Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija nosa na VMA - kakva su vam iskustva?
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 6:55 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
U februaru planiram da radim operaciju nosa ukljucujuci malu devijaciju i plasticnu operaciju. Za dr Bijelica sam cula sve pohvale, a na pregled sam isla kod dr Kozarskog, za njega sam takodje cula da je vrsni plasticni hirurg, ali ne znam nikoga ko je kod njega radio nos. Ako neko ima neko iskustvo, molila bih da mi prenese :)
Na operaciji bi trebalo da ucestvuju oba doktora.
Ako neko ima bilo kakva dodatna iskustva moze da mi salje i na inbox ako ne zeli da imenuje nikoga.
Unapred hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Mislim da neces pogresiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 10:59 am
Postovi: 11
Lokacija: bg
ja sam operisala devijaciju kod doktora Bijelica (ORL na VMA) i jako sam zadovoljna. Radila sam i estetiku (koja je bila minimalna, ali on je vrhudnski odradio) 5 godina ranije sam imala prvu operaciju nosa, ali posle nje nisam bila dovoljno pazljiva i doshlo je do povrede tek operisanog tkiva, tako da mi se nos nakon jedno godinu dana bukvalno zatvorio. imala sam puno problema sa disanjem i cheste upale grla. 4 god kasnije konachno sam se nakanila da to saniram i izabrala sam doktora Bijelica jer sam za njega dobila preporuke od dosta ljudi i svi su bili jako zadovoljni. On je odlichan esteta, tako da je po meni bolje otichi kod njega nego kod plastichnog hirurga. + je mnogo jeftinije - tad je operacija bila oko 500eur u poredjenu sa 2000eur koliko je kod vecjine plastichnih hirurga. I josh jedan savet - slepo se pridrzavaj svega shto ti doktori kazu u post-operativnom periodu i budi JAAAAAAAAAAAAAKO pazljiva posle operacije. I naizgled potpuno bezazlene povrede nosa u prva 3 meseca nakon operacije mogu da dovedu do preloma nosa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 2:40 pm
Postovi: 1
Operisana sam na VMA 03.12.2008.Operaciju je radio dr.Bjrlic.Odlicno je proslo,a imalo je sto sta da se radi.Morali su da mi lome kost,jedan kanal mi je bio uzi od drugog.smanjio mi je vrh...Za sada sam zadovoljna...Otok je jos uvek prisutan,modrice su prosle relativno brzo.Obavezno se pridrzavajte terapije,ALI OBAVEZNO.Ja sam mazala i LIOTON protiv otoka.Podrazumeva se spavanje u maltene sedecem polozaju,ali samo dok ne skinete gips i tampone.Kad sam vec kod tampona,mene je vise bolelo skidanje gipsa,nego vadjenje tampona.Jedino sto je neprijatan osecaj,ali to je to i traje jako kratko,svega par sekundi.Nakon toga spavanje iskljucivo na ravnoj podlozi kog se ja ne pridrzavam bas striktno :)....
Prvu kontrolu imam sutra...
Ne bih menjala doktora,NIKADA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 07, 2009 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 2:28 am
Postovi: 1
Zdravo svima...
Recimo da me najviše od svega zanima - ograničenje za godine prilikom obavljanja operacije nosa. Vreme kada bih ja htela da obavim operaciju jeste na leto ove '09. godine i imaću tačno 17.5 god.
Da li je obavezno, tj. moram li da čekam da napunim 18?
Vidim, svi hvalite Dr. Bjelića sa VMA, to bi značilo da bih od njega trebala da krenem da se raspitujem za sve što me zanima.
Mada, sada ono što me strašno interesuje jeste to ograničenje za godine, zašto/zbog čega/ i da li čekati 18 ???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2008 12:32 pm
Postovi: 22
anja-m
reci mi molim te kako si otisla tamo sa uputom opste prakse? Koliko kosta operacija nosa i eventualno neki kontakt telefon dr.Bjelice?
:oops: Da li rade laserom?
Unapred ti hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 6:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Doktor se zove Dušan Bijelić! A ne Bjelica

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2008 12:32 pm
Postovi: 22
glisa je napisao:
anja-m
reci mi molim te kako si otisla tamo sa uputom opste prakse? Koliko kosta operacija nosa i eventualno neki kontakt telefon dr.Bjelica?
:oops: Da li rade laserom?
Unapred ti hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pohvale za hiurge :)
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 6:55 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Samo da javim da sam radila operaciju i sve je ispalo odlicno :)
Kao sto sam rekla, radili su mi dr Bijelic i dr Kozarski, ali sam se ipak odlucila za privatnu kliniku uklonjeno_na_zahtev. Operacija je kostala 1800e ako nekoga zanima.
Nisam imala apsolutno nikakve bolove, niti ih sad imam (da kucnem u drvo) i uradili su tacno ono sto sam ja zelela. Ako nekome treba savet ili bilo sta zeli da pita moze da mi se javi na priv :)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:08 pm
Postovi: 50
Zrdavo svima,ja reših da se pridružim.Danas sam išla kod dr.Bijelića i imam zakazano u aprilu.Otišla sam sa uverenjem da mi ništa ni ne hvali,međutim čovek reče iz prve da mi je nos bio slomljen,a što se tiče estetskog dela,nism ni morala da mu pričam,iskreno,odmah je rekao ono što sam i sama mislila, minimalna korekcija i to je sve.Čovek je car.E,sad,ako neko ima zakazano 6.4.neka piše.Ja reših,pa šta bude-biće.POZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 3:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 3:05 am
Postovi: 7
Lokacija: dortmund
dobro je da nadjoh ovaj forum,5 marta imam termin za operaciju nosa,lomio sam ga 2 puta u tuci i sto se tice izgleda o.k je,sasvim ,malo je kriv iz profila kao i u lijevu stranu :D (ALI TO SKORO NIKO NE PRIMJETI OSIM MENE) ali sto vise vremena prolazi imam problema sa disanjem:... jedna komora je skoro totalno zatvorena a druga i nije tako losa.Doktor kaze da mora da radi 2 operacije,da ispravi kost i da sijece ta neka zadebljanja u nutra koja zatvaraju kanale za disanje (ne znam strucni naziv) :D ali je rekao da cu tampone nositi samo dva dana i da su zo silikonski tamponi (operaciju radim u njemackoj) pa me interesuje jel neko ima iskustvo sa silik.tamponima i jesu li efikasniji od tampona od gaze(posto imam informaciju da su oni uzas). i rece mi jos da ce raditi operaciju kroz nos -jel vam govori to sta?procitam par postova dobijem malo snage,a onda procitam opet necije lose iskustvo pa se bacim u dramu i tako...samo imam nenormalan strah od te prve operacije u zivotu; Jel moguce da treba mjeseci da prodju dok otok spadne,kako je moguce da neko osjeti kad mu lome nos???......zavidim vama koji ste prosli kroz ovo :lol: pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 2:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:08 pm
Postovi: 50
E,da,i mene interesuju iskustva što se tiče anestezije i jedino mi je zbog toga VELIKA frka,jer sam čitala neke postove da su se ljudi budili u toku operacije. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2009 6:36 pm
Postovi: 2
Sledece godine punim 18,ali vec sada zelim da se raspitam o operaciji nosa...Polomio sam ga slucajno,kada sam imao 10 godina...Sve vise i vise mi smeta grba koja se tada na nosu stvorila!Nije previse strasno,ali ja sam stvarno nezadovoljan i nesamouveren kod devojaka i u drustvu zbog toga....Ali nije to glavni razlog,necu to da radim zbog drugih,vec da bih se ja lepse osecao...Razmisljam da odem ko dr.Bijelica sa vma,dosta vas ga hvali! Samo bih pitao,koliko tacno tamo kosta operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2008 10:36 am
Postovi: 5
Dejan1992 je napisao:
Sledece godine punim 18,ali vec sada zelim da se raspitam o operaciji nosa...Polomio sam ga slucajno,kada sam imao 10 godina...Sve vise i vise mi smeta grba koja se tada na nosu stvorila!Nije previse strasno,ali ja sam stvarno nezadovoljan i nesamouveren kod devojaka i u drustvu zbog toga....Ali nije to glavni razlog,necu to da radim zbog drugih,vec da bih se ja lepse osecao...Razmisljam da odem ko dr.Bijelica sa vma,dosta vas ga hvali! Samo bih pitao,koliko tacno tamo kosta operacija?


40 000 dinara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2009 6:36 pm
Postovi: 2
[quote="ribizla021"][quote="Dejan1992"]Sledece godine punim 18,ali vec sada zelim da se raspitam o operaciji nosa...Polomio sam ga slucajno,kada sam imao 10 godina...Sve vise i vise mi smeta grba koja se tada na nosu stvorila!Nije previse strasno,ali ja sam stvarno nezadovoljan i nesamouveren kod devojaka i u drustvu zbog toga....Ali nije to glavni razlog,necu to da radim zbog drugih,vec da bih se ja lepse osecao...Razmisljam da odem ko dr.Bijelica sa vma,dosta vas ga hvali! Samo bih pitao,koliko tacno tamo kosta operacija?[/quote]

40 000 dinara[/quote]
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: