Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gnojni cepovi na krajnicima
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 4:47 pm
Postovi: 12
Nikad nisam imao gnojnu anginu (ni kao mali), ali vec duze vreme imam gnojne cepove na krajnicima. Sad imam 17,5 god, a to sam primetio jos pre otprilike 1,5 god. U pocetku je bila samo jedna tackica na desnoj strani, i vremenom sam poceo to rucno da izbacujem. Smirilo bi se na kraci period, pa sve ispocetka. Cesto me je grlo dosta bolelo, ali nisam imao temperaturu, niti bilo koje druge simptome. Kada god bih pio hladne sokove (negazirane, gazirano sam odavno izbacio), posle toga bih imao dosta problema sa bolom u grlu. U dva, tri navrata me je grlo uzasno bolelo po najmanje nedelju dana, medjutim nikad cak ni temperaturu nisam imao. Bio sam u toku leta kod lekara, i dobio sam Panklav (dvaput sam radio bris grla i nijednom nisu nadjene ni bakterije ni gljivice), medjutim i kada sam ga ispio, nije bilo mnogo bolje. Poceo sam da pazim, jedem sto raznovrsniju hranu (dosta voca i povrca - salata), i da pijem Tonsilotren (koji je homeopatski lek za terapiju akutnog i hronicnog zapaljenja krajnika). Uskoro navrsavam 8 nedelja koliko treba da se pije, medjutim nema nikakvog napretka, grlo mi je i dalje veoma osetljivo.
Posto mi je lekar rekao da cu stalno imati gnoj na krajnicima, interesuje me postolji li bilo koji nacin da se toga otarasim. Pored toga sto me skoro stalno boli grlo, tu je i neprijatan miris izmedju ostalog (to sam primetio kada sam poceo da izbacujem cepove). Sada na krajnicima imam pravi mozaik rupica (samo na jednoj levo i jednoj desno se pojavi belo, a kad hocu da izbacim, desi se da na sve rupice izlazi).
Ako bilo ko ima neki predlog kako bih mogao ovo za stalno da resim, pisite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 5:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Za stalno-operacija!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 9:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Vec sam pisala o tome na ne znam kolko tema.

Isti slucaj kao i kod tebe, gnojni cepovi-po doktorima hleb :roll: , mala temperatura, godinu dana. Ispostavilo se kod ozbiljne orl doktorke iz gradske bolnice da se krajnici raspadaju i sa 17 godina sam ih izvadila, nedelju dana nakon pregleda. Ako si iz bg-a i ako te zanima pisi na pp da ti dam ime doktorke(pretpostavljam da je ovde zabranjeno reklamiranje) pa idi kod nje na pregled sa uputom iz DOma zdravlja nek ona da svoj sud jer je zaista strucna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 1:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Girl, napisi i meni molim te na pp za tu doktorku.

Meni je taj problem bar deset godina, Ali mi dr govore da je to hrana koja se zaglavljuje u te rupice na krajnicima. Takodje da je apsolutna indicija za operaciju samo ponavljana gnojava angina. A moji krajnici sada imaju toliko rupa da vise ne mogu da ih ocistim bebi stapicem, jer nemam oslonac, pa odmah prokrvare, Shvatam da ovo ne spada u neke jako ozbiljne probleme po misljenju lekara. Ali je izuzetno neprijatno, a po nekoj logici to verovatno moze da doprinese kvarenju zuba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ejmi je napisao:
izuzetno neprijatno, a po nekoj logici to verovatno moze da doprinese kvarenju zuba.


ma ne samo zuba: od krajnika vremenom stradaju zglobovi.

ja sam se toga srecom, oslobodila u najranijem detinjstvu, starija cerka je operisala sa 3 god, a i mladja ce na prolece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 2:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Citiraj:
ja sam se toga srecom, oslobodila u najranijem detinjstvu, starija cerka je operisala sa 3 god, a i mladja ce na prolece.


Da ne bude zabune, krajnici postoje s razlogom i ne treba ih operisati ako za to ne postoje indikacije. Ja sam kao mala imala ceste angine ali se doktor trudio da mi krajnike sacuva sto duze dok su jos mogli da vrse svoju funkciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
i ja sam kao mala stalni imala probleme sa krajnicima, stalno mi je grlo bilo creveno i bolelo je i rekli su mi da trebam da operisem 3 krajnik, ali sve se vremenom sredilo, bez operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 9:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
girl_from_nowhere je napisao:
Citiraj:
ja sam se toga srecom, oslobodila u najranijem detinjstvu, starija cerka je operisala sa 3 god, a i mladja ce na prolece.


Da ne bude zabune, krajnici postoje s razlogom i ne treba ih operisati ako za to ne postoje indikacije. Ja sam kao mala imala ceste angine ali se doktor trudio da mi krajnike sacuva sto duze dok su jos mogli da vrse svoju funkciju.


nema zabune.
naravno da mislim da ih treba uklanjati samo ako postoje indikacije. zasto bi, pobogu, neko isao na operaciju, ako ne mora?! :o

mom starijem detetu je pocelu da utice na sluh. u roku od odmah smo zakazali operaciju.

moje mladje dete je pre 10 dana izaslo iz bolnice zbog teske gnojne angine!!! primila je 10 boca infuzije i 100 injekcija. cim grane prolece, krajnici ima da lete napolje.[/b]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: