Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Laboratorije u Beogradu
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 05, 2006 11:35 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Moje pitanje je sledece: koja ambulanta (laboratorija) u Beogradu se pokazala kao najbolja? Ja sam do sada radila analize u poliklinici "Dr. Ristica" na NBG, ali sam sigurna da je neka od ovih namenjenih bas za to mozda bolja... kao sto je Hexolab recimo?

Zanimaju me vasa iskustva, jer bi trebalo da uradim kompletnu krvnu sliku.
Sta je potrebno naglasiti da bi se dobio nalaz i za stanje stitne zlezde?
I licno me zanima sta bi doktori sa ovog foruma preporucili jos da se uradi mimo standardne analize? Na sta da se obrati paznja? Kao na primer, za stitnu zlezdu, znam da to treba posebno naglasiti...

PS ako vec postoji negde tema o ovome, ja se izvinjavam ali nisam mogla nigde da pronadjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Sto se tice izbora Laboratorije to je na tebi daodlucis,mada je preporuka da se rade analize u jednoj laboratoriji jer ako i ta laboratorija gresi (rezultate analiza ) ona uvek isto gresi ,ali dobijeni rezultati mogu sluziti za pracenje terapije a ovako cas u jednoj cas u drugoj nije preporucljivo jer zavisi i koja laboratorija koje i cije reagense i metode analize koristi.No moze se proveriti i u drugoj.
Privatnih Laboratorija ima dosta po Beogradu(BioMedica,Labea,Hexalab,....) i uglavnom su sve oprepljene savremenim analizatorima.Kako kazes kompletnu krvnu sliku:Uglavnom sve laboratorije imaju hematoloske brojace koje analiziraju 15-18 krvnih parametara.
Za stitnuzlezdu treba ti uraditi hormonalni status stitne zlezde odnosno sledece analize (ovo je kompletno): T3 T4 TSH AntiTgAt AntiTpo fT3 fT4 pa ako neki od rezultata bude van referentnih vrednosti (uglavnom se nalaze u zagradi pored rezultata) savetuj se sa lekarom i uradi eventualno ultra zvuk stitne zlezde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 09, 2006 8:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Za štitnu žlezdu TSH, T3 i T4 ( dovoljno za prvi skrining, a ako se ukaže potreba i za drugim analizama lekar će vam ih reći)
Za kompletnu krvnu sliku KKS sve laboratorije rade iste parametre (bar koliko ja znam), samo im kažete da želite KKS.
Da li ste mislili i na biohemijske analize (glukoza, urea, kreatinin...) pod tim kompletna krvna slika?
Verovatno će drugi znati bolje da vas posavetuju u vezi sa izborom laboratorije, jer smo moja porodica i ja uvek koristili usluge jedne laboratorije, laboratorije Heksalab, ne zato što je Heksalab bolji (a nije ni gori) od drugih, već zato što nam je najbliži. Komfor nam je bio jedini kriterijum pri izboru laboratorije. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laboratorije u Beogradu
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 12:43 am
Postovi: 4
[quote="aleksandra74"]Moje pitanje je sledece: koja ambulanta (laboratorija) u Beogradu se pokazala kao najbolja? Ja sam do sada radila analize u poliklinici "Dr. Ristica" na NBG, ali sam sigurna da je neka od ovih namenjenih bas za to mozda bolja... kao sto je Hexolab recimo?

Zanimaju me vasa iskustva, jer bi trebalo da uradim kompletnu krvnu sliku.
Sta je potrebno naglasiti da bi se dobio nalaz i za stanje stitne zlezde?
I licno me zanima sta bi doktori sa ovog foruma preporucili jos da se uradi mimo standardne analize? Na sta da se obrati paznja? Kao na primer, za stitnu zlezdu, znam da to treba posebno naglasiti...

PS ako vec postoji negde tema o ovome, ja se izvinjavam ali nisam m
Nije losa konzilijum laboratorija.nikako nemoj ici u extralab


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Extralab - UZAS
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:20 pm
Postovi: 1
Eh, da ranije videh ovaj forum i post...

Ja sam naivno odveo dete i dao bris grla (najobičnija stvar) i očekivao za par dana (2-3 max.) rezultate, koji nisu stigli. Onda sam morao da zovem telefonom, 3 dana posle, bez rezultata, pa onda ponovo, 5 dana nakon toga... sad čekam da vidim šta će da smisle i da mi jave - ono što je najgore, čak i kad dobijem rezultate, neću biti siguran da li su zaista pravi??? Šta ako su izgubili ili zaturili epruvetu ili ko zna šta je bilo...

Dakle, NIKAKO ExtraLab (bez obzira koliko najšminkano delovali)

Vlada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Ne znam koja je najbolja, ali znam da mnoge drzavne klinike priznaju cak i za operacije analize iz Konziluijuma (u ulici Svetog Save).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 9:31 am
Postovi: 2
Sve laboratorije mozete pronaci ovde: http://www.yellowpages.rs/search/simple ... boratorije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: