Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PILULE ZA ODLAGANJE CIKLUSA
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
Naime,idem n amore 1. jula,a po proracunu bih trebala da dobijem 5.To mi se nikako ne dopada jer bi mi pokvarilo letovanje.Tampone nikada nisam stavljala i uopste ih ne volim.Cula sam da postoje takve pilule koje mogu da odloze i preskoce ceo ciklus!Da li neko moze da mi kaze kako se zovu,nesto vise o njima..

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 12:46 pm
Postovi: 1
Ivo, u pitanju su pilule za kontracepciju. Ima ih dosta, razlikuju se po kvalitetu, po sporednim efektima i naravno po ceni. Mogu da ti preporucim najbolje, ali te molim da to nikako ne radis na svoju ruku.
Svaka devojka pre nego se odluci na uzimanje ovih pilulu pre toga mora otici kod ginekologa na pregled, pa ce joj tek doktor reci koje su najbolje za njen organizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Pozdrav Ivo,
mozes pogledati ove topike:

Slika , jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
Joj,meni trebaju neke tabletice samo da mi se taj ciklus preskoci.Postoji li nesto takvo?Nikada nisam pila kotraceptivne pilule,objesnite mi ,molim ves.Znaci ,ne treba mi zastita,samo preskakanje ciklusa!

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Probaj Primolut-Nor-5,sluze za izazivanje ali i za odlaganje ciklusa, u uputstvu pise kako se koriste u zavisnosti od toga za sta ti trebaju.Pitaj farmaceuta u apoteci za te pilule,ako ti se vec ne ide kod ginekologa.Al bilo bi naravno bolje da se konsultujes sa ginekologom.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Slazem se, Primolut-Nor. Ja sam jedne godine, u cilju odlaganja ciklusa do povratka s mora, pila kontraceptivne pilule i, DOBILA SAM I TRAJALO MI JE 15AK DANA !!! Znaci, ako ces njih da pijes moras da pocnes na vreme, a ne koji dan pre ciklusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
Mnogo vam hvala!

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dva nacina
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Ivi sam vec sve objasnila na PP, ali cu i ovde ponoviti, zbog vas ostalih koje citate forum.

Dakle, ja sam se proslog leta detaljno raspitivala o mogucnosti odlaganja menstruacije zbog odlaska na more, jer mi se prethodnih godina redovno dogadjalo da dobijem na moru i da od 10 dana boravka tamo 7 dana imam, sto je bilo katastrofalno.

Obzirom da sam proslog leta uspesno "nastelovala" ciklus i to bez ikakvih posledica i nus pojava, isto cu primenjivati svake godine.

Napominjem da nisam lekar i prenosim vam samo ono sto sam od vise doktora ginekologa saznala proslog leta, a zatim cu vam objasniti i za koju metodu sam se ja proslog leta odlucila.

Odlaganje menstruacije se moze izvesti sa dve vrste preparata: kontraceptivnim tabletama (anti baby pilule - Logest, Diane35, Jasmin...) ili tabletama sa sintetskim progesteronom (Primolut Nor i Orgametril).

Da biste primenile bilo koju vrstu preparata, potrebno je pre svega da ste zdrave, da nemate ozbiljnije probleme sa srcem, krvnim sudovima i jetrom.

Kontraceptivnim tabletama mozete da postignete da vam ciklus traje krace (25-26 dana) i da menstruaciju dobijete ranije, pre odlaska na more, ili mozete da izazovete odlaganje menstruacije tako sto cete odmah po ispijanju zadnje tablete u pakovanju (21. tablete) nastaviti sa konzumiranjem sledece kutije i tako sve do povratka sa mora.

Naime, u svim pakovanjima kontraceptivnih pilula ima 21. Piju se od prvog dana ciklusa (prvi dan kad dobijete menstruaciju), pa do 21. dana (kad istrosite sve tabletice). Zatim pravite pauzu, tj. od 22. dana ciklusa ne uzimate vise tablete i u roku od 4-5 dana dobijate menstruaciju. Time se ciklus svodi na 25-26 dana.

Ako nemate vremena da nastelujete ciklus tabletama, tako da dobijete menstruaciju pre polaska na more, onda je druga varijanta ona koju sam gore pomenula. Kad 21. dana popijete poslednju tabletu iz tog pakovanja, vec od 22. dana krecete sa novim pakovanjem i pijete po 1 tabletu svakog dana do povratka sa mora. Kad prestanete da pijete tablete, po povratku sa mora, dobicete u roku od par dana.

Sintetski progesteron, tj. Orgametril ili Primolut-Nor se uzimaju od 20-og dana ciklusa koji predhodi odlasku na more (znaci ako dobijete npr. 3. jula, pocecete 22. jula da pijete po 1 tabletu dnevno do 7. dana, a onda povecati dozu na 2 tablete dnevno, ujutru i uvece, i tako sve do zadnjeg dana letovanja. Moze vam se desiti, posle izvesnog vremena uzimanja preparata, da vam dojke budu vece, oblije i osetljive na dodir, ali i stomak malo naduveniji u vecernjim satima (slicno kao i kod PMS-a). Retko koja zena ima neke izrazenije tegobe. Menstruaciju cete dobiti posle 3-4 dana (od zadnje tablete). Ona je cesto uobicajena, ali kod nekih zena i malo bolnija nego obicno. U periodu pre pocetka konzumiranja preparata, treba se pricuvati trudnoce, da vam se ne bi desilo da pocnete da uzimate tablete, a da ne znate da ste u drugom stanju.

Doktori kazu da ova varijanta sa Primolutom Nor ili Orgametrilom nije komplikovano, odlaze menstruaciju sigurno, ne ostavlja posledice, a nus pojave, ako se i jave, nisu toliko strasne da bi bile razlog za odustajanje.

Ja sam se prosle godine odlucila za varijantu sa kontraceptivnim tabletama, jer tu uglavnom nema nikakvih nus pojava (ja nisam imala nijednu propratnu pojavu). Pila sam Logest, za koji kazu da je najblazi. Uzimala sam ga u gore opisanoj varijanti, 21 dan, pa prekid do dobijanja nove menstruacije, tj. postigla sam da mi menstruacija, koju inace imam na 30-32 dana, dodje nakon 25 dana, te je ista prosla pre polaska na more. Za svaki slucaj sam i u tom ciklusu, od prvog dana dobijanja i dalje na moru, opet pila Logest, za svaki slucaj, da ne bih dobila. Sve je proslo kako treba. Nisam imala bolove, osetljive grudi, nadut stomak i slicno. Po povratku s mora, kad sam zavrsila sa tom drugom kutijom Logesta, dobila sam posle 4 dana i ta i sve kasnije menstruacije su bile redovne i uobicajene (bez jaceg krvarenja, bolova, kasnjenja i sl.).

Eto, to je moje iskustvo. Vi se najbolje posavetujte sa svojim lekarom - ginekologom, pa odlucite koja je varijanta bolja za vas.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Svi ti preparati ne mogu da skode ako se koriste jednom ili dva puta godisnje.

Oni se koriste i u svrhe lecenja (kod endometrioze, pojave cisti, akni na licu i sl.), zatim u svrhu stelovanja ciklusa pre vantelesne oplodnje, uoci neke ginekoloske intervencije (histeroskopija, laparaskopija i sl.), zatim kod sportiskinja uoci vaznih takmicenja itd.

Zasto ne koristiti savremene metode i trpeti svake godine na letovanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
zabrinuta75, lepo i detaljno objasnjeno :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 4:21 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Moze li mi neko reci dali je bolji Primolut-nor ili Endometril? I dali se dobijaju bez recepta?Vidim da ovde ima razlicitih misljenja pa ako ima neko ko je mozda probao i jedno i drugo. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 3:01 pm
Postovi: 33
Lokacija: Tu sam
Ja sam danas počela da pijem Orgametril trebalo bi da odložim menstruaciju, koja se očekivala za 5 dana,
Da li je to sigurno da sad neću dobiti za 5-6 dana ako nastavim sa Orgametril-om?!
Dovoljno mi je i ako bi mi se menst. pomerila bar za dan-dva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 9:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
taki03 je napisao:
Moze li mi neko reci dali je bolji Primolut-nor ili Endometril? I dali se dobijaju bez recepta?Vidim da ovde ima razlicitih misljenja pa ako ima neko ko je mozda probao i jedno i drugo. Hvala unapred


I jedne i druge su dobre. I da, mogu se dobiti bez recepta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odlaganje ili prevremeno izazivanje men.
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 10:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 10:30 am
Postovi: 61
Da iznesem i ja svoj problem,

Imam zakazanu operaciju nosa 23. aprila. sada dam dobila 22. marta, a predhodna je bila 19.februara, po mom proracunu ako sam do sada dobijala 33 dan dodje mi da dobijem 23 kad mi je i zakazana operacija.
Zdrava sam nikada do sada nisam pila nikakve pilule.
Posto mi taj termin savrseno odgovara, a oni ne operisu kad imas ciklus ne znam sta da radim.
Kako da izazovem prevremenu mens?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 1:21 pm
Postovi: 13
Ono sto je abrinuta napisala je odlicno. Ali radi pojasnjenja jos nesto da dodam.
Dakle kada sam prosle godine htela na more, naravno ciklus sam bas tada trebala da dobijem. Da bih ga pomerila konsultovala sam par lekara. Od njih sam dobila dva razlicita misljenja:
1. Uzeti Primolut-Nor-5 nekoliko dana pre dobijanja (u uputstvu pise tacno kada, posto se ne secam) i piti ih sve kako pise, ujutru i uvece. Nakon prestanka uzimanja istih ciklus se dobija za 3-4 dana. To sam radila pre par godina i sve je bilo OK osim nus pojava tj. bolnih grudi i osecaj kao pred PMS.
2. Ako zelim da pomerim ciklus unapred i dobijem par dana ranije (sto sam ja izabrala kao varijantu) pila sam antibebi pilule, konkretno LOGEST, ali ne svih 21 tableticu, vec kako sam ja izracunala 17 tabletica. Onda sam nakon 5-6 dana dobila. Ciklus mi je bio normalan i nakon njega sam otisla na more, a naredni sam dobila na vreme, odnosno oko 28 dana od pocetka prethodnog.
Dakle obe preporuke sam dobila od lekara, samo je na nama da izaberemo sta nam je bolje. Naravno uslov je da smo zdrave i da su nam ciklusi koliko toliko uredni.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: