Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: upala uha i curenje
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2008 2:08 pm
Postovi: 37
Lokacija: Bijeljina
imam vec upalu uha nekih mjesec i po,i radio sam bris uha i na mikrobioloskom nalazu su mi ustanovljene STAPHYLOCOCCUS AUREUS i specijalista mi je prepisao geramicin injekcije 2xdnevno po 80mg....sada me interesuje,ima li to uticaja na npr. upravljanje motornim vozilom ili na rekreativne aktivnosti,bavim se trcanjem svakodnevno?


I da napomenem kada sam primao penincilin prosle godine,imao sam neki kolaps nakon 5og penicilina i rekli su da nije anafilaksa i ja od tada imam neki strah od injekcija,i 15ak minuta nakon sto sam primio prvi geramicin osjetio sam neku promjenu zvuka u usima i kao da drhtim,oblio me hladan znoj,pa sam se malo prepao osjetio sam kako mi srce jace kuca,mozda sam nesto umislio a mozda i ne..interesuju me misljenja strucnjaka.


hvala !

p.s. izvjestaj specijaliste :


Otitis med ac supp
U brisu uva izolovan Stapylococcus aureus osjetljiv na geramycin
TH: garamycin 80mg 2xdn u toku 7dana
Sol garamycin u desno uvo.
Kontrola za 5dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 7:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Gentamicin aplikovan sistemski nije bas srecno resenje za infekcije izazvane G+ bakterijama zbog svoje hidrofilnosti i slabog prodiranja u supurirana tkiva i gnojni sekret kao i u citoplazmu G+ bakterija .A to sto ste iskusili zujanje u usima je nezeljeni efekat gentamicina koji je ototoksican a ototoksicnost se moze ispoljiti kao vrtoglavica ,zujanje u usima privremeno ili trajno ostecenje sluha.Ako je stafilokok po antibiogramu senzitivan na gentamicin ,a opcija b-laktama otpada zbog vaseg reagovanja(da li ste zaista alergicni ??)ovde bi bilo pozeljno kombinovati ga sa nekim hinolonom(pod uslovom da je S.aureus senzitivan na njega po Ab).A da li bi th gentamicinom uticala na sposobnost upravljanja motornim vozilom zavisi od toga kako se nezeljeni efekti ispoiljavaju u vasem slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2008 2:08 pm
Postovi: 37
Lokacija: Bijeljina
hvala Vam na odgovoru...mozda sam ja za ono zujanje u usima i uvelicao mozda sam se samo prepao previse,vidjecemo ujutro imam u 8 injekciju....


a sto se tice antibiograma pored sledecih antibiotika su stavljena slova S-osjetljiv,I-umjereno osjetljiv,R-rezistentan


Oxacillin - I
Erythromycin - R
Gentamycin - S
Ciprocinal - R
Bactrim - R
Chloramphenicol - R


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uha i curenje
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 1:21 pm
Postovi: 160
Sta je najbolje uzimati kod upale uha? Koje kapi i koji antibiotik? Ja pocela da pijem Pentrexyl, ne znam da li kad vec pocnes da pijes jedan antiobiotik, mozes da promenis i predjes na drugi posto sam cula da pentrexyl nije najefijkasniji tu.

I zanima me da li su paracetamol i febricet koje preporucuju kod ove upale, antibiotici? Da li mogu da kombinujem paracetamol sa petrexylom?

Hvala.

_________________
Da bi se pobedio strah od smrti, prvo se mora savladati strah od zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uha i curenje
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Paracetamol i Febricet su jedan te isti lek (upravo paracetamol), samo ih različite farmaceutske kuće proizvode, pa se zove drugačije.
Dakle paracetamol nije antibiotik, već pretežno antipiretik (skida povišenu temperaturu), a u nešto većim dozama (800-1000mg) se koristi i kao analgetik (protiv bolova) i naravno, može se kombinovati sa velikom većinom lekova.
Pentrexyl (ili ampicilin), tačno, nije dobro rešenje za upale uha, jer slabo prodire u tkiva, za to su mnogo bolji Hemomicin ili Klindamicin (za vreme uzimanja ove terapije obavezno mora da se koristi i neki probiotik u kapsulama i probiotski jogurt, naravno ne zajedno sa lekom, već između uzimanja terapije), ali na ovaj način ništa nećete rešiti, a možete se dovesti i u opasnost.
Dakle, odite kod ORL specijaliste, neka Vam pregleda uho, utvrdi da li je, i ako jeste, koja je infekcija u pitanju (uzima se bris i traži bakterija, pa ako se nađe određuje se antibiogram, tj. na koji je antibiotik osetljiva), pa tek onda će Vam dati odgovarajuću terapiju.
E ovako bi trebalo i ovako je pravilno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uha i curenje
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2012 10:41 am
Postovi: 1
pozdrav. imam 15 godina i problem s uhom. naime,sve je počelo sa začepljenjem oba uha,što je vrlo brzo nestalo. par dana nakoon toga desno uho mi se ponovno začepilo i počelo boljeti. od tada se nije poboljšalo ništa. imam povišenu temperaturu i jučer mi je počelo curiti iz uha. curi nešto poput vode žućkaste boje. sve to praćeno je jako oslabljenim sluhom u tom uhu,zujanjem u njemu te boli. i kada pipnem uho ne osjećam isto kao i na drugogm uhu,ovo kao da mi je utrnilo. DRUGO UHO MI JE SASVIM UREDU.
ako mi netko može pomoći i savjetovati me bio bih mu zahvalan.
DOKTORU NISAM IŠAO. a opće stanje mi je puno bolje samo je uho ostalo isto.
Unaprijed hvala i naddam se da nije problem sto pomoć tražim na vašem forumu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: