Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ciste na stitnoj
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 4:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav
dobila sam nalaze stitne zlezde i velicina cisti je malo porasla od prosle godine.
Na desnoj strani 2x1x2mm
na levoj strani 4x1x3mm
druga je 5x2x4mm i kazu da ima neke echoes.
Nalazi krvi su uredu.Nece da me posalju specijalisti.Imate li savet za mene?
Mozete li da mi se javite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 4:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Imam i lymp node velicine 1,7x0,7x1,2 cm.
Nalazi krvi su uredu.Lymp node se nalazi u submandibular region.
Ako je nesto opasno da li bi pokazali nalazi krvi?
Kolika je normalna dimezija?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario,same ciste su male,i imaju sporu progresiju,za ovaj limfni čvor ne bilo loše da ga punktiranju,mada je on najčešće uvećan kao posljedica upale,a i ova najvejrovatnije hipoehogena cista što ti je oko pola centa ne bi bilo loše da je punktiraju,sama je punkcija relativno lagana,za scintigrafije još nisi jer su ti ciste male pa se neće niti prikazati na scintigramu,..
p.s. ja sam o sebi napisao na temi ispod _štitna žlezda,pa možeš i tu pročitati.,pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 7:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Druze bas mi je drago sto si mi se javio.
Ja sam dosla od zubara i snimila jedan zub da vidim,da li je on razlog ali nije(mislim na limfnu zlezdu jer je uvecan.Zakazala sam za maksiofacial specijalistu jer je ipak nadam da je to problem.Malo mi je lakse od antibiotika,pijem svaka 4 sata.Skoro da me uopste vise ne boli danas ali nesmem dotaci ispod uha,na samoj vilici uzasno me boli.Doktor kaze da je mozda upala ali u petak idem kod ENT specijaliste pa cu cuti misljenje.
Sta je hipoehogena cista?Probacu da trazim na kompjuteru.
Pozdrav
p.s.
drago mi je pa si dobro :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 2:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Druze bas mi je drago sto si mi se javio.
Ja sam dosla od zubara i snimila jedan zub da vidim,da li je on razlog ali nije(mislim na limfnu zlezdu jer je uvecan.Zakazala sam za maksiofacial specijalistu jer je ipak nadam da je to problem.Malo mi je lakse od antibiotika,pijem svaka 4 sata.Skoro da me uopste vise ne boli danas ali nesmem dotaci ispod uha,na samoj vilici uzasno me boli.Doktor kaze da je mozda upala ali u petak idem kod ENT specijaliste pa cu cuti misljenje.
Sta je hipoehogena cista?Probacu da trazim na kompjuteru.
Pozdrav
p.s.
drago mi je pa si dobro :wink:


hvala sister,.
prvo i najvažnije ti je da ne paničišm,jer fakat nemaš ni potrebe ni razloga,..hipoehogeno i izohegono su ti pojam u radilogiji zapravo u uzv diajgniostici,..hipoehogeno bi ti bilo , .laički da kažem,.nešto što ima gušće skoncentrisano tkivo od ostatka parenhima te daje drugačije eho signale,dok je izoehogeno ispunjeno tečnočću te je "mekše",..tj cistično.
teoretski,ali pazi,samo teoretski..su hipoehogeni nešto "opasniji",..u mene je na pr bio hiopoehogeni čvor ali je nakon PH analize bio benigan,..samo polako and take it easy :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 5:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala ti moj brate,sada mi je sve jasno :roll: jer mi je moj lekar PODVUKAO echo i podvukao limfni cvor.Ja mislim da nije hteo da panicim samo je rekao da cemo ponoviti ultrazvuk za 6 meseci.Znala sam da je nesto jer je podvukao......i kada sam ga pitala sta je echo poceo je da mi objasnjava u smislu ODJEKA,kada nekog zoves pa odjekuje.Nije hteo ici dalje preskocio je temu.Dosta me zabrinjava samo jedva stvar,nije mi uraden ultrazvuk citavog vrata.Samo stitna i leva strana vrata jedan deo......tako da cu posle ovoh antibiotika napasti na njega da me posalje na CT skan.On ce pokazati i stitnu i limfnu zlezdu.
Da li su tebi radili samo ultrazvuk ili?
Kada su pronasli da je beningno,posle operacije kada su dali na analizu ili?
Gde da nadem na kompjuteru o hipoehogenim cvorovima?
Da li si ti imao ciste kao ja ili cvor?
Koliko se razumem da je cista vodenasta unutra a cvor masa zar ne?
Sorry moram da te pitam kako bih znala sta dalje da preduzmem.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 5:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala ti moj brate,sada mi je sve jasno :roll: jer mi je moj lekar PODVUKAO echo i podvukao limfni cvor.Ja mislim da nije hteo da panicim samo je rekao da cemo ponoviti ultrazvuk za 6 meseci.Znala sam da je nesto jer je podvukao......i kada sam ga pitala sta je echo poceo je da mi objasnjava u smislu ODJEKA,kada nekog zoves pa odjekuje.Nije hteo ici dalje preskocio je temu.Dosta me zabrinjava samo jedva stvar,nije mi uraden ultrazvuk citavog vrata.Samo stitna i leva strana vrata jedan deo......tako da cu posle ovoh antibiotika napasti na njega da me posalje na CT skan.On ce pokazati i stitnu i limfnu zlezdu.
Da li su tebi radili samo ultrazvuk ili?
Kada su pronasli da je beningno,posle operacije kada su dali na analizu ili?
Gde da nadem na kompjuteru o hipoehogenim cvorovima?
Da li si ti imao ciste kao ja ili cvor?
Koliko se razumem da je cista vodenasta unutra a cvor masa zar ne?
Sorry moram da te pitam kako bih znala sta dalje da preduzmem.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 5:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dupliro mi se post........
Htela sma da te pitam sta su PH ANALIZE?
Danas mi je izvadena krv da se proveri stitna ali ne znam sta je taj ph????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Hvala ti moj brate,sada mi je sve jasno :roll: jer mi je moj lekar PODVUKAO echo i podvukao limfni cvor.Ja mislim da nije hteo da panicim samo je rekao da cemo ponoviti ultrazvuk za 6 meseci.Znala sam da je nesto jer je podvukao......i kada sam ga pitala sta je echo poceo je da mi objasnjava u smislu ODJEKA,kada nekog zoves pa odjekuje.Nije hteo ici dalje preskocio je temu.Dosta me zabrinjava samo jedva stvar,nije mi uraden ultrazvuk citavog vrata.Samo stitna i leva strana vrata jedan deo......tako da cu posle ovoh antibiotika napasti na njega da me posalje na CT skan.On ce pokazati i stitnu i limfnu zlezdu.
Da li su tebi radili samo ultrazvuk ili?
Kada su pronasli da je beningno,posle operacije kada su dali na analizu ili?
Gde da nadem na kompjuteru o hipoehogenim cvorovima?
Da li si ti imao ciste kao ja ili cvor?
Koliko se razumem da je cista vodenasta unutra a cvor masa zar ne?
Sorry moram da te pitam kako bih znala sta dalje da preduzmem.
Veliki pozdrav


pa što se tiče informacija,možeš ih naći na kompjuteru tj.na internetu.
ja sam imao čvor koji je bio djelimično cističan oko 1/3 a ostatak je bio slodno građe i taj je bio hipoehogen.
prvo mi je rađena punkcija gdje su izvukli dio tečnosti iz cističnog dijela,osim koloida nisu našli ništa drugo te se vodio kao benigan.
naravno,da je i ostatak benigan taj čvor koji je hipoehogen (tkivo čvora je gušće od ostatka žlijezde te daje drugačije odraze na uzv-u),je utvrđeno nakon PH nalaza,postoperativno.
PH analiza ti je skraćeno od Pato-Histološki nalaz,i dobiva se nakon operativnog zahvata kada se odstranjeni i sumnjivi dio tkiva pregleda pod mikroskopom,detaljno i kompletan.
Razlikuje se od citološkog nalaza koji se dobija punktiranjem određeno dijela tkiva,.u ovom slučaju fine needle aspiracy se zove na engl.
doktori inače ne vole da mnogo objašnjvaju pacijentima,što je donekle razumljivo,nije baš svaki pacijent u stanju da to shvati ispravno i još gore da počne paničiti.
slijedeći put mu onako izokola spomeni eventualnu potrebu punkcije limnfog čvora i tog jednog na štitnoj,mada mislim da bi on sam rekao da ima kakve sumnje u to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
izvini,tek sam sada malo bolje uključio vijuge,PH krvne analize,ne znam tačno na šta se odnosi i kako tamo u kanadi imaju lab.oznake za to ali meni može biti indikacija za mjerenje paratireoidnog hormona u krvi,ili možda fosfataza,.ne znam zaista,da pitaš koga od ljekara,da kaže oni to znaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
jesensky je napisao:
ontario je napisao:
Hvala ti moj brate,sada mi je sve jasno :roll: jer mi je moj lekar PODVUKAO echo i podvukao limfni cvor.Ja mislim da nije hteo da panicim samo je rekao da cemo ponoviti ultrazvuk za 6 meseci.Znala sam da je nesto jer je podvukao......i kada sam ga pitala sta je echo poceo je da mi objasnjava u smislu ODJEKA,kada nekog zoves pa odjekuje.Nije hteo ici dalje preskocio je temu.Dosta me zabrinjava samo jedva stvar,nije mi uraden ultrazvuk citavog vrata.Samo stitna i leva strana vrata jedan deo......tako da cu posle ovoh antibiotika napasti na njega da me posalje na CT skan.On ce pokazati i stitnu i limfnu zlezdu.
Da li su tebi radili samo ultrazvuk ili?
Kada su pronasli da je beningno,posle operacije kada su dali na analizu ili?
Gde da nadem na kompjuteru o hipoehogenim cvorovima?
Da li si ti imao ciste kao ja ili cvor?
Koliko se razumem da je cista vodenasta unutra a cvor masa zar ne?
Sorry moram da te pitam kako bih znala sta dalje da preduzmem.
Veliki pozdrav


pa što se tiče informacija,možeš ih naći na kompjuteru tj.na internetu.
ja sam imao čvor koji je bio djelimično cističan oko 1/3 a ostatak je bio solidne građe i taj je bio hipoehogen.
prvo mi je rađena punkcija gdje su izvukli dio tečnosti iz cističnog dijela,osim koloida nisu našli ništa drugo te se vodio kao benigan.
naravno,da je i ostatak benigan taj čvor koji je hipoehogen (tkivo čvora je gušće od ostatka žlijezde te daje drugačije odraze na uzv-u),je utvrđeno nakon PH nalaza,postoperativno.
PH analiza ti je skraćeno od Pato-Histološki nalaz,i dobiva se nakon operativnog zahvata kada se odstranjeni i sumnjivi dio tkiva pregleda pod mikroskopom,detaljno i kompletan.
Razlikuje se od citološkog nalaza koji se dobija punktiranjem određeno dijela tkiva,.u ovom slučaju fine needle aspiracy se zove na engl.
doktori inače ne vole da mnogo objašnjvaju pacijentima,što je donekle razumljivo,nije baš svaki pacijent u stanju da to shvati ispravno i još gore da počne paničiti.
slijedeći put mu onako izokola spomeni eventualnu potrebu punkcije limnfog čvora i tog jednog na štitnoj,mada mislim da bi on sam rekao da ima kakve sumnje u to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 6:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Druze,ja sam sinic malo istrazivala po kompjuteru i videla da sam juce vadila krv na TH3,TH4 i da trazi proveru thyroid antibodies sto me niko do sada nije poslao.Sa tim testom se proverava da li imam Hashimo ili Grave disease.Ako mi je krv dobra na TH3 AND TH4 to ne znaci da ne mogu imati Hashimo.Sve simptome koji su navedeni ja imam i ako je to odgovor na moje pitanje onda cu bar znati na cemu sam.Nalazi ce biti kazu otprilike u cetvrtak ali cu ja nazvati ranije da vidim jesu li ga dobili.Ja ne znam kako se u nasoj zemlju proverava da li imas Hashimo ali sam zato ovde saznala.Nikada prije nisam o tome citala,sve do sinoc.
Mozda ce se sve uskoro razresiti.....ova misterija kod mene........
Drago mi je pa je kod tebe sve beningno,bitno je da si se resio problema koih si imao.Mene stalno stisce(gusi)u predelu grkljana i nevredi vise da se zalim mom doktoru jer ona kaze ne moze mi biti od cista.Trazicu da vidim specijalistu-endokrinologa sto verujem on nece pristati.Volela bih sto prije uraditi CT skan citavog vrata.
Hvala ti na svemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Druze,ja sam sinic malo istrazivala po kompjuteru i videla da sam juce vadila krv na TH3,TH4 i da trazi proveru thyroid antibodies sto me niko do sada nije poslao.Sa tim testom se proverava da li imam Hashimo ili Grave disease.Ako mi je krv dobra na TH3 AND TH4 to ne znaci da ne mogu imati Hashimo.Sve simptome koji su navedeni ja imam i ako je to odgovor na moje pitanje onda cu bar znati na cemu sam.Nalazi ce biti kazu otprilike u cetvrtak ali cu ja nazvati ranije da vidim jesu li ga dobili.Ja ne znam kako se u nasoj zemlju proverava da li imas Hashimo ali sam zato ovde saznala.Nikada prije nisam o tome citala,sve do sinoc.
Mozda ce se sve uskoro razresiti.....ova misterija kod mene........
Drago mi je pa je kod tebe sve beningno,bitno je da si se resio problema koih si imao.Mene stalno stisce(gusi)u predelu grkljana i nevredi vise da se zalim mom doktoru jer ona kaze ne moze mi biti od cista.Trazicu da vidim specijalistu-endokrinologa sto verujem on nece pristati.Volela bih sto prije uraditi CT skan citavog vrata.
Hvala ti na svemu


ma nema na čemu,slobodno pitaj ako te šta zanima,tu smo da se pomažemo :D ,nego da ti ja dadnem i svoje mišljenje,te ciste zaista nisu velike i to što te stišće u grlu ti je od nervoze i autosugestije,ne vjeruješ?
popij kakav sedativ na pr. "valijum" i proći će te taj osjećaj :D ,..dobro je što si tražila nalaze antitijela,mada uz uredne nalaze ft3 i ft4 i regularan tsh teško da imaš hašimoto,ali neka nalazi kažu svoje.
nemoj ići baš na ct,.temeljit uzv struktura vrata će ti biti dovoljan,a time izbjegavaš i x-rays.
svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Druze,ja sam sinic malo istrazivala po kompjuteru i videla da sam juce vadila krv na TH3,TH4 i da trazi proveru thyroid antibodies sto me niko do sada nije poslao.Sa tim testom se proverava da li imam Hashimo ili Grave disease.Ako mi je krv dobra na TH3 AND TH4 to ne znaci da ne mogu imati Hashimo.Sve simptome koji su navedeni ja imam i ako je to odgovor na moje pitanje onda cu bar znati na cemu sam.Nalazi ce biti kazu otprilike u cetvrtak ali cu ja nazvati ranije da vidim jesu li ga dobili.Ja ne znam kako se u nasoj zemlju proverava da li imas Hashimo ali sam zato ovde saznala.Nikada prije nisam o tome citala,sve do sinoc.
Mozda ce se sve uskoro razresiti.....ova misterija kod mene........
Drago mi je pa je kod tebe sve beningno,bitno je da si se resio problema koih si imao.Mene stalno stisce(gusi)u predelu grkljana i nevredi vise da se zalim mom doktoru jer ona kaze ne moze mi biti od cista.Trazicu da vidim specijalistu-endokrinologa sto verujem on nece pristati.Volela bih sto prije uraditi CT skan citavog vrata.
Hvala ti na svemu


ma nema na čemu,slobodno pitaj ako te šta zanima,tu smo da se pomažemo :D ,nego da ti ja dadnem i svoje mišljenje,te ciste zaista nisu velike i to što te stišće u grlu ti je od nervoze i autosugestije,ne vjeruješ?
popij kakav sedativ na pr. "valijum" i proći će te taj osjećaj :D ,..dobro je što si tražila nalaze antitijela,mada uz uredne nalaze ft3 i ft4 i regularan tsh teško da imaš hašimoto,ali neka nalazi kažu svoje.
nemoj ići baš na ct,.temeljit uzv struktura vrata će ti biti dovoljan,a time izbjegavaš i x-rays.
svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Veliki pozdrav za tebe druze! :lol: :lol: :lol:
Znas sta,ja nisam bolje i zato mislim da bi mi dobro dosao CT skan ili kao sto ti kazes jedan jos ultrazvuk.Cekam nalaze krvi na stitnu i jos nisu stigli.Ultrazvuk nema zracenja,Ct ima sve si upravu.Mozda me "gusi"od tog uvecanog limfnog cvora ko zna.Ja nisam imala detaljan ultrazvuk vrata i u predelu gde me boli.Zauzeli su se za stitnu ali ne i za levu stranu vrata.Videcu sta kaze specijalista za uho,grlo,nos u petak.......ne mogu da iscekam da je vidim.Misljenje specijaliste ce mi svakako dobro doci.
Prijateljica sa kojom radim je konstatovana sa tumorom,salju je kod onkologa onda se podrazumeva da je kancer.Juce je saznala i ja sam se odma uzdrmala.......
Znas mene hipohondra :wink: :wink: :wink:
Javicu ti sve..........
Ja sam citala da bez punkcije ili biopsije nema tacne dijagnoze,mada bi ultrazvuk trebao pokazati sve zar ne? :o
Da li su tebi radili prvo ultrazvuk i odma operacija ili su ti radili punkciju pa operaciju?
Pozdravljam te


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: