Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 7:50 pm
Postovi: 8
A na sta jos moze da ukazuje povecani ft3 osim na hipertireozu? Treba da uradim eho stitne zlezde.Da li povecan ft3 moze da bude uzrokovan nekim cistama na stitnoj zlezdi ili tumorima? Kako se leci hipertireoza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 7:50 pm
Postovi: 8
htela sam jos nesto da pitam pa ako neko ume da mi pojasni. Dr. opste prakse na uputu za eho stitne zlezde napisala mi je sledece Struma atoxica alia specificata. Sta ovo znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 9:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
iiglica je napisao:
A na sta jos moze da ukazuje povecani ft3 osim na hipertireozu? Treba da uradim eho stitne zlezde.Da li povecan ft3 moze da bude uzrokovan nekim cistama na stitnoj zlezdi ili tumorima? Kako se leci hipertireoza?

Bez drugih nalaza ne moze ni na sta.Zavisi od vrste hipertiroze i vrednosti hormona,sto ce se znatipozavrsetku dijagnostike...Netoksicno uvecanje stitne zlezde bukvalno,tj.Struma bez drasticno uvecanih vrednosti hormona.

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 9:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
sanja231 je napisao:
Hvala puno! Mlada sam, imam svega 20 godina pa sam se bas uplasila. Dosta sam osetljiva i tesko mi je palo odvajanje od roditelja kada sam krenula na fakultet. Sve u svemu nadam se da nije nista ozbiljno s obzirom da su mi ostali rezultati ok. Ponovicu analizu za nekih 15ak dana pa cu videti sta ce biti. :wink:

stres naravno moze biti okidac za sve ovo,ali one analize su neophodne da bi se videlo sta dalje!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: T4 -
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 9:16 pm
Postovi: 1
T4 56,9 dozvoljeno 58-161

Da li može neko da mi odgovori odnosno protumači šta to znači.

Imam preterano znojenje i drhtanje ruku.

Ranije nisam imala takvih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moze
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Verovatno ste vec duze imli Hashimoto tireoidit pa su vrednost hormona varirale.Sada ste u hipotireozi,tj.,nema ih dovoljno.Da bi se tcno definisaalo da li je samo to u pitanju,Obavezno uradite ft3,ft4,tsh,pth i jonizovani kalcijum,kao i eho stitne zlezde,pa se javite lekaru radi dobijanja supstitucione teerapije.

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 4:47 pm
Postovi: 3
Imam problem a neznam kome bih se obratila Posumnjali su da imam hormonske poremecaje i naravno poslali su me da proverim. TSH mi je 10.5 i poslali me kod endokrinologa(valjda sam napisala ispravno )i zakazali su mi za mesec dana. Osecam se umorno i brzo se zamaram,iz cista mira pocinje ubrzano srce da mi kuca i zuji mi u usima. Ponekad to traje 2-3 dana a narednih,recimo,2 nedelje nista.
Neznam koliko je bitno da pomenem da sam se u roku od 3 meseca ugojila 30 kg i da nikako ne mogu da povratim staru tezinu.
Moja baba ima problem sa stitnom zlezdom i znam da pije neke lekove- cula sam da je to nasledno.
Zanima me da li i ja imam isti problem i koliko je stvar ozbiljna.
unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ozbiljna
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 10:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Nemojte da cekate tih mesec dana,treba Vam hitno supstituciona terapija,da bi se nadoknadili hormoni stitne zlezde koji Vam fale ,dodatne analize da bi se utvdilo zasto Vam fale.
Bolest se leci u potpunosti,a nelecena moze dovesti do ozbiljnih problema.pa i smrti...

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2002 2:00 am
Postovi: 2
Imam 20 godina, pre tri godine mi je u desnom reznju stitne zlezde identifikovan nodus, velicine 13 mm. U poslednje vreme imala sam puno stresnih situacija i na poslednjem ultrazvuku struma nodus je bio 17 mm, tireolobulin mi je 64.7 (68), hormoni su mi u normali, ali nodus raste. Imam bolove u kostima, mada su mi svi reumatski nalazi u redu, a kalcijum mi je na gornjoj granici 2.5. Zamolila bih vas da mi date savet kako da postupim dalje, kom doktoru da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
sladja je napisao:
Imam 20 godina, pre tri godine mi je u desnom reznju stitne zlezde identifikovan nodus, velicine 13 mm. U poslednje vreme imala sam puno stresnih situacija i na poslednjem ultrazvuku struma nodus je bio 17 mm, tireolobulin mi je 64.7 (68), hormoni su mi u normali, ali nodus raste. Imam bolove u kostima, mada su mi svi reumatski nalazi u redu, a kalcijum mi je na gornjoj granici 2.5. Zamolila bih vas da mi date savet kako da postupim dalje, kom doktoru da se obratim?

Endokrinologu da bi se proverile parastitne zlezde.Kakva je alkalna fosfataza?

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 4:47 pm
Postovi: 3
poslali su me ponovo da uradim analize -TSH mi je bio 10.5 a sada je 3.5.
simptomi su ostali isti a po rezultatima se vidi da sam dobro. neznam vise sta da radim posto mi svi kazu da sam dobro a ne osecam se tako.
da li neko moze da mi kaze sta da radim i kome da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 11:06 am
Postovi: 9
Evo i ja da dodam nesto o HIPERTIREOZI. Ja je imam. T3 - 8.7, T4 268, TSH 0,004. Dobila sam terapiju - Tiastat i Propanolol. Krenula sam kod lekara zbog glavobolje, bila kod Reumatologa, Fizijatra, Neurologa, uradila analize krvi, EEG, snimala vratni deo kičme da bi na kraju neurolog posumnjao na štitnu žlezdu i poslao me da uradim hormone, i evo gde sam sada. Dobila sam terapiju i ohrabrenje da nije ništa strašno i da se leči. Ipak, nije mi sve jedno. Simptome koje sam imala - nervozu, drhtanje ruku (kao da imam 80g), česte stolice, preterano znojenje, nepodnošenje ovog vremena, ubrzan rad srca i lupanje čak i prilikom najmanjeg napora, povišen pritisak i povrh svega uzasne, svakodnevne glavobolje.
Eto i mog iskustva, nadam se da cu nekom pomoći i da cete izvući neku pouku. POZDRAV SVIMA I DRZITE SE (to naravno znači i za mene) :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 11:35 pm
Postovi: 1
Stitasta zlezda u celini difuzno uvecana i polinodozno izmenjena .Nodusi mestimicno konfluiraju. U levom lobusu vise manjih nodusa od kojih ji najveci promera 11milimetara. Dominantan nodus u desnom lobusu je promera 16 puta 11 milimetara, znatno cisticno degenerisan.

HORMONI
T4 u serumu 9,9
T3 u serumu 1,.6
S-TSH u serumu 0.1

Molim Vas za vase misljenje i savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Draga Larisa, šaljem Vam već treći put poruku, nešto mi ne ide slanje poruka, ako dobijete sve poruke, nemojte se ljutiti...
Molim Vas da pomoć u vezi moje ćerke koja ima 8 godina i danas sam primetila da joj je desna dojka oko bradavice malo otečena, bradavica je tamnije braon boje, dok je leva strana ravna i bradavica je bleda, skoro bela. Ona neće da priča o tome, ne dozvoljava da ja to pogledam, tvrdi da je ništa ne boli, jako je stidljiva i ne mogu tačno da kažem od kada je ta promena nastala, jer kada je kupam ona se neprestano migolji, pokriva rukama grudi... Znam da je na početku puberteta ali sam jako zabrinuta pošto je do sada uvek bila zdrava, bez ikakvih problema. Maljavost joj je normalna, po rukama,nogama i genitalijama i nema tu ništa neobično. Jako mi treba Vaša pomoć jer hoću da siđem sa pameti... Tražeći po internetu sličan problem, pročitala sam da lekar preporučuje ultrazvuk i odlazak dečijem endokrinologu, ali mi takvog nemamo u Kikindi, pa mi preporučite gde da se obratim.
Puno Vas pozdravljam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 9:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Nisam dugo bila na net/u, a vasu pp nisam dobila.Dete mora da uradi Eho dojki i to kod kompetentnog strucnjaka,najbolje su edukovani ljudi koji rade sa onkoloskim pacijentima,nikako ne insnuiram da Vase dete ima malignitet,vec oni najbolje rade.Takodje morace da uradi kompletne analize hormona sa dnevnim profilom prolaktina i da poseti decjeg ginekologa.,hirurga i endokrinologa.Mnogo lici na zapusen kanal mlecne zlezde,moze dase javi kod ranijeg pocetka puberteta kod devojcijca,ili posledicu nekog udarcana fizickom,ali se nikako ne sme zanemariti,i ona mora da uradi sve preglede...Moj predlog,ako to ne rade u Kikindi,je da privatno uradite bar eho dojki u Kamenici,kod nekog ko se time bavi,ako Vam ne da pedijatar uput,kao i profil prolaktina,a ako Vam da uput super.Ostali pregledi po uputu pedijatra(ginekolog i endkrinolog)
pozdrav!
Javite kako je proslo!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: