, i sada kad kaslje to je strasno za cuti. Naime ja ne znam hocu li potrefiti bas naziv ali ovde ima strucnjaka pa neka me isprave...Mala ima laringit, kako su mi objasnili neka koscica koja oko trece godine srasta i nije nista strasno ali to dok nisu otkrili bilo je strasno kad god pocne da kaslje ja dobijem stres. Setali je nema gde nisu i popila je more antibijotika i malo sta joj je pomoglo. Ali HVALA BOGU sto postoje PEDIJATRI U KIKINDI!!!!! da nije njih nista ne bi znala...Skoro smo kupili inhalator i koristimo prospan kapi.....cisto moje iskustvo.....ZELIM VAM BRZ OPORAVAK.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I ja razmisljam o inhalatoru jer cujem samo dobre stvari o tom vidu ublazavanja kaslja.
Inace trenutno me muci nesto sasvim drugo.
U brisu nosa nadjena je Staphylococcus aureus. Pedijatar u BGD sa kojim sam razgovarala kao i pedijatar ovde kod koga idemo su misljenja da je to relativno ok, da je vecina dece pokupi negde napolju i da to nije nista strasno. Nismo dobili nikakvu terapiju.... NJu strasno svrbi nosic i teze dise ali joj nos nije skroz zatvoren. Ono sto mene u ovoj prici iritira je to sto mi kazu deca to cesto imaju! Ali ta deca ne idu na OP!

Mikrobiolog sa kojim sam razgovarala ( u lab. gde smo radili bris) kaze da se sa time ne ide na OP, anesteziolog (kucni prijatelj) isto kaze da je bakt. inf. i prehlada apsolutna kontraidikacija za OP. Hirurg ortoped kod koga smo u BGD bili na konsultaciji isto kaze da dete pred OP mora da bude zdravo.

Muz veruje pedijatru misli da je moja briga nepotrebna, da lekari znaju sta rade. Ja kao majka ne mogu tako da razmisljam.
Ostalo mi je samo jos da porazgovaram sledece nedelje kad udjemo u bolnicu sa tamosnjim anesteziologom i lekarom.
S obzirom da OP ne moze da se radi bez moje saglasnosti, ako ne budem sigurna da je sve ok, spremna sam da celu pricu stopiram. Ja imam samo jedno dete i ne mogu sa njim da se kockam.
Naravno, to je izvor svakodnevnih rasprava u kuci, ali ja ostajem pri tome. Nadam se da ne gresim....
Ono sto me brine je sto ne verujem da ce se ta bakterija bez neke terapije tek tako povuci. Cini mi se da bezveze gubimo vreme. S moje strane se trudim da joj dajem sto vise vitamina da probam da joj malo dignem imuni sistem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 11:00 am
Postovi: 13
Lokacija: boegrad
:wink: Ako si takvog ubedjenja mozda treba da poslusas svoju savest, ti si ipak majka a sta god bilo detetu majka oseti bolje nego svi...Opet ne treba paniciti,slazem se sa tim da dete ako ima bilo koju bakteriju ne bi trebalo na bilo kakvu OP. Moja malena je imala isto tu bakteriju, pre nego sto je posla u vrtic pa nisu dozvolili da krene...ali mi smo tad dovili terapiju, ne secam se tacno sta je bilo u pitanju ....
Ne znam kako tamo ali ovde su ti lekari u fazonu ne dajemo terapiju ako je nesto banalno da ne kljukamo dete lekovima.....ja to ne podrzavam, jer kad god je bilo nesto banalno ispadne komplikacija na kraju...uzas!!!Da sam na tvom mestu posavetovala bih se sa jos nekim pedijatrom ili nekim strucnim....Opet ti kazem ne bih dizala frku samo ne bih ni pustila da to tako prodje..Ovo sto sam ti rekla za kapi prospana nemoze da skodi detetu samo treba videti koju kolicinu upotrebljavati zbog starosti deteta i kilaze...ja koristim nekoliko kapi sa fizijoloskim rastvorom tako su mi rekli ali je savet od pedijatra. Najbolje je tako. Mada sam ja po prirodi mnogo nezgodna majka jer moja majka je zrdavstveni radnik u penziji i citav zivot je radila u zdravstvu, i uglavnom kad odvedem decu kod lekara gledaju me bledo, valjda im to sve vredja sujetu uglavnom znam sta je detetu samo odem da ih ne bih lecila na svoju ruku. I obavezno se posavetujem sa majkom i nekim od vec pomenutih lekara za misljenje pre nego sto odem.Veruj mi lakse mi je da spakujem decu i odvezem ih u kikindu koja mi je 150 km nego da ih odvedem u batajnici u dom zdravlja! jer mi se vec vise put desilo da nije adekvatna terapija ili da je detetu sasvim nesto drugo sto ovde nisu ni predpostavili.....Treba biti oprezan....Javi mi kako ste prosli molim te ja vam stvarno zelim da ozdravite :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 11:00 am
Postovi: 13
Lokacija: boegrad
:wink: Ako si takvog ubedjenja mozda treba da poslusas svoju savest, ti si ipak majka a sta god bilo detetu majka oseti bolje nego svi...Opet ne treba paniciti,slazem se sa tim da dete ako ima bilo koju bakteriju ne bi trebalo na bilo kakvu OP. Moja malena je imala isto tu bakteriju, pre nego sto je posla u vrtic pa nisu dozvolili da krene...ali mi smo tad dovili terapiju, ne secam se tacno sta je bilo u pitanju ....
Ne znam kako tamo ali ovde su ti lekari u fazonu ne dajemo terapiju ako je nesto banalno da ne kljukamo dete lekovima.....ja to ne podrzavam, jer kad god je bilo nesto banalno ispadne komplikacija na kraju...uzas!!!Da sam na tvom mestu posavetovala bih se sa jos nekim pedijatrom ili nekim strucnim....Opet ti kazem ne bih dizala frku samo ne bih ni pustila da to tako prodje..Ovo sto sam ti rekla za kapi prospana nemoze da skodi detetu samo treba videti koju kolicinu upotrebljavati zbog starosti deteta i kilaze...ja koristim nekoliko kapi sa fizijoloskim rastvorom tako su mi rekli ali je savet od pedijatra. Najbolje je tako. Mada sam ja po prirodi mnogo nezgodna majka jer moja majka je zrdavstveni radnik u penziji i citav zivot je radila u zdravstvu, i uglavnom kad odvedem decu kod lekara gledaju me bledo, valjda im to sve vredja sujetu uglavnom znam sta je detetu samo odem da ih ne bih lecila na svoju ruku. I obavezno se posavetujem sa majkom i nekim od vec pomenutih lekara za misljenje pre nego sto odem.Veruj mi lakse mi je da spakujem decu i odvezem ih u kikindu koja mi je 150 km nego da ih odvedem u batajnici u dom zdravlja! jer mi se vec vise put desilo da nije adekvatna terapija ili da je detetu sasvim nesto drugo sto ovde nisu ni predpostavili.....Treba biti oprezan....Javi mi kako ste prosli molim te ja vam stvarno zelim da ozdravite :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: