Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izbacivanje viska vode iz organizma???
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Dobar dance svima!!!
MOlim za savet
U 7 mesecu sam trudnoce, i puna sam vode.
Htela bih pokusati sa nekim prirodnim cajevima ili sokovima za izbacivanje viska vode iz organizma.
Izbacila sam sve suhomesnate proizvode iz ishrane, i na mim smanjila unos soli preko rucka kojeg kuvam porodici (npr. kas vegete na pun lonac supe).
Nije mi jasno zasto mi je doktor preporucio da moram izbaciti i mlecne proizvode preko 1,6% mm, obozavam mleko, jogurt, sir, pavlaku...
Jedem musle, keks, griz, palentu za dorucak, unosim dosta voca i povrca, ali sam nakon toga i dalje gladna, ne utoli mi glad... Ne znam da li je to podsvesno... Verovatno jeste...
Pa sta mi savetujete? Jel imaju neki prirodni cajevi i sokovi da mi pripomognu ili samo dijeta i to je to?

Unapred hvala!!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 3:36 pm
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ja znam za zeleni caj, ali nisam sigurna da li je to ok u trudnoci. Mada, da sam na tvom mestu, znas kako bi me brinula ta voda.... Uzivaj u trudnoci, a za liniju brini kad se beba rodi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Joj, nemoj molim te misliti da mi je problem linija !!!!
Ni slucajno!!!
Imam vec dete od 2 godine i to od mene zahteva da ispunjavam odredjene obaveze, a ne da lezim u krevetu, a ruke i noge mi toliko nateknu da ne mogu da stojim, a rukama ne mogu nista da drzim, ne mogu da skupim saku u pesnicu, nemam osecaj drzanja, a da ne spominjem bol i umor.
Pa ako ima jos neki predlog, bila bih zahvalna!!!

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 9:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
U prvoj trudnoci sam imala isti problem :-?
Iako je bilo daaavnooo :wink: secam se da mi je dr zabranio i trunku soli! Dakle, ni vegeta...jer to ti je skoro sama so. Pozz :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 3:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Jeste se konsultovali sa vasim doktorom?!

U knjizi "Kako se najlakse ugojiti ili oslabiti"-G.Nazarova jedan od osnovnih koraka je osloboditi organizam od viska nakupljenih soli, sto je obicno uzrok nakupljanja vode u organizmu, te autor preporucuje:
-izbacivanje soli,suhomesnatih proizvoda,mesa,smanjiti unos mleka
-obazrivo koristiti spanac i blitvu,cija prekomerna upotreba izaziva talozenje soli u organizmu,zbog bogatog sadrzaja oksalne kiseline!
-iskljuciti mineralnu vodu
-piti najmanje 1.5l-2l vode ili kvalitetne tecnosti!
-ciscenje glinom od viska soli
-upotreba lanenog ulja isto pomaze u oslobadjanju od viska soli(1 kasikica po dva puta dnevno).
Valjda ce biti od neke pomoci! Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Da, konsultovala sam se sa doktorom, on isto preporucuje takoreci dijetu.
SVe bez soli. Ja se maksimalno trudim, ali nisam bas potpuno poslusna trudnica. Kako kuvam tako dodam u rucak malko vegete, a ostali ukucani dodatno dosoljavaju.
Pijem dosta mleka, voda mi je postala nekako otuzna, ali nije problem, probacemo sa vodom, svaki dan litru, litru ipo, to mislim da ce biti dosta.
U svakom slucaju, hvala puno.
Mislila sam da postoji neki caj od necega ili sok, kao duaretik (valjda se tako kaze) za izbacivanje vode. Ako ima neko preporuku, bila bih zahvalna...

Unapred hvala.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Ne znam da li smete da pijete, neke od lekova kao sto je Hemopres, raspitajte se. Znam da je celer izuzetno dobar diuretik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 5:04 pm
Postovi: 1
Caj od lista breze je izuzetan diuretik,ja sam ga koristila pre par dana i mogu vam reci da je odlican :) Jedino se raspitajte da li smete da ga pijete posto ste u drugom stanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbacivanje viska vode iz organizma???
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 1:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Imam problem sa viskom vazduha u organizmu a neko mi je pomenuo da to moze imati veze i sa viskom tecnosti -kad sam napomrenuo da manje tegoba imam kad spavam na visokom jastuku-ustvari kad sam dosta podignut-moje tegobe se smanjuju kao sto su bolovi ispod rebara-na sve strane promenjivo i lakse disem-inace kad uzdahnem duboko bole me rebra -neki period na jednom mestu pa se preseli i kad pritiskam tu -obicno podrignem i bude mi lakse--a udah bude nekako isprekidan-zalio sam se i doktoru pa snimao pluca pa nista-kazu sve je ok-mozda na nervnoj bazi-pa isao kod neuropsihijatra pa sad uzimam bromazepam i eglonil a inace imam kolitis i to uporedo uzimam lekove..NEKA VECA POBOLJSANJA NE VIDIM-
Sad me buni to sa viskom tecnosti i napominjem da nisam debeo i da ne vidim da igde imam oteceno.
STA BI MOGLO DA BUDE????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: