Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kasnjenej menstracije - Cena testova za trudnocu
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 5:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
(Mrgudova supruga pise) :)

Ovo je moj problem... Do novembra 2008. pila sam pilule za kontracepciju, nakon cega sam prestala. Od tada kao sredstvo kontracepcije koristimo kondom. Prva menstruacija nakon prestanka uzimanja pilula dosla je nakon 37 dana (tj. ciklus je bio toliko dug). Nakon toga se cinilo da se stabilizovalo. Medjutim, u februaru uopste nisam dobila emstruaciju, da bih je dobila 1. marta, a nakon toga 19. marta. Od tada nisam imala menstruaciju.

Kao sto sam vec rekla, koristimo kondome kao kotracepciju, apsolutno uvek, cak pazimo da ne dodje do ejakulacije untura u vreme pretpostavljenih plodnih dana. Ipak, ja vec panicim da nisam u drugom stanju (ma proverili smo da li je pukao kondom, ali da li smo proverili? Da li je ejakulirao u blizini vagine pa se nisam dobro obrisala?)- takve stvari, sama sam sebi kao tinejdzarka od 15 godina koja bi dosla ovde da postavi pitanej da li je trudna. Kazem, imamoz asticene odnose ali pocinjem da paranoisem.

Inace imam mnogo obaveza (ucim do kasno u noc) a i muce me prolecne alergije, pa me ovo samo dodatno onespokojava.

Sad, pretpostavljam da je prvi korak test na trudnocu pa odlazak kod ginekologa. Da li mzoete da mi kazete koliko kostaju kucni testovi i da li je jeftinije kupiti ga u apoteci ili raditi u Domu zdravlja, jer apsolutno nismo pri novcu.

PS-Kad vec psotavljam temu, nek se i izjadam... Da li mozda imate ideju zbog cega mi kasni menstruacija, da li mzoe biti zbog prestanka uzimanja pilula?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 5:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
I da, izvinjavam se na ocajnom kucanju i slovnim greskama, 5 i 45 je ujutru. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Testovi nisu skupi,ima ih dosta na trzistu!Ne drzi me za rec ali mislim da sam ja platila oko 200 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Hvala na odgovoru! 200 din i nije tako skupo, iz nekog razloga sam mislila da je mnogo vise.

Danas sam primetila da mi polako krece menstruacija, tako da trudnoca nije bila razlog kasnjenja. U svkaom slucaju moram da odem kod ginekologa jer se vec drugi put desava da jednom dobijem na 42 dana a sledeci put na 20.

Treba da otvorim karton u Siminoj, jer vise nemam prava da se lecim u Studentskoj poliklinici.

Jos jednom hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 30, 2009 9:19 pm
Postovi: 128
Poremecaj ciklusa je najverovatnije posledica prestanka koriscenja pilula.Zasto ste uopste prestali da ih pijete kada vec nemate nameru da ostanete u drugom stanju?Takodje mislim da stres uveliko doprinosi poremecaju ciklusa.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
idi u laboratoriju i uradi test iz krvi. kosta oko 400din, a mnogo je pouzdaniji od urina.

pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
ibi-ibi je napisao:
Poremecaj ciklusa je najverovatnije posledica prestanka koriscenja pilula.Zasto ste uopste prestali da ih pijete kada vec nemate nameru da ostanete u drugom stanju?Takodje mislim da stres uveliko doprinosi poremecaju ciklusa.Pozdrav


Iz razlicitih razloga, sto finansijskih sto zdravstvenih.

Znam da stres utice, ali ovo se vec "pravilno" ponavlja (ciklus predo 40 dana, pa sledeci 20) tako da svakako idem kod ginekologa cim prebacim karton iz Studentske.

anyushkam, hvala na informaciji. Kao sto sam rekla, dobila sam danas, ali u svakom slucaju hvala na infu (zaista sam mislila da su testovi skuplji, pominjalo se negde 10 evra).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 30, 2009 9:19 pm
Postovi: 128
Pilule upravo zato i sluze(osim u svrhu kontracepcije).One bi trebalo da regulisu ciklus.U pravu ste,najbolje je da savet potrazite kod ginekologa.Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Tacno je, regulisale su ciklus savrseno. Ali u poslednjih nekoliko meseci su mi se javile migrene i otok nogu... Uz to i veoma gust sekret, suva vagina i smanjenje seksualne zelje. Pa sam resila da prekinem. Sa koristimo kondom i nemamo problema.

Ne kazem da pilule ne valjaju, stvarno nisam od onih sto bi zene plasili brkovima i takvim glupostima. Meni su prijale par godina, onda mi je ginekolog promenio u druge koje su bile ok ali u pocetku. Onda su krenule migrene.

Kada sma pocinjala sa pilulama receno mi je da mogu da ih prekinem kada zelim, ali da a) treba da se obratim ginekologu ukoliko se ciklus ne ustali nakon prekida i b) da je plodnost velika par meseci po prestanku uzimanja. Meni se u pocetku ciklus normalno vratio, ali sada vec drugi put dobijam na 40+ dana tako da bi trebalo otici kod cika dokora.

U ponedeljak prebacujem karton i idem kada mi prodje mesntruacija (valjda ce do tada prebaciti karton, ne znam koliko im treba...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kasnjenej menstracije - Cena testova za trudnocu
PostPoslato: Sre Sep 05, 2012 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2012 4:37 pm
Postovi: 1
Mene isto zanima kako se krece cena za test ..posto nedavno sam izgubila nevinost sa deckom i pre dva dana sam imala drugi put a on je bez kondoma ..tvrdi da ga je izvadio na vreme ali se ja jako tripujem i ocu da proverim a zanima me koja je cena posto mi je drugarica rekla da je 1000 dinara ???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: