Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Analna fistula
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ej, ljudi evo me vratio sam se sa operacije fistule tri dana lezanja i kako je Severus rekao radili su mi fistulotomiju na VMA. Radili su mi pod opstom anestezijom (totalna) 10-15 min i gotovo, bolovi nakon operacije su minimalni i nije strasno ja sam vec taj dan uvece stao na noge. Malo pece i nista vise, bitno je da se odrzava licna higijena posebno tog mesta. Znaci posle svake velike nuzde pranje sapun voda ili neki antiseptik sampon.

Imam samo jedno pitanje za Severina, operacija je bila 15.07. rana nije usivana nego je otvorena da se drenira, redovno odrzavam higijenu tog mesta, i stavljam kompresu sterilnu gazu, ali svaki put kad je skinem na njoj nadjem tragove gnoja i kao neka zuckasta tecnost - sasusena kao limfa. U pocetku je bilo dosta sad je manje ima i ustalila je. Znaci rana jos nije zacelila i to jos curi. Imam pregled za 10 dana na VMA. Pozdrav!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ruku na srce ne mozes zavuci glavu pa da vidis kakvo je objektivno stanje rane,a to je ostavljeno da zarasta per secundam sto ce reci krajevi rane nisu primaknuti jer sam fistulozni kanal je sacinjen od granulacionog tkiva koje je pogoduje odrzavanju infekcije pa je fistula morala biti otvorena i sada se ostavlja da zarasta dok se ne formira oziljak ,a medjuvremenu kako je preporuceno samo toaleta rane.Inace za zarastanje per secundam treba nesto vise vremena bas kao kod operacije pilonidalnog sinusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:04 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Iz iskustva bi mogla samo da dodam ako to mozda nekome moze da pomogne: Jedite kuvano zito, najobicnije iz prodavnice, kuva se oko pola sata, zrna ostaju cela, vrlo je lepo. I perite se tecnim sapunom, kolko god mozete unutar, obicnim za ruke, koristite tus mlaznicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nitroglicerinska mast
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Dobila sam savet od jednog hirurga da pokusam da koristim nitroglicerinsku mast da bih eventualno izlecila fisuru (da, jos uvek nisam operisala :)))
Nego , gde da je kupim, prosla sam gomilu apoteka, koje jedva da su cule za tu mast. Nasla sam na netu , zove se Nirmin, pravila je Zorka-Sabac, ali nigde ne mogu da je nadjem. Ako neko zna gde ima, ili kako moze da se nabavi, molim da mi obavezno javi, to mi je zadnja "slamka".
Ta amst bi navodno smanjila pritisak u venama oko tog problematicnog sfinktera, pa bi se fisura, navodno zatvorila. Ako ne pomogne nakon 3 nedelje mazanja, onda bi trebalo odustati (3x dnevno i posle svake stolice). Tu informaciju sam nasla na nekom stranom sajtu, kazu pomaze u 50% slucajeva-ne verujem da smo bas svi baksuzi da ne udjemo u taj procenat :)

Molim ako neko zna gde da je kupim, da mi javi.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 5:42 pm
Postovi: 4
Ja sam dobio taj savet na pregledu kod doktora. Mada rekao mi je da je mozda bolje da pokusam sa Nifedipin mascu, zbog toga sto kod nekih ljudi ta nitroglicerinska izaziva glavobolje. Rekao mi je da tu Nitroglicerinsku prave Ivancic i sinovi u Beogradu. A ovaj Nifedipin pravi samo jedna apoteka u Subotici. Zove se Galen,a adresa je Vladimira Nazora 9. Porazgovaraj sa doktorom o jednoj i drugoj masti, pa postupi kako ti kaze. Ja nisam probao tu nitroglicerinsku, pa ne znam da li je delotvorna. Koristim Nifedipin vec 10 nedelja i jos nije fisura zarasla. Doktor mi je inace rekao da fisura mora da se maze bar 10 nedelja da bi se videli neki rezultati. Nadam se da sam ti pomogao. Pozdrav[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nitroglicerinska mast
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Jao, hvala ti, malopre sam zvala Ivancic i sin, imaju mast i kosta 650 dinara :))
Pocinjem od sutra da mazem, a posto fisuru imam vec godinu i po dana, ako sad ni ovo ne pomogne...onda cu da idem na seckanje :(
Ako pomogne, javljam rezultate.

Hvala jos jednom za Ivancica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 5:42 pm
Postovi: 4
Nema na cemu. Ovo i treba da bude mesto gde ce jedni drugima pomagati. Sto se tice masti treba dobro da namazes tu ranu. Meni je doktor rekao kada mazem i osetim je pod prstom i kada zaboli pri mazanju znaci da dobro mazem. To mi je rekao zato sto nije dovoljno samo da stavis mast unutra vec je bitno da se rana prekrije sa mascu. Ali posto je meni doktor rekao za gore pomenute kontraindikacije(ovo vazi za nitroglicerinsku mast) savetujem ti da se konsultujes sa njim, a i oko toga koliko dugo treba mazati. Jos mi je napomenuo da ne prestajem sa mazanjem ni kada osetim da mi je bolje(ovo je napomenuo za Nifedipin mada mislim da to vazi i za ovu nitroglicerinsku mast). I jos da treba najmanje 10 nedelja da se maze bez prestanka(to mi je rekao za Nifedipin,ali bi trebalo da vazi i za ovu drugu), treba izbaciti papir iz upotrebe i uvesti pranje posle nuzde,a zatim namazati sa mascu. Ranu treba takodje oprati sa sapunom koliko je to moguce. Sapun treba da bude iskljucivo onaj deciji Merimin ili Dove. I pored toga treba piti Laksomucil od Ivancic i sinova ujutro i uvece, da bi stolica bila sluzava i da ne ostecuje ranu pri nuzdi. Mislim da sam sve korisne savete napisao i da sam vam pomogao koliko toliko. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 26, 2009 9:45 am
Postovi: 2
Zdravo svima!!! Ja sam pre par dana preziveo pregled rektalnog dela na VMA,(kazem preziveo, jer sam se dugo vremena usudjivao na odlazak kod doktora, bez obzira na bolove koje sam trpeo) i proktolog mi je utvrdio FISSTURU. rekao mi je da mazem sa Mascu FISSURIN - proizvodjac Ivancic i sinovi, mesec dana i da nakon toga dodjem na kontrolu. Ukoliko Fissura zaraste nema operacije, ukoliko ne onda operacija.To je sve u redu, ali mi nije nista rekao sto se tice ishrane, bavljenja sportom. Moze li neko da mi pomogne, da li se preporucuje neki specijalan nacin ishrane, radi pospesenja zarastanja Fissture, i da li je dozvoljeno bavljenje sportom za vreme lecenja!!! Unapred Vam hvala na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 5:42 pm
Postovi: 4
Meni je rekao da jedem sto vise povrca, da kuvam suve sljive i to da jedem. I sok od kuvanja tih suvih sljiva da pijem, da ga ne becim. I pijenje Laksomucila dva puta na dan. Toliko ja znam. Mada po mom misljenju mislim da mozes sve da jedes sto ima vlakna kao jabuka, da bi ti se cesce praznila creva. Suhomesnato ne treba da konzumiras, to ce ti pogorsati stvari. I treba da jedes nezacinjenu hranu. A sto se tice sporta, to ne znam. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 26, 2009 9:45 am
Postovi: 2
Najlepse hvala Pen!!! Nadam se da cu resiti probleme. Pitao bih te jos, obzirom na tvoje iskustvo sto se tice operacije,da li je posle - operativni tok van bolnice ili se jedno vreme mora provesti u bolnickom lecenju. Unapred hvala na odgovorima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 5:42 pm
Postovi: 4
Nema na cemu. I ja se lecim od fisure. Nemam neko posebno iskustvo, samo sam napisao ono sto je meni specijalista rekao. Ne znam kakva je operacija, posto se ja nisam operisao. Jos pokusavam da resim problem mastima. Mene fisura muci od novembra, pa se nadam da ce moci da zaraste uz pomoc masti. Ako ne moracu na operaciju. Ako neko zna neka mi napise da li ima nekih nezeljenih posledica posle operacije. Brine me da li ce ti misisci i dalje biti cvrsti kao i pre operacije. Mislim da mi se ne desi u starosti da ti misici ne reaguju kako treba. Hvala unapred. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 6:05 pm
Postovi: 1
Pre par dana poceli su bolovi u predelu gornjeg dela zadnjice(na samom pocetku zadnjice),nisam mogao normalno da sedim niti da lezim na ledjima to je trajalo oko 5 dana dok danas nije poceo da curi neka vrsta gnoja ali samo dok sedim i kad sam oslonjen na taj deo tela.Da li je u pitanju analna fisura ili fistula?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Licno iskustvo Lecenje analne fisure USPESNO
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 10:00 am
Postovi: 1
Lokacija: Zrenjanin
Pre 12 g tacnije 1996 sam posle vise meseci bezuspesnog lecenja operisao analnu fisuru. Tada mi je najvise pomagala Hepatrombin H mast, ali samo za otklanjanje bolova, rana nije zarastala tako da je operacija bila neizbezna.
Pre nekih 20 dana ponovo sam osetio bolove i kod gastroenterologa mi je dijagnostikovana analna fisura. Uz konsultaciju vise lakara i farmaceuta dosao sam do saznanja da Nirmin mast moze da pomogne u resavanju ovog problema. Kupio sam istu i sada vec nakon 10 dana upotrebe ove masti osecam se kao preporodjenim. Bolovi su nestali a prisutan je blagi svrab kao kod zarastanja rane. Shodno tome izneo bih neka svoja zapazanja:
- Najveci broj masti protiv hemoroida sadrze u sebi heparin ili neki drugi antikoagulans koji onemogucava zarastanje rane te ih zbog toga pri ovoj dijagnozi ne treba koristiti.
- Nirmin mast nanositi na mesto gde osecate bol 2 puta dnevno, ali je obavezno pranje analne regije pre upotrebe masti.
- Jesti hranu koja omogucava meksu stolicu
- Ne koristiti druge preparate.

Toliko od mene. Nadam se uspesnom zavrsetku ove price.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 4:20 pm
Postovi: 2
Moj savet Vam je da pararektalnu fistulu operisete na vreme.
Čekala sam godinu i po i time zakomplikovala situaciju. Fistula je probila 2 zida čmara zbog čega je kripta debelog creva u kome je začeta fistula morala da bude vezana koncem. Konac se zateže na svakih 3-4 dana kako bi taj kanal srastao. Zatezanje konca je veoma bolno. Taj period zarastanja traje od 4-6 nedelja. Kod mene je konac otpao posle 5 nedelja.
Rana nije ušivana jer treba da zaraste iz dubine.
Više nemam strahovite bolove. Sada redovno previjam ranu (2-3) puta na dan, održavam higijenu perući se mlakom vodom. Rana polako zarasta, jer je otvorena i "zahtevna".
Napomena:
Pararektalna fistula se brzo širi i veoma je opasno ako krene uz ledja ( moguće je). Doktori su mi pričali da se dešavalo da se spusti i do kolena. Savet je da ne čekate, već da na vreme odstranite hirurškim putem. Fistula kod mladih ljudi ide veoma duboko, tako da se uvek rade pod totalnom anestezijom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 4:20 pm
Postovi: 2
Ako neko zeli savet neka pise na:

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: