Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje vezano za himen
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 7:19 pm
Postovi: 18
Svima jedan veliki pozdrav.Znam da mi kao muskarcu mozda nije bas mesto ovde,ali sam smatrao da na moje pitanje najbolje mogu zene da odgovore.Radi se o sledecem......
Imam 16 godina a moja devojka 17.U dobroj smo vezi koja ima izgleda da potraje.Normalno posle izvesnog vremena smo se odlucili na seksualne odnose.Oboje smo nevini.Ono sto mene zanima jeste gde se nalazi himen?
Kako ga osetiti? Prvi put kad smo bili u krevetu sam samo sa prstom radio da ne bih povredio devojku.Pocelo je da je boli pa smo prestali.
Ako mi mozete dati malo detaljnije informacije o svemu ovome......himen,prvi seksualni odnos.

Hvala vam svima unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 27, 2006 2:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Mislim da je dobro sto si se javio ovdje da pitas za informaciju, i evo saljem ti slike normalnih oblika i vrsta himena ( najcescih ).
Kao sto mozes da vidis, himen je opna koja se nalazi na samom ulazu u vaginu, obicno je elasticna manje ili vise i obicno prilikom prvog seksualnog odnosa, puca i malo krvari. To obicno nije praceno velikim bolom, i znacajnim krvarenjem, i nije potrebno da se ide ljekaru.

Prije nego ostvarite seksualni odnos, potrebno je da oboje procitate neka shtiva...kao sto su anatomija zenskih i muskih polnih organa, nesto sto mozes naci svuda na internetu i na nasem jeziku, ili da odete zajedno u biblioteku ili odvojeno i pregledate slike ljudske anatomije.
Drugo, zenski seksualni odgovor je drugaciji od muskog, i bilo bi dobro da prije nego pocnete sa seksom znas kako zensko tijelo funkcionise.
Naravno da je sve individualno, ali...po poslednjoj klasifikaciji iz 2001 i opisu istog, naucnici ( ginekolozi, seksolozi, psihijatri, psiholozi ) kazu da zenski seksualni odgovor pocinje iz jednog neutralnog stanja, prije koga je naravno emocionalno zainteresovana za partnera...dakle u vecini slucajeva zenama je neophodno da je emocionalno vezana za partnera, a ako uz to postoje i njegova osjecanja onda uz adekvatnu stimulaciju
( tehniku ) KAO I STRPLJENJE SA OBE STRANE dolazi do uzbudjenja, orgazma i obostranog zadovoljstva.

Ne zelim da zvucim kao stara majka...ali mislim da biste oboje uzivali u vasem pocetku, neophodno je malo informisanja, mnogo strpljenja, ljubavi vec imate i naravno nesto pameti !!! nije na odmet.
Kada pominjem pamet...mislim prije svega na kontracepciju. To je prvenstveno u interesu tvoje djevojke, njenog zdravlja i vase buduce veze a isto tako formiranja tvog odnosa prema zenama za tvoj cijeli preostali zivot.
Mi smo davno napustili eru u kojoj se smatralo da ako je zena seksualno aktivna a posebno ako uziva u seksu da treba i da ostane u drugom stanju i postane majka. To je vrlo moguce i najgore sto moze da se desi Vama dvoma na pocetku seksualnog iskustva. Trauma nezeljene trudnoce nikome ne treba u 16 ili 17, pa cak i kasnije...nezeljena trudnoca je cesto problem, a dvoje mladih ljudi ne trebaju probleme...je l'
tako ?
Prije nego...dvije opcije...1. nauci da koristis kondom, u svojoj sobi, prilikom masturbacije, i kako ga pravilno postaviti i kako ga skinuti i kada
ili
kontraceptivne pilule za tvoju djevojku, ili injekcija koja se zove depo provera i koja se daje svaka tri mjeseca jedan put i ima odlican kontraceptivni ucinak.
Jos nesto ...nema niti jednog sredstva koje je 100 % kontraceptivno osim apstinencije tako da je 1 trudnoca na 100 uvijek moguca...i sa OCP
/ pilulama /. Prvog mjeseca sa pilulama je potrebno koristiti kondom.

Najljepsa recenica iz tvog pisma je
Citiraj:
Imam 16 godina a moja devojka 17.U dobroj smo vezi koja ima izgleda da potraje.
...bas zato sto se i meni desilo takvo osjecanje i sa 17, i sa 27 i sa 37...pa me sopstvena dusa prevari...hocu samo da ti kazem...cuvaj se velikih rijeci...zauvijek, nikada, samo jednom...zivot je vrlo prevrtljiv i nepredvidljiv a jos vise mi sami, zivi !

Srecno i uzivajte u ljubavi.
ObGyn
ako zelis slike anatomije zenskih polnih organa 'google it'


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 27, 2006 11:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Odusevljena sam pitanjem i saznanjem da se mladi danas interesuju kako i sta da urade. Obicno se jave kad je vec kasno.
Eraser, puno srece zelim tebi i tvojoj devojci i nadam se kao sto si napisao da ce ta veza potrajati. Svaka cast za ovakvo angazovanje i pitanje! Nemoj se libiti da pitas za bilo sta sto te zanima i kad himen bude istorija. Svaka cast mladicu tako se cuva zdravlje i brine za sebe i osobu sa kojom si! :wink:

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 28, 2006 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 7:19 pm
Postovi: 18
Drago mi je da na ovom svetu jos uvek ima ljudi koji su spremni da nekog posavetuju i pomognu.Obgyn hvala puno na interesovanju,tvoje reci ce mi pomoci,kao i mojoj devojci.Zahvaljujem i tebi Blonde sto si tako pozitivna......thx.......


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: