Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: aterom, limfom ili urasla dlaka na preponi!!??
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
Cao! Ja sam iz Makedonije i najprije htela bih da pohvalim sajt, jer je izuzetno dobar...a sad problem...- prije godinu dana izaslo mi je na preponu nesto poput bubuljice...mislila sam da je urasla dlaka....pa sam se trudila da je izvadim sa pincetom...ali nije mi uspelo...Taj cvorcic je uvjek bio pun gnojem....nesto izmesano s krvi....i kad god sam dotakla otcurila bi ta tecnost...Prije par meseci prestalo je da gnoji toliko. Otisla sam na dermatolog i rekao mi je da je neka degenerirana lojna zlezda i dao mi je da pijem Minocin - antibiotik, dve nedelje...ali se nije povuklo ni malo. Cesto menja velicinu, alli u princip je oko 1.5 cm. Prije nekoliko dana probala sam da istisnem nesta iz njega i bukvalno je ispricalo neka zuta prozirna tecnost, valjda limfa...
Jel moze mi neko reci o cemu se radi. Prelistala sam sve postove, od aterome do limfne cvorove i pocela sam da se bojim. Gde treba da idem? Na dermatolog ili hirurg da to otstrani...ili mozda treba opet da pijem neke antibiotike.
Slican problem sam imala i pred 3 godine i tada sam pila Minocin i proslo mi je za 10tak dana...
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Vratite se kod istog dermatologa i recite (i pokažite) da se nije povuklo.

Da li se upali i boli ta promena nekad, na primer kad se iritira znojem, toplotom, uskom odećom?

Nije na odmet da tražite i uput za hirurga, koji će Vam verovatno savetovati "rezanje", što je njihov generalan pristup, mada sam i ja (lično) radikalna u takvim situacijama. Radije bih podnela 7-10 dana postoperativne nelagode, nego više meseci stalnih problema i maltretiranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
Mislim da nema nekakva promena na toplote, znoj...
Boli samo kad probam da izvucem nesto iz njega...i to je strasan bol...kao da nema od kud da izbije gnoj, krv...sta i da ima unutra...
Hvala na sovet...otici cu kod istog dermatologa..i videcu sta nakon toga..
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
Ovako, problem je trajao oko 10 meseci i radila sam sve sto sam mogla da bi se resila toga. Pila sam antibiotike, mazala razne kreme, ali nista nije pomoglo! Pre jednu nedelju pocela sam da pijem aloe vera gel, ujutro i uvece, i za nekoliko dana pocelo je ono da "radi" potamnelo je, i dok sam se tusirala samo je puklo, pocela sam da to cedim, krvi, gnoj i izasla je dlaka...
Sada jos da mi se mjesto sredi od to cedenje i bice sve u redu...
Neznam dali je aloe vera pomoglo, ali se bas tih dana sve sredilo...
Zelela sam spodjeliti ovo s vama...ako ima neko drugi takav problem...
pozzz > : ) <


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: