Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Candida i upala rodnice
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:36 am
Postovi: 33
Evo već gotovo pola godine sam zabrinuta zbog ove upale. Imam gljivicu Canidu i nešto bakterija i nikakve vaginalete mi ne pomažu. Upala rodnice se stalno vraća. Koristila sam Nystatin, Neo-Penotran, Canasten, Secnezol tbl. Inače sam sklona prehladama, posebice mi je osjetljiva lijeva strana i lijevi jajnik. Bojim se da mi utiče na plodnost. Trenutno sam na anti-candida dijeti i pijem Lactogyn i kapsule češnjaka za jačanje imuniteta i sluznice rodnice,nadam se poboljšanju. Može li mi neko reći postoji li lijek koji će trajno ukloniti ove beštije? i ostavljaju li ovakve upale posljedice...hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 4:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
mada nisam bas podobnik alternativne medicine, ali u ovakvim slucajevima sam stavila rajsfeslus na usta... :-?

dakle, predlazem: (o ovome sam vec pisala, ponavljam se)

kuvati 7 glavica belog luka (osititi cesnjeve) u pola litra belog vina 20 min.
tek kad se prohladi ocediti i staviti u frizider. ujutru, popodne i uvece po jednu kasiku. Zaista deluje, pa probaj!

P.S. Znam da cu naici na osudu doktora, ali eto makar ne skodi, vredi probati

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:36 am
Postovi: 33
Hvala za odgovor:)nisam ni ja,ali nakon svih isprobanih vaginaleta i tableta sigurno ni ovo neće škoditi,probat ću,hvala ti.Pije li se velika supena kašika ili mala kafena?Nakon koliko je tebi djelovalo?jesi li bila na nekoj posebnoj dijeti?hvala još jednom!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 12:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Vaginalno po jedan cesanj bijelog luka uvece u rodnicu. Provuci konac iglom kroz cesanj da mozes ujutru izvuci. Ja probala, prezivjela i rijesila problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 1:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Да ли је овај рецепт са вином и луком против бактерија или гљивица ? Шта предлажете против Ешерихије ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 8:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
Nisam sigurna posle koliko jer nisam ja koristila. Pije se po jedna supena kasika. Naravno da je i za eserihiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:36 am
Postovi: 33
Seven.majo koliko dugo si ih imala?ja muku mučim,stalno imam upalu rodnicezbog toga,a upala se povuče i prema gore. Nikako da riješim.evo počela sam piti i ovo vino i saransak pa se nadam da će pomoći.sutra idem u ginekologa pa ako ne upali probat ću sa češnjakom i končićem :D hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Samo ti njih stavljaj kao vaginalete i izbjegavaj oralni sex i rijeseno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:36 am
Postovi: 33
Hvala lijepo,hoću :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 6:55 pm
Postovi: 16
Da li je iko zaista probao ovo sa cesnjakom i koncem? Naime poslije kontracepcijskih pilula rodnica mi je jako suga i narusena joj je prirodna flora zbog cega sam sklona upalama i stalno mi ginekolog propisuje vaginalete ali nikako da rjesim problem. Sada koristim neke tablete za oralnu upotrbu lactogyn i nadam se da ce se konacno uravnoteziti.
ZAnima me da li i ja mogu probati to sa cesnjakom, strah me je da mi sta ne naskodi ovim "dobrim" bakterijama u rodnici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:36 am
Postovi: 33
Ja također koristim lactogyn,to su super tablete sigurno,pijem također tablete sa uljem češnjaka i one služe u obrani od gljivica i bakterija.trenutno koristim medazol vaginalete jer izgleda da ipak imam trichomonas i miješanu floru,a ne candidu. Meni je ovo sve prestrašno jer imam kroničnu upalu i proširen jajovod. Međutim...pijem i čaj od jednog poznatog travara i sigurna sam da mi pomaže jer me više ne boli ni upala ni ovulacija. Evo sve čekam jučer i danas da me zaboli ovulacija,ali sve je mirno :D pa sam jako sretna jer izgleda da sve ovo povoljno djeluje na mene:)opisala sam sve na svojoj drugoj temi pod nazivom proširen jajovod i upala,a to sam saznala prije dva dana.niko mi ne odgovara pa bih voljela da pogledate i date neki savjet,ako neko ima nešto pametno za reći:)hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Citam ovde po forumu da usled koriscenja kontraceptivnih pilula moze da se pojavi kandida. Medjutim, mene moja doktorka, koja je inace jedan od najboljih ginekologa u Beogradu, ubedjuje da kandida moze da se dobije iz sto razloga ali nikako od kontraceptivnih pilula. :roll: Da li mogu da joj verujem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 6:55 pm
Postovi: 16
belem je napisao:
Citam ovde po forumu da usled koriscenja kontraceptivnih pilula moze da se pojavi kandida. Medjutim, mene moja doktorka, koja je inace jedan od najboljih ginekologa u Beogradu, ubedjuje da kandida moze da se dobije iz sto razloga ali nikako od kontraceptivnih pilula. :roll: Da li mogu da joj verujem?


KOnkretno od pilula candidu ne mozes dobiti, ali kao sto sam rekla rodnica postaje suha, narusava se prirodna flora u rodnici zbog cega postajes osjetljiva i sklona kojekakvim gljivicama i bubicama, jos ako ti padne imunitet ili na neki nacin dodjes u dodir sa bajama eto ti upale i gljivica...a ukoliko je folora uravnotezena to je prirodna odbraana rodnice od kojekavih upala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 1:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
POZDRAV imam jedno pitanjce ako sam koristila antibiotike i od njih postoji mogucnost da se dobije kandida nakon koliko vremena se vide simptomi? I ako se prenese na muskarca a da nisam znala kad bi se kopd njega javioli simptomi i kakvi bi bili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 12:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Jekili963 je napisao:
POZDRAV imam jedno pitanjce ako sam koristila antibiotike i od njih postoji mogucnost da se dobije kandida nakon koliko vremena se vide simptomi? I ako se prenese na muskarca a da nisam znala kad bi se kopd njega javioli simptomi i kakvi bi bili?



Koliko ja znam simptomi se javljaju nekoliko dana nakon uzimanja antibiotika, ali ne mora da znaci da si dobila kandidu. Kod muskarca uglavnom izostanu simptomi, a ukoliko se jave- to su obcino svrab i peckanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: