Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zapusen nosic kod bebe od 9 meseci
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Drage mame,


Da li neko mozda ima neku ideju kako da bebi otpusim nosic, ne idu mu toliko slinice ali tesko dise.Stavljam mu fiz.rastvor, beli slez ubrizgavam spricom, ali ne vredi.Malo se otpusi ali ne u potpunosti,nije to cesto, posto dobro ga cuvam, zdravo hranim.Mozda je bio neko u njgovoj blizini ko je u inkubaciji, otkud znam.Samo znam da se plasim da mu se sekret ne spusti na grlo ili na pluca.



Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Mi smo imali slican problem i svasta sam pokusavala. Cak i svinjsku mast. Onda su poceli da mu izlaze slinci, ali oni gadni zuti. Kada smo otisli na vakcinu, nije je primio jer je bilo nesto bakterijski. Dobili smo neki antibiotik koji sam mu 5 dana uspricavala u nosic i proslo je. Ne znam kakvi su slici kod vas.
Uglavnom, kad su slinci zuti, onda je bakterijski, a kad su providni onda je prehlada.
Mozda da pokusate sa pumpicom koja se na usisivac stavi. Nisam koristila, ali kazu da je super.
I jos nesto, uvece stavim jaku kamilicu pored krevata da se pari u toku noci i to je pomoglo.
Sad sam se raspisala, ali valjda sam malo pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
upravo smo se oslobodili virusa,koji nas je sve 'pokosio' pre nedelju dana!

da te ne uplasim,tako je pocelo i kod nas,doduse mladje dete mi je imalo i malu temperaturicu ali sve je proslo...


probaj,kako je rekla dimedej da stavljas neku posudu sa kamilicom ili bosiljkom na TA pec ili radijator ,da isparava u toku noci!

postoji jos jedan nacin,na koji me je uputio pedijatar a radila sam tako dok su mi deca bila manja:napuni kadu vrelom vodom,da se kupatilo napuni parom,pa unesi bebu 10-15 minuta u kupatilo da udise tu paru! pomagalo je kod nas-trebalo bi da bude od pomoci i vama!neka vrsta inhalacije!

svako dobro!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Za zapusen nosic probajte morsku vodu u spreju,to je u osnovi isti sastav kao i fizioloski rastvor ali mislim da bolje deluje nego kapi fizioloskog jer se rasprsi u sitne kapljice pa potpuno oblozi sluzokozu nosa dok kapi mogu samo da skliznu kroz nos i spuste se u grlo.
Vama je prob0lem u stvari,ako sam razumela,otecena sluznica nosa a ne sekrecija,pa verujem da ce Vam ovo biti od pomoci.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ja imama pumpicu koja se stavlja na usisivac...zaista je sjajna, ali morate da imate usisivac sa brzinama...pa da stavite na najmanje...+ ako jos dojite,stavite vaseg mleka u nosic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
koliko znam,pumpica pomaze da se slinice izvuku iz nosa ali ne moze pomoci kod zapusenog nosa i natecene sluznice nosa!osim da kratkotrajno resi problem sa zaostalim slinicama!

luka 0407,morska voda(konkretno marisol u spreju sam koristila) nije mnogo pomogla! :( pored belog sleza,svinjeske masti i svega ostalog.....

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ajde,ja kao ne znam sta si ti koristila :D :D :D To je individualno,Luki je uvek pomagalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
ma,da,i to sto kazes! svaki predlog je dolce viti dobro dosao pa neka pokusa! naravno da sve zavisi od deteta do deteta! :D

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
D.J. je napisao:
Ja imama pumpicu koja se stavlja na usisivac...zaista je sjajna, ali morate da imate usisivac sa brzinama...pa da stavite na najmanje...+ ako jos dojite,stavite vaseg mleka u nosic...


D.J.,na kakav usisivac,kako to izgleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re zapusen noisc
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, mame,

Puno vam hvala, sjajne ste!!Probala sam i ja i sa inhalacijom, pomaze.Veceras cu da ga inhaliram pred spavanje i stavicu kamilicu pored kreveca, to nisam znala.Inace, sekrecija je bela, a pumpica za isisavanje, ja ne znam kakva su vasa iskustva, ona stvarno izvlaci, ali ja jedino da izadjem napolje i da zacepim usi a da mu neko drugi to radi.Ne mogu da vam opisem koliko se dete buni i place. :( Drugo, ne znam kakvog ste vi misljenje posto sam od lekara cula da je treba izbegavati, navodno ostecuje sluzokozu nosa :-? Najgore od svega sto mi je zao kad cuejm kako krklja a sekrecija ne izlazi napolje. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pumpica kako izgleda,pa znate onu malu pumpicu gde se izvlace slinci ustima...mislim povucete preko malog creva...ova je ista takva, samo velika tj. crevo je oko 80 cm i malko veceg precnika, da bi moglo da se stavi na usisivac...a vrh je isto mali veci tj. duzi...i sad kad se vuku slinci, prvo se stavi rastvor, ili morska voda...mom bebcu je odgovaralo moje mleko bolje nego bilo sta..,.on sad ima 9.5 meseci i ja tako radim od njegovog drugog meseca....naravno saceka se malo da rastvor, morska voda...itd. malko deluju, stavi se na vrh tj. pocetak nozdrve pumpica, ne u nozdrvu jer se napravi vakum i nije dobro zbog sinusa....e sad, sve zavisi od deteta..ja kad sam mom bebcu prilazila sa tim gde se vuce sa ustima, bezao je kao lud...a posto obozava zvuk usisivaca, obozava kad mu izvlacim slince ovom pumpicom....
E sad ide problem...ja sam to nabavila u madjarskoj...kod nas sam tek od skora videla u nekim novinama oglas da se prodaje po nekim apotekama....ne zam ni gde ni koliko kosta...ja sam placala oko 6-7 eura...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pumpica kako izgleda,pa znate onu malu pumpicu gde se izvlace slinci ustima...mislim povucete preko malog creva...ova je ista takva, samo velika tj. crevo je oko 80 cm i malko veceg precnika, da bi moglo da se stavi na usisivac...a vrh je isto mali veci tj. duzi...i sad kad se vuku slinci, prvo se stavi rastvor, ili morska voda...mom bebcu je odgovaralo moje mleko bolje nego bilo sta..,.on sad ima 9.5 meseci i ja tako radim od njegovog drugog meseca....naravno saceka se malo da rastvor, morska voda...itd. malko deluju, stavi se na vrh tj. pocetak nozdrve pumpica, ne u nozdrvu jer se napravi vakum i nije dobro zbog sinusa....e sad, sve zavisi od deteta..ja kad sam mom bebcu prilazila sa tim gde se vuce sa ustima, bezao je kao lud...a posto obozava zvuk usisivaca, obozava kad mu izvlacim slince ovom pumpicom....
E sad ide problem...ja sam to nabavila u madjarskoj...kod nas sam tek od skora videla u nekim novinama oglas da se prodaje po nekim apotekama....ne zam ni gde ni koliko kosta...ja sam placala oko 6-7 eura...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Hvala,D.J.,veoma prakticno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: