Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 18, 2009 11:50 pm
Postovi: 11
imam bebu od devet meseci kojoj je fontanela srasla u cetvrtom mesecu, sto se rasta glave tice, sve je u redu, odnosno pm razvoj deteta je uredan ali imamo problem sa oblikom glave. od uveta do uveta gledano nije okrugla i nema pravilan oblik, vec je na sredini malo izdignuta. neurohirurg u nisu nam je rekao da je to samo problem estetske prirode, dete ima bistar pogled, pocinje da hoda pomalo, izgovara prve reci sa vise slogova, veseo je i vrlo radoznao i vec treci mesec vozi dubak. eho glave je radjen dva puta i oba puta je bio nalaz u redu, ali su nam predlozili da dete vodimo na institut za majku i dete u beogradu zbog neke hirurske intervencije. kakve, mozete li nam reci na osnovu ovih podataka koje smo naveli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bez straha,ali!
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 10:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Na zalost ovaj problem nije samo estetske prirode,a ni to nije malo,vec potencijalni veliki problem za dalji razvoj mozga!

Dete morate,ali morate dovesti u Beograd,ali ne na Institut vec u Decju kliniku u Tirsovoj ulici i to sto pre!!!

Operacija koja se radi ,a koja je po Vasem tekstu apsolutno neophodna je mnogo laksa i uspesnija ako se uradi do 10 meseca,eventualno do godinu dana.Posle 10 ,a najkasnije prve godine radi se intervancija koja je teza za hirurga ,a ne daje uvek estetski savrsene rezultate.

To sto je razvoj deteta do sada tekao normalno je posledica mogucnosti mozga da se adaptira smanjenom prostoru,sto nikako ne znaci da ce na dalje ici normalno,to Vam niko ne moze garantovati,a mnogo je veca verovatnoca da nece!

Znam da sam Vas uplasila,ali prosto sa zaprepascena neogovornoscu lekaara koji Vam dete prate.Cim se ovaj poblem utvrdi mora se intervenisati!!!

Intervencija je prilicno rutinska,operisu se deca od prvog meseca,Provede se jedan dan na intenzivnoj,posle nedelju dana ide kuci,i to je sve za ceo zivot.Ukoliko se uradi na vreme izlecenje je 100 i skoro nikada nema potrebe za reintervencijom!

Sada i nesto vrlo licno,2000 godine dok sam jos uvek studirala u,Nisu mi se rodila bratanica.po rodjenju je imala drugaciji oblik glave,ali je majka to maskirala kapicama,a nebrojano lekara kod kojih su je vodili je govorila gluposti tipa da ce to to popraviti vremenom sa rastom bebe,privatni neurolog je radio i EEg i objasnio im da je sve savrseno, da se mozak razvija normalno,ona je bila vesela,napredna,lepa beba....
Primitivizam sredine je doveo do toga da ljudi kriju od nas,mene, problem dok mi sasvim slucajno nisu poslali slike sa prvog rodjendana,kada se umalo nisam onesvestila.
Dete je bilo knjiski primer razvijene,zapustene dolichocephaliae,jednog od oblika poremecaja razvoja kostiju glave kraniostenoze,,prelepa sa kapicom preko cela i potiljka da se sakrije nesto sto je bilo nemoguce sakriti.
Iako jos student,zakazala sam joj pregled samoinicijativno,molila ih da dodju,ali su mi govorili,da valjda lekari znaju...,bili ljuti sto vidim problem na detetu i konacno u njenom 15. mesecu dosli....
Do tada savrsenog psihomotornog razvoja dete koje je vec prohodalo,pocelo je da spava sa otvorenim ocima,da pada unazad.

Kada u stigli,operacija nije mogla da se uradi zbog starosti deteta,jer je tada ta operativna tehnikabila nerazvijena.Na svu srecu,njena doktorka,neurohirurg bila je na edukaciji u Rusiji,gde je naucila kako se to radi,ali do tada nije operaciju samostalno izvodila.Moja bratanica je bila prva u Srbiji...Da ne duzim operisala je...
Operacija je prosla odlicno,zahvaljujuci doktorki,bila neuporedivo teza za izvodjenje nego da je dete bilo mladje.
Dete je prvog dana postop. sedelo pricalo,mama,tata,baba...sedmog su izasli kuci...,nije vise padala unazad,savrseno napredovala na dalje,ali je ostao jako mali estetskidefekt,koji ona jer je devojcica uspesno kamuflira kosom,naravno mnoga manji,90 posto nego sto je bio preop,ali je moglo da ne bude ni njega da su dosli na vreme.
Od tada samo kontrole...Poslednje tri godine bez kontrole...Poslo je devet godina,ona nema nikakvih ogranicenja,odlican je djak,bavi se plesom...
Sva deca sa njom operisana,bila su mladja i nemaju ni estetski defekt.
Od tada se i u uzrastu preko godinu dana uspesno rade ove operacije,mada
ne zakasne ljudi tako cesto...
Nisam cula da se ijednom detetu ova operacija komplikovala,mada ce Vas dr uputiti u sve.Ovu pricu sam Vam ispricala licno jer ne mogu da verujem a u u Nisu i posle skoro decenije toliko neodgovorni.
Nadam se da cete pozuriti u Beograd bez obzira tosada osecate trah i uzas,ali verujte mi da sto ranije dodjete to je bolje i lakse.vase je pravo da odlucit hce li dete iti operisano,ali molim Vas dodjite na pregled!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bez straha,ali!
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Na zalost ovaj problem nije samo estetske prirode,a ni to nije malo,vec potencijalni veliki problem za dalji razvoj mozga!

Dete morate,ali morate dovesti u Beograd,ali ne na Institut vec u Decju kliniku u Tirsovoj ulici i to sto pre!!!

Operacija koja se radi ,a koja je po Vasem tekstu apsolutno neophodna je mnogo laksa i uspesnija ako se uradi do 10 meseca,eventualno do godinu dana.Posle 10 ,a najkasnije prve godine radi se intervancija koja je teza za hirurga ,a ne daje uvek estetski savrsene rezultate.

To sto je razvoj deteta do sada tekao normalno je posledica mogucnosti mozga da se adaptira smanjenom prostoru,sto nikako ne znaci da ce na dalje ici normalno,to Vam niko ne moze garantovati,a mnogo je veca verovatnoca da nece!

Znam da sam Vas uplasila,ali prosto sa zaprepascena neogovornoscu lekaara koji Vam dete prate.Cim se ovaj poblem utvrdi mora se intervenisati!!!

Intervencija je prilicno rutinska,operisu se deca od prvog meseca,Provede se jedan dan na intenzivnoj,posle nedelju dana ide kuci,i to je sve za ceo zivot.Ukoliko se uradi na vreme izlecenje je 100 i skoro nikada nema potrebe za reintervencijom!

Sada i nesto vrlo licno,2000 godine dok sam jos uvek studirala u,Nisu mi se rodila bratanica.po rodjenju je imala drugaciji oblik glave,ali je majka to maskirala kapicama,a nebrojano lekara kod kojih su je vodili je govorila gluposti tipa da ce to to popraviti vremenom sa rastom bebe,privatni neurolog je radio i EEg i objasnio im da je sve savrseno, da se mozak razvija normalno,ona je bila vesela,napredna,lepa beba....
Primitivizam sredine je doveo do toga da ljudi kriju od nas,mene, problem dok mi sasvim slucajno nisu poslali slike sa prvog rodjendana,kada se umalo nisam onesvestila.
Dete je bilo knjiski primer razvijene,zapustene dolichocephaliae,jednog od oblika poremecaja razvoja kostiju glave kraniostenoze,,prelepa sa kapicom preko cela i potiljka da se sakrije nesto sto je bilo nemoguce sakriti.
Iako jos student,zakazala sam joj pregled samoinicijativno,molila ih da dodju,ali su mi govorili,da valjda lekari znaju...,bili ljuti sto vidim problem na detetu i konacno u njenom 15. mesecu dosli....
Do tada savrsenog psihomotornog razvoja dete koje je vec prohodalo,pocelo je da spava sa otvorenim ocima,da pada unazad.

Kada u stigli,operacija nije mogla da se uradi zbog starosti deteta,jer je tada ta operativna tehnikabila nerazvijena.Na svu srecu,njena doktorka,neurohirurg bila je na edukaciji u Rusiji,gde je naucila kako se to radi,ali do tada nije operaciju samostalno izvodila.Moja bratanica je bila prva u Srbiji...Da ne duzim operisala je...
Operacija je prosla odlicno,zahvaljujuci doktorki,bila neuporedivo teza za izvodjenje nego da je dete bilo mladje.
Dete je prvog dana postop. sedelo pricalo,mama,tata,baba...sedmog su izasli kuci...,nije vise padala unazad,savrseno napredovala na dalje,ali je ostao jako mali estetskidefekt,koji ona jer je devojcica uspesno kamuflira kosom,naravno mnoga manji,90 posto nego sto je bio preop,ali je moglo da ne bude ni njega da su dosli na vreme.
Od tada samo kontrole...Poslednje tri godine bez kontrole...Poslo je devet godina,ona nema nikakvih ogranicenja,odlican je djak,bavi se plesom...
Sva deca sa njom operisana,bila su mladja i nemaju ni estetski defekt.
Od tada se i u uzrastu preko godinu dana uspesno rade ove operacije,mada
ne zakasne ljudi tako cesto...
Nisam cula da se ijednom detetu ova operacija komplikovala,mada ce Vas dr uputiti u sve.Ovu pricu sam Vam ispricala licno jer ne mogu da verujem a u u Nisu i posle skoro decenije toliko neodgovorni.
Nadam se da cete pozuriti u Beograd bez obzira tosada osecate trah i uzas,ali verujte mi da sto ranije dodjete to je bolje i lakse.vase je pravo da odlucit hce li dete iti operisano,ali molim Vas dodjite na pregled!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re fonatnela
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Larisa,

Sada ste i mene uplasili...Molim vas odgovorite mi na koju se to fonatnelu misli?Ja znam da mojoj bebi cesto upada fontanela, na vrhu glavice fontanela, ima rupica-fontanela.Medjutim, kada popije vodu, ona se podigne, to sto je upala je znak da je zedan.Ali, nije mi jasno, na koju se ovde fontanelu misli?????????Da li to znaci da je i mojoj bebi nije srasla fontanela?Ovde vidim, govori se i nepravilnom obliku glave, moj bebac ima pravilan oblik glave, ali me je uvek brinulo to sto mu to tako cesto upada.Izvinite ako postavljam glupa pitanja, ako mozete , molim vas odgovorite mi.Do kada ce to tako upadati, kada ta fontanela srasta???On sad ima 9,5 meseci.

Upalsena mama

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nema razloga!
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Misli se na sve fontanele,kako je kad koja prerano srasla,tako se javi jedan od oblika kraniostenoze!
Vasa beba je samo zedna,to nema nikakve veze sa kraniotenozom!
Cesce joj dajte ,nutkajte vodu,to je sve!
Bebac Vam nije bolestan!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re srastanje fontanela
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
HVALA,


sve najbolje, zelim brz oporovak bebici gospodina koji je postavio post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 07, 2011 2:47 pm
Postovi: 1
Hteo bih i ja da pitam nesto. Moja beba ima 35 dana, na prvoj kontroli su nam rekli da joj je prednja fontanela 1x1cm, a tako pise i na otpusnoj listi iz bolnice po rodjenju. kad je beba izlazila iz bolnice nisu nam nista rekli vec, nisu ni pominjali to, ali na prvoj kontroli sa mesec dana pedijatar je rekao da je fontanela 1x1, pipkala je po glavici bebu. Rakla je i da pocnemo da piijemo AD kapi ali kada odemo za nekih mesec dana na snimanje kukova da bi tad on trebao da vidi u kakvom su stanju kosti odnosno da vidi kako napreduje okostavanje i da nam kaze da li da samnjimo mozda dozu AD kapi ili ne. Inace beba pije humanu u kojoj ima D vitamina. Molio bih za savet i pomoc. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
DRAGI RODITELJI!

KAO ODGOVORNA OSOBA I LEKAR KOJI SE BAVI OVOM HIRURGIJOM(I MNOGO KOMPLEKSNIJIM ANOMALIJAMA GLAVE NEGO STO SU KRANIOSTENOZE), A KOJI JE O TROSKU OVE DRZAVE SKOLOVAN U OXFORD CRANIOFACIAL CENTRU SADA VEC DAVNE 1992 GODINE ,ZELIM DA VAS UPOZORIM NA SLEDECE CINJENICE:
-PRERANO SRASTANJE FONTANELA I SUTURA KOSTIJU LOBANJE U PREKO 95% SLUCAJEVA NE VODI OSTECENJU MENTALNIH FUNCKIJA I RAZVOJU DETETA!
- SAMO TESKI OBLICI TRIGONOCEFALIJE I IZVESNIH SINDROMA, KAKAV JE RECIMO FEIFFEROV SINDROM. ZAHTEVAJU HIRURSKU KOREKCIJU U PERIODU IZMEDJU 3-6 MESECA
- U SVIM OSTALIM SLUCAJEVIMA DECU TREBA PRATITI I UKOLIKO POSTOJI OCITI ZAOSTATAK U RASTU JEDNOG DELA LOBANJE ILI IZRAZITO NEPRAVILAN RAST TREBA PRISTUPITI KOREKCIJI DEFORMITETA
- NA ZALOST PLASENJE RODITELJA DA CE DOCI DO MENTALNE RETARDACIJE UKOLIKO SE NE URADI TAKOZVANA RUTINSKA [color=#FF0000]OPERACIJA JE DOBRO POZNAT MARKETINSKI TRIK KOJI JE UPRAVO POTEKAO I JEDINO DOLAZI SA NEUROHIRURSKOG ODELJENJA DECJE UNIVERZITETSKE BOLNICE U TIRSOVOJ!!!! TAKO JE SRBIJA UNAZAD 6-7 GODINA POSTALA ZEMLJA SA VEROVATNO NAJVECIM PROCENTOM KRANIOSTENOZA U ODNOSU NA BROJ NOVORODJENCADI,TJ NAJVECEM BROJU KOREKCIJA!?
- UZGRED RECENO [color=#FFFF00]RUTINSKA OPERACIJA[color=#FF0000]NIJE NISTA DRUGO NEGO TZV STRIPING SUTURA KOJI SE U KRANIOFACIJALNOJ HIRURGIJI ODAVNO NE RADI,OSIM MOZDA U RUSIJI?!!!!
- [color=#00FF00]MOJ SAVET VAM JE DA NE PODVRGAVATE SVOJU DECU OVAKVIM INTERVENCIJAMA,BEZ DA KONSULTUJETE JOS NEKOLIKO PEDIJATARA I NARAVNO OZBILJNIH NEUROHIRURGA! INTERNET VAM JE SVIMA DOSTUPAN PA UZ MALO POZNAVANJA STRANOG JEZIKA MOZETE DOBITI JOS INFORMACIJA I UVERITI SE U OVE CINJENICE!!!!
[color=#FF0000]A DR LARISA NIJE NIKO DRUGI NEGO DOKTORKA KOJU ONA HVALI U SVOJOJ PORUCI!
?[/color]
[/color][/color] [/color][/color]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
DRAGI RODITELJI]

KAO ODGOVORNA OSOBA I LEKAR KOJI SE BAVI OVOM HIRURGIJOM(I MNOGO KOMPLEKSNIJIM ANOMALIJAMA GLAVE NEGO STO SU KRANIOSTENOZE), A KOJI JE O TROSKU OVE DRZAVE SKOLOVAN U OXFORD CRANIOFACIAL CENTRU SADA VEC DAVNE 1992 GODINE ,ZELIM DA VAS UPOZORIM NA SLEDECE CINJENICE:
-PRERANO SRASTANJE FONTANELA I SUTURA KOSTIJU LOBANJE U PREKO 95% SLUCAJEVA NE VODI OSTECENJU MENTALNIH FUNCKIJA I RAZVOJU DETETA!
- SAMO TESKI OBLICI TRIGONOCEFALIJE I IZVESNIH SINDROMA, KAKAV JE RECIMO FEIFFEROV SINDROM. ZAHTEVAJU HIRURSKU KOREKCIJU U PERIODU IZMEDJU 3-6 MESECA
- U SVIM OSTALIM SLUCAJEVIMA DECU TREBA PRATITI I UKOLIKO POSTOJI OCITI ZAOSTATAK U RASTU JEDNOG DELA LOBANJE ILI IZRAZITO NEPRAVILAN RAST TREBA PRISTUPITI KOREKCIJI DEFORMITETA
- NA ZALOST PLASENJE RODITELJA DA CE DOCI DO MENTALNE RETARDACIJE UKOLIKO SE NE URADI TAKOZVANA RUTINSKA OPERACIJA JE DOBRO POZNAT MARKETINSKI TRIK KOJI JE UPRAVO POTEKAO I JEDINO DOLAZI SA NEUROHIRURSKOG ODELJENJA DECJE UNIVERZITETSKE BOLNICE U TIRSOVOJ!!!! TAKO JE SRBIJA UNAZAD 6-7 GODINA POSTALA ZEMLJA SA VEROVATNO NAJVECIM PROCENTOM KRANIOSTENOZA U ODNOSU NA BROJ NOVORODJENCADI,TJ NAJVECEM BROJU KOREKCIJA!?
- UZGRED RECENO RUTINSKA OPERACIJA NIJE NISTA DRUGO NEGO TZV STRIPING SUTURA KOJI SE U KRANIOFACIJALNOJ HIRURGIJI ODAVNO NE RADI,OSIM MOZDA U RUSIJI?!!!!
- MOJ SAVET VAM JE DA NE PODVRGAVATE SVOJU DECU OVAKVIM INTERVENCIJAMA,BEZ DA KONSULTUJETE JOS NEKOLIKO PEDIJATARA I NARAVNO OZBILJNIH NEUROHIRURGA! INTERNET VAM JE SVIMA DOSTUPAN PA UZ MALO POZNAVANJA STRANOG JEZIKA MOZETE DOBITI JOS INFORMACIJA I UVERITI SE U OVE CINJENICE!!!!
A DR LARISA NIJE NIKO DRUGI NEGO DOKTORKA KOJU ONA HVALI U SVOJOJ PORUCI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Ned Dec 16, 2012 8:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2012 8:22 am
Postovi: 1
Uhhhh, sada ste me zaista bacili u rebus.Moja beba ima 2,5 meseca, rutinskim pregledom mu je neurohirurg dijagnostikovao kraniostenozu zbog naglasenosti savova lobanje, i zakazan nam je CT da bi dijagnozu potvrdio ili opovrgnuo.Napominjem da fontanele nisu srasle, velika je promera 2 (tako kaze pedijatar).A izrazenost sutura lobanje smo primetili kada je dete rodjeno, niko u porodilistu nije sugerisao na deformitet o kakvom sada govore niti sam ja smatrala da kao majka treba da kazem nesto sto je golim oko vidno pa cak i pedijatru kada odemo na redovne preglede.Glavica je od rodjenja do sada porasla za 2,5cm.U Tirsovoj kazu da je to malo i da ne sme da ima "greben"na temenu glave.Pomenuta nam je i operacija ukoliko CT pokaze da su kosti lobanje po savovima pocele srastati jer se time onemogucava rast i razvoj mozga.Sada citam blog ovog doktora koji kaze da ne treba decu podvrgavati toj operaciji protiv koje smo i sami ali za dobro naseg deteta radimo sta nam lekari kazu.Moje pitanje je da li rast obima glave i to srastanje po savovima ometaju mozak u rastu i da li treba dete traumirati operacijom, posto tvrdite da do pre 6-7 to niko ni primecivao nije. Jako sam uplasena te molim za odgovor. :cry: Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Čet Jan 03, 2013 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
Poštovana,

Na osnovu Vašeg pisma shvatio sam da se ne radi o izraženom deformitetu lobanje, osim grebena u zadnjim partijama lobanje.Rast od 2,5cm je sasvim zadovoljavajući! Ukoliko nema izrazitog deformiteta lobanje sa asimetrijom i recimo povećanim rastom lobanje u čeonom ili potiljačnom delu, onda nema ni indikacija za hitnu intervenciju!
Moj Vam je savet da se konsultujete sa još nekim pedijatrom ili neurohirurgom.
Izmedju ostalog moj mail je : [email protected] i možete mi poslati fotografije Vaseg deteta (glave naravno iz više pravaca) , kao i CT nakon čega bih Vam dao precizniji odgovor?! Stojim Vam na raspolaganju i što se pregleda tiče, ukoliko naravno to želite!
Vaše je da odlučite i verujete kome god želite!

S Poštovanjem

Doc.dr.Ž.Nikolić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 1:46 am
Postovi: 1
maxfac je napisao:
Poštovana,

Na osnovu Vašeg pisma shvatio sam da se ne radi o izraženom deformitetu lobanje, osim grebena u zadnjim partijama lobanje.Rast od 2,5cm je sasvim zadovoljavajući! Ukoliko nema izrazitog deformiteta lobanje sa asimetrijom i recimo povećanim rastom lobanje u čeonom ili potiljačnom delu, onda nema ni indikacija za hitnu intervenciju!
Moj Vam je savet da se konsultujete sa još nekim pedijatrom ili neurohirurgom.
Izmedju ostalog moj mail je : [email protected] i možete mi poslati fotografije Vaseg deteta (glave naravno iz više pravaca) , kao i CT nakon čega bih Vam dao precizniji odgovor?! Stojim Vam na raspolaganju i što se pregleda tiče, ukoliko naravno to želite!
Vaše je da odlučite i verujete kome god želite!

S Poštovanjem

Doc.dr.Ž.Nikolić



Postovani,

I moja beba ima problem prebrzo srasle fontanele, pojave grebena I tako dalje. Mozete li mi reci kako da Vas kontaktiram, posto me veoma interesuje Vase misljenje ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prebrzo srastanje fontanele
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 21, 2015 11:45 am
Postovi: 1
Poštovani Doc.dr.Ž.Nikoliću
Da li bi mogla da dovedem bebu kod Vas na pregled? Beba ima skoro 4 meseca i sumnja mu se na kraniostenozu . unapred zahvalna
Tanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: