Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Thaboko caj ili kako vec....
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 10:27 am
Postovi: 5
Video sam u radnji neki caj, braon pakovanje... Thaboko ili tako nekako se zove, kao pravi se od kore nekog drveta iz Juzne Amerike... jos su ga kao juznoamericki indijanci koristili za jacanje organizma... ma nahvalise ga oni u uputstvu, ali ja zelim da proverim da li neko zna nesto o tom caju, da li je stvarno toliko dobar i da li vredi da ga kupujem??? Da se ne zeznem pa da napravim cudo (jer kazu da nije bas svaki caj toliko dobar koliko "proizvodjac" kaze)... help please...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
Pretpostavljam da je u pitanju Tahebo čaj :lol:

Čaj za podmladjivanje i jačanje organizma


Taheebo čaj je otkriven širokoj javnosti tek 1977. godine. Upotrebljavali su ga još potomci Inka za lečenje svih vrsta bolesti, ali je njihova tajna dugo čuvana.

Glavna aktivna komponenta ovog čaja je LAPAHOL, prirodni antibiotik koji ima snažno antimikrobno i antitumorno delovanje. Pored toga sadrži veliki procenat lako asimilirajućeg gvožđa koje povećava količinu crvenih krvnih zrnaca.

Mnogobrojna iskustva širom sveta govore o tome kako upotreba taheebo čaja povoljno deluje kod alergija, arteioskleroze, psorijaze, reumatizma, bolesti jetre i prostate, čira želuca, crevnih oboljenja, šećerne bolesti, bakterijskih, virusnih i gljivičnih infekcija.

Značajni rezultati postignuti su u tretmanu malignih tumora i savlađivanju tegoba koje nastaju upotrebom citostatika i zračne terapije.

Taheebo čaj pomaže telu da stvara nove zdrave ćelije i jača imunitet. Preporučujemo da čaj konzumirate više puta dnevno, malo po malo, tako da svaki gutljaj zadržite u ustima, a zatim ga progutate.

Pored ovakvog načina upotrebe čaj možete koristiti za pripremu kupki, za inhaliranje i kao oblog.


http://www.herbateka.eu/tahebo



Slika

P.S. Ja ga nisam koristila ali znam da se, zahvaljujući njemu, moja majka uspešno izborila sa kandidom . Pozz!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 10:27 am
Postovi: 5
Hvala Olivera. Upravo sam na to mislio, ali nisam mogao da se setim kako se zove.=)
Je l' ga jos neko pije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Ima ovde jedna caka, a to je da ne sme nikako da se kuva u metalnoj posudi. Sme emajl, zemljane posude, staklo... E pa sve sto ja imam a da izgleda emajlirano privlaci magnet, znaci verovatno ne vredi. Sta moze na ringlu a da ne pukne, da nije metal (ako iskljucimo i ovaj sumnjivi i tanki emajl premaz)?
Caj slabo pusta i blag je kada se skuva, nije skup, ako se secam oko 100 din. Ali, u cemu da se sprema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 1:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
Čaj možeš kuvati u vatrostalnom čajniku Slika

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Hvala. Vatrostalne posude sam koristila za rernu, nisu mi ulivale poverenje da ih zaista izlozim direktnom dodiru sa ringlom. Pokusacu i to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 10:27 am
Postovi: 5
E, pa tako nesto nemam... je l' nije veliki problem da se skuva u cezvi za kafu pa da se prelije kesica caja koja je u solji???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 11:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
Connor je napisao:
E, pa tako nesto nemam... je l' nije veliki problem da se skuva u cezvi za kafu pa da se prelije kesica caja koja je u solji???


Tahebo čaj je u rinfuzu i ima veoma specificnu pripremu:

Za pripremu caja koristi se iskljucivo destilisana voda. Caj se MORA kuvati u staklenoj posudi (od vatrostalnog stakla). Za mešanje se koristi staklena ili plasticna kasičica, a za cedenje plastična cediljka ili gaza.
U 300 ml destilisane vode staviti 1 čajnu kašicicu tahebo caja... kada prokljuca, kuvati jos 5 minuta, a zatim smanjiti temperaturu i kuvati još 20 minuta na laganoj vatri. Nakon toga pustiti caj da stoji dok se talog ne slegne i procediti.

Čaj se može kuvati i u glinenoj posudi.

P.S. Nedavno sam pročitala da je Tahebo caj veoma, veoma dobar ali se mora konzumirati oprezno jer je snazan koagulent-izaziva zgrusavanje krvi. Ukoliko imate problema sa zgrusavanjem krvi, ne smete ga uzimati. Izbegavajte njegovu upotrebu sa lekovima za zgrusavanje krvi, ali i sa andolom, koji ima suprotno dejstvo (anti-koagulenat), sto veoma nepovoljno deluje na organizam. Pozz!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Ne mozes da samo prelijes vrelom vodom jer se on kuva par minuta, a i tako slabo pusta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 9:31 pm
Postovi: 1
Lokacija: Serbia and Montenegro
Dj.Olivera je napisao:
P.S. Ja ga nisam koristila ali znam da se, zahvaljujući njemu, moja majka uspešno izborila sa kandidom . Pozz!


Hej, Olivera
ja upravo jurim staklenu posudu za kuvanje tahebo caja :)
Takodje zbog kandide, vaginalne
Mozes li, molim te, da mi napises u kojim kolicinama je tvoja majka pila ovaj caj i koliko dugo. Nigde ne mogu da nadjem neke preporuke u smislu kolicine i trajanja, mada sam nesto sama skockala da prvih mesec dana pijem po litar dnevno, a onda, kad/ako se infekcija sredi, da nastavim sa pola litra, radi odrzanja imuniteta
Ako znas jos nesto na ovu temu, molim te javi mi. Bukvalno sam juce prvi put cula za tahebo
Puno hvala i pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Kolika je količina u jednom pakovanju i koliko košta?

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Cena jedne kutije je 50-100din, u vlaknima, kao kora stabla, groznog ukusa...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: