Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KAKO OSTATI U DRUGOM STANJU LAKSE I BRZE
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 1:11 pm
Postovi: 17
Otvorila sam ovu temu jer ne znam a trazila sam da li ima ova tema ovde.
Ja sam u braku god i po dana,pokusavam da ostanem u drugom stanju ali jos nista.Kod ginekologa idem redovno i tek sad sam saznala da mi je materica zavaljena.Imam redovne menstrualne cikluse na 30 dana.Doktorka mi je radila PA,vaginalni i cervikalni bris,kolposkopiju i vaginalni ultrazvuk i sve je u najboljem redu.Ne znam o cemu se radi jako mi je cudno da ovoliko dugo nikako da zatrudnim.Njeno misljenje je da je kod mene sve ok,i da nema potrebe da idem na neke dodatne analize-inace idem kod dr Cvijanovic u DZ Savski Venac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 1:11 pm
Postovi: 17
I zanima me jos nesto koliko neki lekovi imaju uticaj na ostajanje u drugom stanju?Radim kancelarijski posao,tako da ceo da radim na kompjuteru pa me zbog toga cesto boli glava,cesto pijem caffetin za glavu.Zanima me imali on mozda neki uticaj na ostajanje u drugom stanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 7:16 pm
Postovi: 40
Lokacija: Bg
A da li je muz radio neke analize?

_________________
Whenever you say "retard" someone with disabilities hurts.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
drugarica je, a i dosta njih na ovom forumu imalo zavaljenu matericu, pa je ostalo u drugom stanju, sto se toga tice ne bi trebalo da te zabrinjava... a ne znam da li znas smes da pijes folnu kiselinu ujutru i uvece i vitamin e i vitamin c ... to slobodno mozes pre trudnoce da pijes cak se i preporucuje... a ako hoces probaj recept od mede i rena verovatno si videla negde na forumu taj "lek" ako nisi javi pa cu ti posleti link...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 1:11 pm
Postovi: 17
Nisam videla to,pa ako mozes ostavi mi link.
A muz jos uvek nije radio nikakve analize.
Tako da mi se ovaj period od god i po dana bas dug cini da jos nije doslo do trudnoce,ne znam......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 3:15 pm
Postovi: 32
Ovo je moje iskustvo> 32 gpdine, ginekologu idem od 13. zbog hormonskog poremecaja. Godinama imam policisticne jajnike, ciste s vremena na vreme, miome i jako zavaljenu matericu. Doktori su mi uvek govorili da je tesko da cu ikada ostati trudna. Ja jesam 6 godina u braku, ali smo nekako ziveli i uzivali, usavrsavali se u poslu. Ove godine smo resili da probamo iako smo bili sigurni da ce rad na tome biti mukotrpan. Nisam se opterecivala time da li cu ostati u drugom stanju. I eto, uplailo je iz prve. Verovali i li ne. I ono sto mi je neko nekada rekao, a ja sam postovala, da zbog zavaljene materice uvek odlezim na ledjima malo posle odnosa.

Probaj da budes opustena i da se ne opterecujes onim MORA, vec uzivaj koliko mozes.
Videces, pali.
Zelim ti mnogo srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
laguna evo ga taj link
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... trudni+smo

pa pogledaj od pocetka do kraja sve i jos jednom SRECNO od srca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Godinu i po dana bez trudnoce je bio sasvim dovoljan perid da probate, sad mislim da je krajnje vreme, posto ste se pozabavili svojim zdravljem, da melo ispitate supruga, jer je kao i za vecinu stvari potrebno dvoje, sto bi trebalo da zna i vas dr, ako je kod vas sve u redu, pa kad sve to prodjete znacete na cemu ste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 9:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
dragma je napisao:
Ovo je moje iskustvo> 32 gpdine, ginekologu idem od 13. zbog hormonskog poremecaja. Godinama imam policisticne jajnike, ciste s vremena na vreme, miome i jako zavaljenu matericu. Doktori su mi uvek govorili da je tesko da cu ikada ostati trudna. Ja jesam 6 godina u braku, ali smo nekako ziveli i uzivali, usavrsavali se u poslu. Ove godine smo resili da probamo iako smo bili sigurni da ce rad na tome biti mukotrpan. Nisam se opterecivala time da li cu ostati u drugom stanju. I eto, uplailo je iz prve. Verovali i li ne. I ono sto mi je neko nekada rekao, a ja sam postovala, da zbog zavaljene materice uvek odlezim na ledjima malo posle odnosa.

Probaj da budes opustena i da se ne opterecujes onim MORA, vec uzivaj koliko mozes.
Videces, pali.
Zelim ti mnogo srece.


lepo receno. problem je jedino sto je malo mnogo tesko da se opusti i ne razmislja "mora" onaj ko to pokusava vise od godinu dana. kladim se da je i njima u prvih par meseci bilo zabavno i nisu se preterano opterecivali, a onda je prestalo da bude zabavno i laganica i poceli su normalno da brinu i da se pitaju...


ja sam tri puta ostala u drugom stanju, i sva tri puta sam sa suprugom pokusavala duze od sest meseci, i nije islo... svaki mesec nerviranje i svaki put kad ugledam da sam dobila, preplakala sam...

ja sam za to da se kod lekara ispita i suprug, i da se mozda polako razmislja o terapiji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Znam da nije lako,ali pokusaj da se maximalno opustis
i ne razmisljas na tu temu.

I ja i mm smo pokusavali oko 2 godine.U pocetku se isto nismo brinuli,
ali kako je godina prosla znala sam da nesto nije kako treba.
Isto su rezultati kod mene bili ok,a onda je mm saznao da ima
ureaplasmu i da nam to "koci" radove.
I to lecenje je bilo mukotrpno jer 6 meseci nije mogao da se izleci.
I kada je trebao pre 7 meseci da ponovi po ko zna koji put briseve,
odlucili smo da prvo mi lepo odemo na more,odmorimo se od svega,
pa cemo posle sve izpocetka.

I eto...sad sam 7. mesec,a sta je sa tom ureaplasmom...ko zna... :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 1:11 pm
Postovi: 17
Joj muskarci su cudo nekad,moj kaze ma daj bice sta sad treba paniciti,kad bude bice,tako da nije isao kod lekara,malo mi se cini kao i da odbija da ode za sad.Mada ako prodje jos neko vreme a ne dodje do trudnoce valjda ce se setiti i on da ode.On sve misli da nismo pogodili trenutak njemu ni na kraj pameti nije da mozda nesto s nama nije ok,nego kao da nismo uboli pravi dan mozda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 11:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
ja sam prvo svog supruga zamolila da on odradi analize jer je kod njih mnogo jednostavnije, kod nas 1001 stvar koju treba ispitati.Te papa test, pa bris pa kolposkopija,pa prohodnost jajnika pa ovo pa ono, a kod njih pokretljivost i bakterije i to sve iz nekoliko mililitara :))) Hvala Bogu on je odmah nakon par dana odradio analize privatno i odmah smo videli da je kod njega problem. Resio ga je operacijom i onom smesom sto su napomenuli u lepljivoj na urologiji i evo danas uzivamo sa tromesecnom cerkicom. Ako je tvom suprugu "glupo" da ne bi ne ko drugi znao neka ide privatno i sem vas dvoje ne mora niko da zna. Tesko je muskarcima to, jer im se "muski ego" na neki nacin povredjuje. A ako on zaista jako zeli bebu, a verujem da je tako, neka odradi to, to je 2 minuta posla za njega ... :) ... a posle 2-3 sata za onog koji tu analizu radi u laboratoriji... Sto pre saznate pre cete imati bebicu
Sa srecom ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO OSTATI U DRUGOM STANJU LAKSE I BRZE
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 2:55 pm
Postovi: 1
drage moje drugarice,imam 25 godina, i imam jako veliki strah da ne mogu da ostanem trudna... naime, da li posle abortusa moze da se desi da vise nikada ne ostanem u drugom stanju. to je bila prva trudnoca, i tada se desio taj nemili dogadjaj, tako je moralo da se desi, doktori su tako insistirali, jer sam isla na rendgen i pila sam razne lekove, jer sam bila bolesna..
Moja velika muka je ta, da posle toga sam imala jednu upalu janjika, i sada imam jaku upalu i cistu... levi jajnik je ok, mada desni kazu lekari da je jako upaljen, i da bih trebala da povedem racuna, s obzirom da sam imala abortus .. i da nisam jos radjala...
Moja doktorka kaze da bi trebalo da bude sve ok, ali ja imam jako veliki strah da necu moci da imam decu.. pokusavam vec tri meseca sa svojim deckom da napravimo malog svrcu ali nam ne ide... zadnja dva meseca mi je kasnilo po 6, i 11 dana... tada sam i otkrila da imam cistu i upalu..
molim vas da mi pomognete da mi kazete kako i da li postoji neki prirodni lek , koji pospesuje da ostanem trudna, pored ovih mojih tegoba koje imam..
jako zelim da imam bebu... :(((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO OSTATI U DRUGOM STANJU LAKSE I BRZE
PostPoslato: Sub Sep 12, 2015 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 12, 2015 11:11 pm
Postovi: 1
Da li na ovom sajtu moze da se postavi pitanje doktoru a da on odgovori ako moze kako to da izvedem??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO OSTATI U DRUGOM STANJU LAKSE I BRZE
PostPoslato: Uto Nov 10, 2015 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 11:38 pm
Postovi: 4
Poštovanje.
U braku sam nepunih 6 meseci i moj suprug i ja smo počeli da pokušavamo da ostanem u drugom stanju. Draga moram ti reći da nemaš čega da se brineš, ja sam jako brinula dali ću ostati u drugom stanju jer imam problema levi bubreg mi je smešten u predelu karlice, izmedju materice i kičme, iako mi je doktor rekao da ću imati problema ostati u drugom stanju, ja se ne brinem. Moja najbolja drugarica i njen suprug su pokušavali 5 godina da ona ostane u drugom stanju. Sve analize su radili i sa njima je sve u redu. Čak je drugarica rekla ako ne ostane u drugom stanju u skoriji period da će se razvesti od supruga, nema kad me nije zvala uplakana da je dobila. Kada se zaposlila prestali su da razmišljaju o tom i više nisu pokušavali namerno nego, radili posao ljudi kad su stigli :) . Ostala je u drugom stanju nakon 2 meseca.Prošlo je 11 meseci i sada ima živu i zdravu devojčicu od 3 meseca. Druga drugarica isto su pokušavali 3 ipo godine i sve moguće metode su koje su videli na internetu su pokušavali. I držala je noge u vis, ležala posle odnosa, pratila kalendar i evoulaciju, razne kreme, losione, masaže, akupunktura radi opuštanja, muke žive njenim rečima. Digla je ruke posle 3 godine i posvetili su se oboje poslu, imali su niz nesrećnih slučajeva i vrlo stresnih situacija u poridici, bolesti u porodici, brige i veliki stresovi i opa ona ostane u drugom stanju kad nije ni sanjala da će. Znači drage moje devojke, nema pravila, lekovi, vitamini... ništa to ne pomaže, to sve dolazi iz glave. Prestanite da mislite o tome, čak nemislite i na to da kad bude biće. Uopšte ne mislite, uživajte sa suprugom i budite totalno opušteni, jer nema pravila u tome. Čak i u najvećem stresu, kad se najmanje nadaš desi se... još jednom nema pravila. Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: