Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ekcem, alergija
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 18, 2006 2:34 am
Postovi: 16
otac ima problem sa ekcemom po rukama i nogama. uradjena je biopsija delova prekrivenih ekcemom da bi se potvrdilo da je ekcem. Uradjena je i test na alergiju koji su potvrdili alergicnost na kalij bihromat, kobalt hlorid, nikl sulfat i kalafonijum. Dobio je i uputstvo da treba da izbegava kontakt sa odredjenim materijalima ( recimo udice, metalne kvake ) mnoge od tih stvari je tesko izbeci. Da li postoji neka prodavnica, apoteka koja prodaje "antialergensku" opremu , recimo koristile bi mu rukavice? S obzirom da je alergican i na nikl sulfat da li je mozda dobro da se izbegava rostfrei, zepter posudje ( posto se u celik ponekad stavlja nikl )?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
ne znam za apoteke ali znam da mozete da nabavite plasticne kvake, npr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Ne trebaju vam neke bas specijalne rukavice... Bitno je samo da ne bude alergican na sam materijal od kog su rukavice napravljene. Da budu neke pamucne, recimo... Kvake u stanu mozete prefarbati u nekoliko slojeva.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aloja je lek
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Ja znam slucaj da je aloja pomogla za ekceme. Prava aloja od FLP moze da se poruci na [email protected] posto je nema u apoteci. Mozete procitati na raznim forumima o aloji. Mnoge je izlecila. Nadam se da sam pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 3:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Slazem se da moze da pomogne,ali ne u meri kojoj flp-ovi saradnici to obecavaju.A i cini mi se da tu ne ide samo aloja vec da se radi o kombinaciji preparata i opet ko resi da proba sa flp-om neka se konsultuje sa njihovim lekarima.Mnogi clanovi moje porodice su koristili te proizvode ukljucujuci i mene,te mogu da kazem da su sasvim ok,ali ipak nemaju cudotvorni efekat kao sto pricaju i kao sto pise....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aloja
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 12:40 pm
Postovi: 8
Meni je isto jako pomogla.Morala sam istovremeno da pijem vise preparata.Svi su na biljnoj bazi.Malo je skuplje,ali isplati se.Posle 2 meseca nestali su mi ekcemi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aloja je lek
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
solajahelena je napisao:
Ja znam slucaj da je aloja pomogla za ekceme. Prava aloja od FLP moze da se poruci na [email protected] posto je nema u apoteci. Mozete procitati na raznim forumima o aloji. Mnoge je izlecila. Nadam se da sam pomogla.


Daj bre plati reklamu regularno, pa onda do mile volje pricaj o efektima "cudotvorne" flp aloje koja leci apsolutno sve! Dole lopovi i sektasi sto derete, ionako tanku, kozu s ledja nasih gradjana! Dakle, u pitanju su klasicni prevaranti! Pa ko voli, nek izvoli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Na ljudima je da izaberu da li ce probati aloju ili ne. Ako su u bezizlaznoj situaciji, zasto da im se ne da sansa da probaju ako hoce? Meni kada je trebala, ja nisam imala gde da je porucim. Niko je nije radio koga sam ja poznavala. Samo hocu da pomognem ljudima u slucaju da je neko trazi kao sto sam je ja trazila.
Sada je hvala Bogu imam i necu vise da gubim svoje dragoceno vreme na neko prepucavanje ili dokazivanje. Ja sam ISKUSTVO imala, a taj ko nije imao nije ni KOMPETENTAN da prica o tome. Ovo je forum za razmenu iskustava. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
A sad si ti tu, blago nama, da nekom utrapis neproverenu i netestiranu aloju koja je najmanje tri puta skuplja od aloje koju regularno mozemo nabaviti u apotekama!!! Ponajmanje si ti, kao korisnik i diler, a u krajnjem slucaju i kao prevarant, u poziciji da sudis o bilo cijoj kompetentnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor smoru
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Ja sam korisnik i to korisnik sa velikim iskustvom. Aloja u apoteci nisam cula da pomaze ljudima kao ova. I ako nisi upucena mnogi preparati su priznati u Engleskoj i prosli ta tvoja ispitivanja sto spominjes.
Skini mi se vise sa grbace, luda zeno. Mogu pametnije iskoristiti svoje vreme, a ne da mi ti dizes pritisak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Probala sam na lep nacin da ti objasnim, a posto sam na drugim temama videla i da vredjas ljude, osudjujes sta rade, u sve se razumes od glave do pete... nemam vise sta da se objasnjavam sa tobom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aloja je lek
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
solajahelena je napisao:
Ja znam slucaj da je aloja pomogla za ekceme. Prava aloja od FLP moze da se poruci na [email protected] posto je nema u apoteci. Mozete procitati na raznim forumima o aloji. Mnoge je izlecila. Nadam se da sam pomogla.



A da li je to aloja u spreju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Aloja ima da se pije, od litre pakovanje. To je cedjen sok iz lista aloje.
Sprej se zove FIRST i on je nesto kao aktivni kiseonik. FIRST se stavlja ispod kreme. Prvo se prska FIRST i onda se maze krema. U zavisnosti da li su ekcemi suvi ili vlazni, dobija se odredjena krema. U slucaju jos nekih pitanja, mozes mi i privatnu poruku poslati. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Ok,hvala puno na info.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: protopic krema za ekcem
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 2:33 pm
Postovi: 2
dali neko zna nesto o ovome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: