Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako najlakse do trudnoce
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 1:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
Imam 29 god, planiramo bebu, vec nekoliko meseci pokusavamo, ali ne ide. Ciklus mi je najredovniji moguci, na svakih 28 dana, ovulacija veoma ocigledna sa svim pratecim simptomima, dogadja se uvek 8-9 dana ciklusa.Nikad nisam imala vecih ginekoloskih problema, tek poneka bakterija koje sam se brzo resavala.
Smatram da smo i muz i ja zdravi. Ono sto me interesuje je- moze li neko da nam iz sopstvenog iskustva da neki savet kako je najlakse doci do trudnoce( uz redovne krevetske aktivnosti, naravno :wink: .)
Dobar, prijateljski, narodski savet bi nam dobro dosao.
ps. nismo pod stresom, jos uvek opusteni, nema panike, uostalom, tek smo poceli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Draga Marry,
sem saveta da se ne opterecujete mnogo oko trudnoce ( a vidim da ste i vi toga svesni ) mozda jos da uradite i inseminaciju jer ja nisam mogla da ostanem u drugom stanju da kazem prirodnim putem jer stvaram neka antitela... e pa, odmah posle prve inseminacije ostala sam u drugom stanju. Naravno, ima zena koje pokusavaju sa inseminacijom i po deset puta ali koliko sam cula ona obicno uspeva u prva 3-4 puta.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 11:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Draga Marry,
Koliko sam ja upoznata, mislim da ne treba paniciti prvih godinu dana, ukoliko imate redovne sexualne odnose.
Ako ni posle toga ne dodje do zeljene trudnoce, onda sledi niz pregleda. Mislim da imas ovde na forumu temu o tome, pa pogledaj.
Za sada se opusti i uzivaj! I sve ce biti ok.
SRECNO! :D
Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 9:20 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Draga Marry,
to sto imas menstruaciju uredno svakog meseca ne znaci i da imas ovulaciju...ako se vasi pokusaji da dobijete bebu produze na godinu dana bez uspeha, tek tada se obratite za strucnu pomoc.Iz licnog iskustva ti kazem da nista nije ne resivo i ne izlecivo...Vecina stvari polazi iz glave...samo se opusti i ne razmisljaj mnogo i beba ce doci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 4:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Strpljenje...bar godinu, pa i dvije...nema razloga za bilo kakva ispitavanja sad, a za narodske savjete...ce se javiti narod.
Javite se kada test na trudnocu bude pozitivan.
POzdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 1:52 pm
Postovi: 73
Narod kaze -samo strpljenja .
Opusti se i uzivaj. Ponekad mi se cini stvarno istinita ona ozreka da se deca ``prave`` u glavi``, a da je ``ono dole`` samo usluzni organ. Znam da nauka kaze suprotno, ali...
Mislim da za sada nemas razloga za brigu i da bi ste se, ako u ovom trenutku krenete na ispitivanja , samo opteretili dijagnozom steriliteta . A onda krecu beskrajne analize, jos ako naletite na lekara kome treba zamorce za nove lekove i metode, pa vas naplasi svim i svacim, ...
Sacuvajte osmeh i volite se ``nako``, uzivancije radi! I eto bebe. I one lepe muke tipa gde cu da stavim krevetac, mora li bas toliko benkica, cucli, itd, itd...
Veliki pozdrav,
Dasa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: