Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: svrab u predelu cmara
PostPoslato: Čet Jan 26, 2006 2:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
1.zanima me da li je ovo neki simptom u zadnje vreme osecam svrab?

2. na repu kicme mi je koza malo tamna (kao da je masnica )i malo hrapava (kao da je isusena) ponekad svrbi i pecka to mi je vec god.dana i ne menja se.probao sam pantenol samo zbog estetike koze al ne pomaze,ne znam od cega bi to moglo biti?(mislio sam da je zbog trbusnjaka koje radim na tvrdoj podlozi pa sam prestao ali niista se ne menja)pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 26, 2006 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Ja takodje u poslednje vreme osecam peckanje ali sluzokoze anusa tj. ulaza u rektum. Primecujem da mi je taj deo sluzokoze suv, i imam kao neke sitne posekotine, kao da je noktom zaderano (a nije!). Pogotovo me prilikom defekacije pecka, a osim toga retko. Hemoroidi, koliko vidim, nisu, niti imam drugih promena osim tih ranica. Drugih tegoba, tipa -bolovi u stomaku, mucnine, temperatura... nemam. Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok tome (jer mi se cini da mi usled naprezanja a posto je suva, koza puca), i osim stolice sta jos treba analizirati? Neka dobra krema za preporuku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 8:46 pm
Postovi: 46
Jody, imamo isti problem, + malo krvi na wc papiru posle velike nuzde! ako si saznao sta je u pitanju, javljaj.pozrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 4:43 pm
Postovi: 22
Mislim da sam takve simptome procitao kod pitanja "male decije gliste" proverite :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Ma kakve decije gliste! Ne verujem da su neki paraziti.... elem, doktor mi je prepisao hepatrombin 7 dana ujutru i uvece da stavljam i nakon toga mi se dosta smirilo, ali opet se pojavljuje mada dosta manje. Time je ustvari otklonjena samo posledica a ne i uzrok... Nesto isusuje sluzokozu, mozda je alergija na nesto sto unosimo u organizam a opet mozda je i bakterija... Ipak treba analizirati stolicu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa to ima i svoj latinski naziv :Fisura ani.
Kakve su vam stolice?Tvrde ili normalne...to zavisi od ishrane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Eto, sad smo i imenovali stanje, jos samo da ga izlecimo! :wink: Sa stolicom nemam problema, uglavnom je mekana.. Sto se ishrane tice, ne jedm ljuto vec kuvano bez zaprski, dosta voca i tecnosti, tako da ne verujem da je ishrana u pitanju. Mada, pijem dosta kafe..... i pusim..... mozda je od toga!? Ako je neko imao slicno iskustvo i izlecio te fisure neka se javi. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 6:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
To su samo hemoroidi, neces ih se tako lako resiti ali budi uporan higijenom i mastima.


Kod:
    @masja:
na repu kicme mi je koza malo tamna (kao da je masnica )i malo hrapava (kao da je isusena) ponekad svrbi i pecka to mi je vec god.dana i ne menja se.[quote]

To bi mogla biti pilonidalna cista ali ...[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Tegobe poreklom od hemoroida najbolje se saniraju striktnom higijenom. Posle odlaska u WC treba da se opereš sapunom i toplom vodom, znači toalet papir sam nije dovoljan.
Posle toga možeš da staviš neku mast koja će da zaštiti kožu od vlaženja. Tebi se zbog zapaljenja čini da ti je koža suva ali ne može da bude takva zbog posebnih znojnih i lojnih žlezda koje se tu nalaze.
Dobre su prirodne masti kao npr. Plantaderm, on sadrži cink oksid koji deluje antiseptički, a ima i ekstrakte raznih biljaka koje povoljno deluju na upale. U apoteci možeš da pitaš i za druge preparate, ima ih dosta, a svi na bazi biljaka, posebno nevena i gaveza bi trebalo da su dobri. Vodi računa kad stavljaš masti da ne preteraš jer se na telesnoj temperaturi razlivaju pa možeš da isprljaš veš.
To što si gledao i nisi video hemoroide ne znači da ih nemaš. Nije loše da odeš kod nekog specijaliste koji se time bavi, jer hemoroidi prvog i drugog stepena mogu lako da se reše podvezivanjem ili ubacivanjem sredstva od kojeg se skvrče i otpadnu (to se zove sklerozacija). Ako slučajno uznapreduju onda je lečenje malo komplikovanije, pa ih bolje, ako možeš, reši na vreme.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 8:46 pm
Postovi: 46
nemam osiguranje i trenutno se uzdam u vas :)
imam 27 god., devojka sam, cini mi se da obracam paznju na higijenu(devojka)- odakle meni hemoroidi ili fisura a.??? kom e da se obratim za pregled? pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Fisura ani kod dece
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Moj sin je sa 3 godine imao analnu fisuru ,koja zapravo izgleda kao da je neko rascepio sluzokozu rektuma.Primetila sam da je ona nastala posle uzimanja vece doze antibiotika.Cesto je bolovao od upale usiju,a alergican je na Penicilin ,pa je morao da pije Eritromicin i Hemomicin koji su inace stetni za stomak. Vodili smo ga u Tirsovu kod pedijatra-gastroenterologa .Posumnjala je na parazite koji nisu bili izolovani iz stolice,ali je ipak popio Soltrik sirup (sirup protiv glista) i prepisala mu je Faktu mast koja se maze na obolelo mesto. Sve to je za njega bilo veoma bolno,peklo ga je prilikom odlaska na nosu,cak jedno vreme nije hteo ni da ide,vec se suzdrzavao. Vodili smo ga dvaput kod hirurga i rektalnim pregledom nista nije ustanovljeno.Sve to se samo po sebi smirilo tek posle godinu i po dana. Higijena,mazanje mastima,pravilna ishrana i izbegavaje antibiotika (oralno) uspeli su da izlece bolnu analnu fisuru.
Savet- trebalo bi sve proveriti:stolicu na parazite,uraditi perianalni bris,i obratiti se hirurgu koji ce pregledom utvrditi da nema nekih drugih promena unutar samog rektuma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Da li neko zna kako izgledaju unutrasnji hemoroidi?
Primetila sam otprilike 1cm od pocetka sluzokoze anusa (prema rektumu) kao da na jednom od tih nabora imam malo izduzenje (2-3mm u sirinu i duzinu) koje je malo svetlije od sluzokoze i malo tvrdje (ne puno).
E sad mene zanima da li su to hemoroidi, posto sam negde citala da unutrasnji ne izgledaju vec se samo uvecaju vene?!?!
Ako neko zna.....
Inace dr mi je rekao da su to hemoroidi (po mom opisu, ali nije me pregledao niti poslao kod hirurga), dao mi faktu i rekao da pazim na ishranu...koja mi je inace uvek bila ok.
I dalje, ponekad, imam to zarenje prilikom nuzde (ali ne i svrab)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 18, 2006 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
drarko je napisao:
To su samo hemoroidi, neces ih se tako lako resiti ali budi uporan higijenom i mastima.


Kod:
    @masja:
na repu kicme mi je koza malo tamna (kao da je masnica )i malo hrapava (kao da je isusena) ponekad svrbi i pecka to mi je vec god.dana i ne menja se.[quote]

To bi mogla biti pilonidalna cista ali ...[/quote]




unutrasnji hemoroidi?nisam znao za to jel bolje da se obratim lekaru ili da probam sa mastima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 18, 2006 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Samo da znate da hemoroidi mogu da se pojave i od dugog stajanja,hodanja,a i od sedenja na hladnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 10:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Citiraj:
jel bolje da se obratim lekaru ili da probam sa mastima?


Ako se obratis lekaru dobices antihemoroidalne masti tako da ....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: