Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u ramenu
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Zdravo
Vec duze vremena imam neprijatan bol u ramenu i to sam u jednoj tacki (prednji deo ramena ...otprilike ispod same kljucne kosti)...bol je narocito izrazen ujutro... osecam bol pri podizanju ruke.
Imam 42 god bavio sam se kosarkom i bol je pocela da se javlja po zavrsetku karijere.Bol se javlja konstantno vec duzi niz godina... zatim neko vreme prestane da boli ....
Moja majka ima isti problem i misli da je u pitanju reuma.
Moj prijatelj koji se takodje bavio kosarkom ima isti problem i njemu su u nemackoj snimili rame i ustanovili da mu je ligament upaljen...dobio je terapiju i bol je prestao.
Moje pitanje je (posto trenutno ne mogu da odem ko lekara) kako da ublazim bol ... lekovi,hepatrombin?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Hm, pa pre svega treba da utvrdite zbog chega postoji bol, da li su u pitanju degenerativne promene, na shta manje sumnjam, ili je u pitnaju neka sportska povreda koja nije lechena...vishe mikrotrauma istog ligamenta i mishica moze na kraju dovesti do sindroma bolnog ramena.

Da li ste imali povrede tokom treniranja kosharke? Da li su lechene?
Ispitajte rame u svim polozajima, sa ispreuzenom rukom podignite ruku ka napred u vis, i zapamtite kada se javlja bol, da li se bol javlja pri podizanju tezih stvari tom rukom, da li imate tegobe prilikom spavanja?
Da li je bol konstantna ili se samo javlja pri nekim aktivnostima?
Da li je u pitanju rame dominantne ruke ili ne?

I zashto trenutno ne mozete kod lekara? Bar privatno da odete na pregled kod fizijatra?

A sto se terapija tiche, nije zgodno ishta savetovati dok ne saznamo kog su porekla tegobe, da li je u pitanju promena na koshtanom sistemu, ligamentima ili pak mishicima ili zglobnoj kapsuli zzgloba ramena, da li je u pitanju traumatsk apovreda ili degenerativna promena, posto nije svejedno kakoi chime tretirati razlichitog porekla povrede.

Ono sto mozete bez obzira na to da radite je da izbegavate pokrete pri kojima se javlja bol, da izbegavate noshenje teshkih stvari tom rukom, da vodite rachuna da ne spavate na tom ramenu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Hvala na brzom odgovoru.
Nisam imao neku tezu povredu te ruke dok sam igrao kosarku.Bol nije konstantan,vec samo pri odredjenim pokretima ruke.Mogu da ispruzim ruku i podignem ispred sebe ali se bol javlja kad je podizem sa strane ii u nazad.Jeste,to mi je dominantna ruka.Provodim dosta vremena za racunarom i drzim ruku oslonjenu na sto,pri cemu takodje osecam bol.Ne osecam bol kada nosim teret u ruci....

Bol se javlja u ovom predelu...
Slika

Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 10:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Hm, deltoideus...

pars clavicularis i pars acromialis, pokushajte da pronadjete an netu slike, ili cu ja pronaci gde se pripajaju pa da mi kazete jet se tu javlja bol.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Ne znam da li ce ove 2 slike pomoci.Evo gde se javlja bol... i to prilikom ovog polozaja ruke
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da, deltoideus je u pitanju, najbolje bi bilo da idete na fizikalnu terapiju da se brze sanira povreda, a do tada, ono shto sam vec napisala, da izbegavate kritichne pokrete, mozete koristiti antibol kreme i gelove ali bez nekog velikog uchinka ce to biti, poshto je u pitanju najverovatnije nelechena povreda mishica koja mora da se lechi fizikalnim procedurama a ne samo lekovima koje svi mi imamo kod kuce.

Sto pre se obratite fizijatru.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
HVALA PUNO NA POMOCI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Rame me sad boli tolko da sinoc od bolova nisam mogao da spavam,cak se bol prosirio i na pluca..vrlo mi je tesko bilo da udahnem vazdum punim plucima.Celu noc nisam oka sklopio,pio sam brufen 400 na svaka 4 sata...
Bio sam taj dan kod lekara jer je rame pocelo vrlo neprijatno da me ziga i boli..dobio movalis i fastum gel.
Sledece nedelje cu da odem kod jednog prijatelja ortopeda da mi pregleda rame...on misli (culi smo se telefonom) da je u pitanju tetiva ili ligament koji se upalio i preporucuje mi mirovanje i do mesec dana.
Da mi je neko rekao da rame moze ovako da boli..ne bih mu verovao.bol se siri na celu ruku,cak mi je i gornji deo sake otekao.
Inace lekar opste prakse me nije ni pregledao,na moju molbu da mi da uput kod specijaliste se nasmejao....a meni zamalo oci da poispadaju :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 8:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Mozda bi bilo dobro da prokontrolisete i vratnu kicmu. Desava se da degenerativne promene vratnih prsljenova daju jake bolove u ramenu, posebno ako dugo sedite za kompjuterom pa je vrat u prinudnom polozaju. Posto vec idete kod ortopeda, ne bi bilo lose da ga zamolite da pogleda i stanje vrata. (Sirenje bola duz cele ruke se uklapa u ovu pricu, mada se ne moze iskljuciti i problem sa ramenom)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Hvala Veljo...pregledacemo i vratni deo kicme,posto me cesto boli i pokoci i u tom delu.... ali ja vise imam problema sa donjim delom ledja.Otezano mi je saginjanje,savijanje......uspravljanje...
Ne znam da li ima veze sa vratnim delom i ramenom,ali i u oba kolena osecam bol i to kao da mi je neko zapalio vatru...ne mogu nocu da ispruzim nogu (ako je savijena) a da se pri tom ne probudim.
Ja sam sve to pripisivao kosarci (preko 25 god igranja,najvise na betonu)
Verovatno malo kosarka,malo nasledni faktor a malo i godina proizvodnje... :) uz sve to vozim i motor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 9:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
U poslednjem postu nabrojaste bolove u skoro svim delovima lokomotornog sistema.

Ovo zahteva da se javite fizijatru, uradite KS i reuma faktor.

I nadam se da se motorciklizmom bavite profesionalno i da imate zashtitu za listove, kolena i kichmu dok vozite!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Neverovatno ali istinito....sve je pocelo da me boli otkad sam prestao da se bavim sportom....motociklizmom se ne bavim profesionalno ali imam svu opremu i trudim se da se zastitim koliko god mogu...osim leti,tad samo slem kacigu na glavu....
Kad se sve to sabere nije ni cudno sto me sve boli... uglavnom sam igrao basket i to na betonu,svaki dan po nekoliko casova,nekih 25 god...zamislite to opterecenje za zglobove i kicmu...uz sve to motocikl i naravno nasledni faktor-majka boluje od reume....
A nabacio sam i 10-ak kg otkako sam prestao da se bavim sportom...
Kod lekara idem svakih desetak godina...ali ovo sto mi se desilo neki dan (nisam spavao od bolova u ramenu) ne zelim vise da mi se ponovi,tako da cu Vas poslusati tamaraft i hvala Vam na savetima.
Nedavno sam postavio i temu o Movalisu i neko mi rece da ima stetno dejstvo na kostani matriks...a i cuo sam od jednog doktora da je kancerogen?!
Zanima me da li nesto od toga tacno?a i ako moze da mi se objasni sta je to kostani matrix i kako Movalis stetno deluje na njega ...
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: