Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u ledjima u ranoj trudnoci
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
U devetoj sam nedelji trudnoce i imam dosta jake bolove u donjem delu ledja...ali ne klasicno krsta kad se ukoce...(posto mi se to desavalo ranije od hladnoce i znam kako je)...nego skroz nisko do trtice i kao da sevne skroz u stranu kroz kukove. Znam da se ti bolovi javljaju kasnije zbog teskog stomaka ali moj stomak je tek jedva vidljiv i plasi me razlog ove moje ukocenosti. Usput...imam jako jako uske kukove...da li je moguce da se sire pa da zato tako boli ili treba da se zabrinem? Kad lezim uopste me neboli ni mrvicu ali nemogu dugo da sedim i stojim...i reaguje i sad bol na hladnocu malo ali je stvarno drugacije...
Molim vas za neki savet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 9:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Mislim da je to sasvim normalno. Telo reaguje na promenu opterećenja i pre nego što primetiš. Pokušaj nekim laganim, pasivnijim vežbama da ojačaš slabinske mišiće i mišiće stomaka.
Ovo ti govorom delimično iz iskustva. Ja imam urođen problem sa oba kuka i to takav da je jedini način bio da se porodim carski rez. Celu trudnoću su pratili s vremena na vreme jaki bolovi u kukovima i karlici, a to se dešavalo jer nisu mogli da se rašire. Plus gotovo non-stop osećaj da imam svrdlo u stomaku. Stomak mi se gotovo nije poznavao sve do 5tog meseca, a u kad sam bila pred krad trudnoće, žene u 6om mesecu su imale mnogo veći stomak od mene, a beba je rođena sa 3300g.
Tvoje bepče naći će već za sebe najbolje mesto da se smesti. :wink:

Želim ti sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Da,da...upravo mi je to ginekolog sad i potvrdio...preuska sam i zato boli...ali evo posle vise od tri nedelje patnje neizbezne obaveze izvukle su me iz kreveta,tri dana sam videla sve zvezde oko glave pri svakom koraku i evo sad iz dana u dan osecam poboljsanje...kao da sam se malo "razradila" neznam kako da objasnim...
A sta ti je to svrdlo? :) Ja stalno osecam nesto iako govore da je nemoguce osetiti tako rano...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 8:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
LjubicaBubica je napisao:
Da,da...upravo mi je to ginekolog sad i potvrdio...preuska sam i zato boli...ali evo posle vise od tri nedelje patnje neizbezne obaveze izvukle su me iz kreveta,tri dana sam videla sve zvezde oko glave pri svakom koraku i evo sad iz dana u dan osecam poboljsanje...kao da sam se malo "razradila" neznam kako da objasnim...
A sta ti je to svrdlo? :) Ja stalno osecam nesto iako govore da je nemoguce osetiti tako rano...


Svrdlo ti je burgija na ručni pogon. Imala sam osećaj kao da mi se nešto uvija u stomaku, kao da me nešto iznutra gura na sve strane.
Beba se pokreće mnogo ranije nego što se zaista oseti prvi put, a to kada ćeš da je osetiš zavisi, između ostalog, od debljine trbušnog zida i količine celuita (sala, masnoće) na stomaku. Prve pokrete sam osetila već odmah posle 12-te nedelje, a da se nešto kreće primećivalo se već sa četiri meseci. Znajući teorije: Beba se prvi put oseti između 4 i 5 meseca (kod prvorotkinja i kasnije), a tek sa 5-6 meseci mogu da se zapaze pokreti spolja, ja sam ćutala na kontrolama sve dok me doktorka nije pitala da li je osećam, a tada mi je stomak još uvek bio ravan.
Bolove ćeš s vremena, na vreme (najverovatnije) da osećaš, u etapama kako beba raste i kako bude tražila sve više prostora.
Ako nije neophodno, odnosno ako ti ne preti pobačaj, nemoj da ležiš, kreći se - šetaj. Obrati pažnju na to da previše ne opterećuješ trbušne mišiće i biće sve OK. Ne postoji striktno ni jedna fizička aktivnost koja je zabranjena (sem dizanja džakova od 50kg, ali to sigurno ne radiš).

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 6:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Aha :lol: i mislila sam da je neka vrsta busilice... Pa...ja to sto osecam nebi tako definisala ali je definitivno nesto sto jos nikad nisam osetila...a i jos je jako slabo da bi opisala...
Sve u svemu...ledja me prosla skoro skroz...osetim ih jedino kad nesto spremam po kuci pa se umorim a onda odma furne u krevet na odmor...
...u svakom slucaju...hvala puno na savetima...znacilo je...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: